Wynik wyszukiwania - "tauron " - Wiadomości

Prezes Taurona wspiera wydzielanie aktywów węglowych

Musimy wydzielić z grupy aktywa węglowe, aby docelowo zapewniać klientom energię bezpieczną, dostępną cenowo i zieloną - powiedział PAP prezes Tauron Polska Energia Grzegorz Lot.
13.05.2024

Prezes Taurona: pod koniec roku zostanie przedstawiona strategia firmy

Pod koniec tego roku przedstawiona zostanie strategia Taurona, która sprecyzuje ścieżki rozwoju firmy i jej spółek - zapowiedział we wtorek prezes Taurona Grzegorz Lot. Inwestycje mają być skierowane głównie na rozwój sieci dystrybucyjnej i dekarbonizację ciepłownictwa.
07.05.2024

Milowy krok w budowie farmy wiatrowej Mierzyn

Farma wiatrowa Mierzyn (58,5 MW) uzyskała tymczasowe pozwolenie na użytkowanie (ION), co umożliwia produkcję pierwszej energii elektrycznej i wprowadzenie jej do sieci. Uzyskanie pozwolenia, jest efektem pozytywnej weryfikacji działania turbin wiatrowych i urządzeń elektroenergetycznych podczas podania pierwszego napięcia. Największa budowana aktualnie przez Tauron farma wiatrowa zostanie oddana do eksploatacji w drugiej połowie 2024 roku.
15.04.2024

Tauron zakończył I etap budowy farmy fotowoltaicznej w Mysłowicach

Koncern energetyczny Tauron zakończył pierwszy etap budowy farmy fotowoltaicznej na poprzemysłowym terenie w Mysłowicach. Farma powstaje w dwóch etapach: w pierwszym, obecnym - ok. 37 MW, a następnie dalsze 55 MW. Drugi etap ma zostać zrealizowany w perspektywie 2025 r.
30.11.2023

Tauron otrzymał od Rafako 240 mln zł w ramach ugody ws. bloku 910 MW

Tauron poinformował we wtorek, że otrzymał od Rafako 240 mln zł z tytułu roszczeń w sporze wokół budowy bloku na węgiel kamienny 910 MW w Elektrowni Jaworzno III. Oznacza to wejście w życie ugody przewidującej rozliczenie i rozwiązanie kontraktu.
25.04.2023

Tauron: nie ma porozumienia z konsorcjum Rafako, Mostostal Warszawa, E003B7

Tauron Wytwarzanie i konsorcjum spółek Rafako, Mostostal Warszawa, E003B7 nie zawarły ugody ustalającej sposób rozwiązania kontraktu na budowę bloku 910 MW w Jaworznie - poinformował Tauron Polska Energia w czwartkowym komunikacie giełdowym.
24.03.2023

Tauron i Rafako kontynuują negocjacje

Do wtorku nie doszło do uzgodnienia ostatecznych warunków ugody pomiędzy Rafako i jego spółką zależną a firmą Tauron Wytwarzanie w sporze dotyczącym bloku energetycznego w Jaworznie - podało we wtorek wieczorem Rafako. Negocjacje i mediacje są kontynuowane.
01.03.2023

Tauron na budowie farmy fotowoltaicznej w Mysłowicach zamontował 73 proc. paneli

Na budowie pierwszego etapu największej w Polsce farmy fotowoltaicznej, którą na poprzemysłowym terenie w Mysłowicach (Śląskie) stawia Tauron, zamontowano już 73 proc. paneli fotowoltaicznych – podał we wtorek koncern. Docelowa moc ma wynieść blisko 100 megawatów.
21.02.2023

Tauron Wytwarzanie ma nadzieję na porozumienie z Rafako ws. bloku 910 MW

Tauron Wytwarzanie ma nadzieję, że dojdzie do porozumienia z Rafako w sporze dotyczącym bloku 910 MW w Jaworznie - poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej prezes spółki energetycznej Trajan Szuladziński.
20.01.2023

Tauron żąda od Rafako ponad 1,3 mld zł za wady bloku 910 MW w Jaworznie

Tauron wezwał Rafako do zapłaty kar umownych i odszkodowania w związku z wadami bloku 910 MW w Jaworznie na łączną kwotę ponad 1,312 mld zł - poinformowała w środę spółka. Tauron podkreśla, że wezwanie nie wyklucza polubownego rozwiązania sporu.
11.01.2023

Tauron wybuduje farmę fotowoltaiczną o mocy 46 MW w pow. polkowickim

Farmę fotowoltaiczną o łącznej mocy 46 MW wybuduje w powiecie polkowickim (woj. dolnośląskie) Grupa Tauron - przekazał koncern w poniedziałek. Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a zakończyć w pierwszej połowie 2024 r.
07.11.2022

Prezes PGE: połączenie PGE, Grupy Tauron i Grupy Enea to bardzo dobry pomysł

Połączenie PGE, Grupy Tauron i Grupy Enea to bardzo dobry pomysł - ocenił prezes PGE Wojciech Dąbrowski. Dodał, że w konsekwencji powstałaby w przyszłości firma łącząca dystrybucję, odnawialne źródła energii i ciepłownictwo. Potrzeba do tego akceptacji rządu i strