Wynik wyszukiwania - "składowisko" - Wiadomości

Areszt dla prezesa spółki wz. z odnalezieniem nielegalnego składowiska odpadów w woj. kujawsko-pomorskim

Nielegalne składowisko odpadów, wśród których znajdowały się także odpady niebezpieczne dla zdrowia i życia ujawniono w woj. kujawsko-pomorskim w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi. Aresztowano prezesa spółki, która była właścicielem posesji. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.
28.03.2024

Szwedzka prokuratura oskarżyła 11 osób, w tym "królową śmieci", o nielegalne składowanie niebezpiecznych odpadów

Szwedzka prokuratura oskarżyła w czwartek 11 osób, w tym businesswoman nazywaną "królową śmieci", o nielegalne składowanie ponad 200 ton niebezpiecznych odpadów w 21 lokalizacjach w środkowej Szwecji.
28.12.2023

Minister klimatu: w 2024 r. 250 mln zł na likwidację nielegalnych składowisk

W projekcie budżetu na 2024 r. zapisano 250 mln zł na likwidację nielegalnych składowisk odpadów - oświadczyła w czwartek w czasie debaty budżetowej minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.
22.12.2023

Proces ośmiu osób wz. z nieprawidłowościami na składowisku odpadów w Studziankach

Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku rozpoczął się w środę proces ośmiu osób oskarżonych w związku z nieprawidłowościami w działalności składowiska odpadów w podmiejskich Studziankach. Prokuratura zarzuca im m.in. niezgodne z prawem składowanie odpadów, zagrażające środowisku i ludziom.
13.12.2023

Zapadł prawomocny wyrok za podpalenie składowiska odpadów w Nowinach

Na kary trzech i pół roku i trzech lat więzienia zostali skazani w środę dwaj mężczyźni oskarżeni o podpalenie składowiska odpadów w Nowinach (Świętokrzyskie), na którym nielegalnie były gromadzone chemikalia. Prawomocny wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Kielcach.
06.12.2023

Na Targówku trwa utylizacja około 360 ton niebezpiecznych odpadów

Dziś likwidujemy składowisko ok. 360 ton niebezpiecznych odpadów przy ul. Odrowąża na Targówku. Zdecydowałem się przeznaczyć na ten cel środki ze specjalnej rezerwy kryzysowej - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Na utylizację miasto wyda ponad 2,6 mln zł.
29.11.2023

Pomorskie. Na spółkę składującą odpady w Kamieńcu nałożono w ub.r. karę powyżej miliona złotych

Inspektorzy WIOŚ w Gdańsku w ubiegłym roku nałożyli na spółkę składującą tekstylia w Kamieńcu w pow. lęborskim kary w łącznej wysokości ponad miliona złotych - przekazał PAP zastępca Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Radosław Rzepecki. Od wtorku na składowisku palą się dwie pryzmy tekstyliów.
01.11.2023

Żory. Nielegalne składowisko niebezpiecznych odpadów będzie usunięte

Usuwanie nielegalnego składowiska niebezpiecznych odpadów na terenie Żor rozpoczęła zatrudniona do tego przez miejscowy samorząd specjalistyczna firma – wynika z informacji miasta. Koszt to blisko 2 mln zł; Żory starają się pozyskać zewnętrzne dofinansowanie.
25.08.2023

Służby wojewody przeprowadziły kontrolę wz. z podejrzeniem próby utworzenia nielegalnego składowiska odpadów w gminie Dąbrówka

W piątek wojewódzki inspektor ochrony środowiska przeprowadził oględziny w związku z podejrzeniem próby utworzenia nielegalnego składowiska odpadów w gminie Dąbrówka - powiedziała PAP rzecznik wojewody mazowieckiego Dagmara Zalewska.
11.08.2023

Mazowieckie. Wojewoda zlecił służbom czynności kontrolne ws. udaremnienia powstania nielegalnego składowiska odpadów

W związku z potencjalnym zagrożeniem powstania nowego, nielegalnego składowiska odpadów w gminie Dąbrówka (Mazowieckie) wojewoda Tobiasz Bocheński zlecił dziś podległym służbom, w trybie natychmiastowym, dokonanie wszelkich, koniecznych czynności kontrolnych - poinformował zespół prasowy Wojewody Mazowieckiego.
11.08.2023

Sasin: PGZ weźmie na siebie ciężar utylizacji odpadów z Nitro-Chemu

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) weźmie na siebie ponownie ciężar utylizacji odpadów Nitro-Chemu - poinformował w czwartek minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że ma zapewnienie PGZ, że doprowadzi do możliwie szybkiej ich utylizacji.
10.08.2023

Ekspertka: palące się coraz częściej składowiska odpadów to ogromne zagrożenie

Palące się coraz częściej składowiska odpadów to ogromne zagrożenie dla środowiska i ludzi – wskazuje dr Sylwia Stegenta-Dąbrowska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jak zaznacza, skuteczne metody utylizacji odpadów niebezpiecznych są bardzo drogie, a karanie tych, którzy nie przestrzegają przepisów, wydaje się fikcją.
09.08.2023

Komisja za nowelą mającą zmniejszyć ilość odpadów na składowiskach

Senacka Komisja Nadzwyczajna ds. Klimatu pozytywnie oceniła we wtorek nowelę ustawy o odpadach wraz z zaproponowaną przez Biuro Legislacyjne poprawką wykreślającą zapisy odnoszące się do bieżącego roku. Celem noweli jest zmniejszenie ilości odpadów składowanych na wysypiskach.
27.10.2021

Dolny Śląsk. Na nielegalnym składowisku płoną odpady z innych krajów

Na nielegalnym składowisku odpadów, w okolicach wsi Sobolew w powiecie jaworskim na Dolnym Śląsku, gdzie w sobotę wybuchł pożar, przechowywane były odpady z Niemiec i Anglii.
18.09.2021

Inwestor: planowany zakład recyklingu nie będzie składowiskiem odpadów

Planowany zakład recyklingu materiałów budowlanych w Wolinie (Zachodniopomorskie) nie będzie składowiskiem odpadów – zapewnia inwestor. Cześć mieszkańców protestuje przeciwko inwestycji.
30.07.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.