Wynik wyszukiwania - "szczyt klimatyczny " - Wiadomości

W Dubaju rozpoczął się szczyt klimatyczny COP28

Tegoroczną konferencję klimatyczną ONZ (COP28) w Dubaju otworzył w czwartek jej przewodniczący Sultan al-Dżaber, wzywając kraje i przedsiębiorstwa zajmujące się paliwami kopalnymi do współpracy na rzecz osiągnięcia globalnych celów klimatycznych. W obradach COP28 biorą udział delegacje niemal 200 państw.
01.12.2023

Prezydent udaje się do Egiptu; weźmie udział w konferencji COP27

Prezydent Andrzej Duda w niedzielę udaje się do Egiptu, gdzie weźmie udział w 27. konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu COP27. Polski przywódca będzie mówił m.in. o wpływie rosyjskiej agresji na Ukrainę na klimat.
04.11.2022

Król Karol będzie gospodarzem konferencji przed COP27

W najbliższy piątek w Pałacu Buckingham, odbędzie się konferencja poprzedzająca COP27 - jej gospodarzem będzie król Karol.
31.10.2022

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022 - dzień 1

Zmiany klimatyczne i ich skutki jako problem globalny były głównym tematem Debaty drugiej Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2022. Paneliści dyskutowali na temat przeciwdziałania zmian klimatycznych i wpływu człowieka na klimat.
21.04.2022

Możliwości i ryzyka dywersyfikacji źródeł energii - TOGETAIR 2022

Rosyjska agresja gwałtownie i głęboko zmieniła podejście Unii Europejskiej do rynku energii. Radykalnie wzrosło znaczenie bezpieczeństwa energetycznego i konieczność zdywersyfikowania dostaw oraz obniżenia zależności od Rosji. Europa staje dziś przed kluczowymi wyzwaniami: jak wyznaczyć nową drogę do neutralności klimatycznej w 2050? Czy możliwe jest zapewnienie odpowiednio dużych i tanich dostaw gazu z innych kierunków? I ile to wszystko będzie kosztowało społeczeństwo i gospodarkę? To będą główne pytania, na jakie będą szukać o
11.04.2022

Niezależność energetyczna tematem przewodnim szczytu klimatycznego TOGETAIR

Trzy dni wypełnione spotkaniami, trzydzieści debat, dziesiątki polskich i zagranicznych ekspertów – tak przedstawia się tegoroczny Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022 (20-21-22 kwietnia). Szczególnie ważnym tematem tegorocznego wydarzenia będzie niezależność energetyczna Polski i Europy w perspektywie polityki klimatycznej.
07.03.2022

Zakończenie COP26

W dniach 31 października – 13 listopada 2021 r. w Glasgow odbyła się 26. sesja Konferencji Stron konwencji klimatycznej, wraz z 16. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto oraz 3. sesją Konferencji Stron Porozumienia paryskiego. W wydarzeniu udział wzięła delegacja Polski pod przewodnictwem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który uczestniczył w Szczycie Liderów, oraz Anny Moskwy, Minister Klimatu i Środowiska.
17.11.2021

Von der Leyen leciała 50 kilometrów odrzutowcem, to "ekologiczny grzech"

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, która intensywnie promuje ochronę klimatu, pokonała latem prywatnym odrzutowcem dystans zaledwie 50 kilometrów. Czas przelotu z Wiednia do pobliskiej Bratysławy wyniósł 19 minut. Taki lot na krótkich dystansach to "ekologiczny grzech".
05.11.2021

Premier: ścieżka dojścia do neutralności klimatycznej musi być sprawiedliwa

Potrzebujemy transformacji energetycznej, ale takiej, na której nie będą tracić zwykli ludzie - stwierdził premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że ścieżka dojścia do neutralności klimatycznej musi być sprawiedliwa.
02.11.2021

Morawiecki: jeśli Polska ma partycypować w ambitnych celach klimatycznych, musimy być zasilani w odpowiednie środki

Jeśli Polska ma partycypować w ambitnych celach klimatycznych, musimy być zasilani w odpowiednie środki; próba zabrania jakichkolwiek środków, będzie oznaczała, że szantaż polityczny z Brukseli dominuje nad osiąganiem celów klimatycznych - mówił w Glasgow premier Mateusz Morawiecki.
02.11.2021

Premier Johnson na COP26: w walce zmianami klimatu świat jest minutę przed północą

W kwestii zapobiegania zmianom klimatycznym "świat jest minutę przed północą", a przywódcy państw muszą "przejść od aspiracji do działań" - powiedział w poniedziałek brytyjski premier Boris Johnson w czasie trwającej w Glasgow konferencji klimatycznej COP26.
02.11.2021

Thunberg na COP26: czasem trzeba rozgniewać ludzi, żeby wywrzeć wpływ

Czasem trzeba rozgniewać część ludzi, aby wywrzeć wpływ na odbiór społeczny - powiedziała w niedzielę Greta Thunberg, 18-letnia szwedzka aktywistka klimatyczna, która przybyła do Glasgow na rozpoczętą w tym mieście ONZ-owską konferencję klimatyczną COP26.
01.11.2021

W Glasgow rozpoczęła się ONZ-owska konferencja klimatyczna COP26

W Glasgow w niedzielę oficjalnie rozpoczęła się ONZ-owska konferencja klimatyczna COP26. Podczas 13 dni obrad ponad 25 tys. delegatów będzie się zastanawiać, w jaki sposób zatrzymać zmiany klimatyczne na Ziemi.
01.11.2021

Szef COP26: zatrzymanie wzrostu temperatury w granicach 1,5 st. C "bardzo, bardzo trudne"

Zatrzymanie wzrostu średniej temperatury na Ziemi w granicach 1,5 st. C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej będzie "bardzo, bardzo trudne" - przyznał w niedzielę Alok Sharma, przewodniczący rozpoczynającej się w Glasgow ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26.
01.11.2021

Prezydent COP26 ma nowy plan finansowania

Plan realizacji pokazuje, w jaki sposób kraje rozwinięte chcą zapewnić 100 miliardów dolarów rocznie na finansowanie związane z walką ze zmianami klimatu krajom rozwijającym się.
27.10.2021

Kanclerz Merkel pojedzie na szczyt klimatyczny do Glasgow

Kanclerz Niemiec Angela Merkel uda się do Glasgow, aby wziąć udział w Światowej Konferencji Klimatycznej, która rozpocznie się tam 31 października - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Steffen Seibert.
26.10.2021

Premier Indii przyjedzie na COP26 w Glasgow

Premier Indii Narendra Modi weźmie udział w konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow - poinformowało w czwartek ministerstwo środowiska w Delhi. Indie są trzecim największym emitentem gazów cieplarnianych na świecie, a obecność na szczycie przedstawiciela tego kraju uważana jest za kluczową wobec niepewności, czy w Glasgow zjawi się przywódca Chin - wskazuje Reuters.
22.10.2021

Elektryki jadą na COP26, aby zwiększyć globalną świadomość

Uczestnicy szczytu i inicjatywy „Elektrycznej drogi na COP26” chcą pokazać, że pojazdy elektryczne są łatwe w obsłudze i tym samym wzywają do zakupu elektryków w Europie.
17.10.2021

Europosłowie: wszystkie kraje G20 powinny być neutralne dla klimatu do 2050 r.

Wszystkie kraje G20 powinny być neutralne dla klimatu do 2050 r., potrzeba co najmniej 100 mld USD rocznie na finansowanie klimatu dla krajów rozwijających się, a okres potrzebny do przyspieszenia tempa działań na rzecz klimatu należy skrócić do pięciu lat – to niektóre z postulatów Komisja Środowiska Parlamentu Europejskiego.
13.10.2021

Światowy Dzień Ziemii

22 kwietnia odbędą się kolejne obchody światowego Dnia Ziemi - aby zwiększyć i wzmocnić świadomość ekologiczną, zostaną poprowadzone liczne panele dyskusyjne z udziałem specjalistów, które będą transmitowane online. Podczas tegorocznych obchodów szczególny nacisk będzie kładziony na wspieranie lokalnych społeczności, w szczególności koncentrując się na obszarach, na które w nieproporcjonalny sposób wpływają kwestie środowiskowe.
21.04.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.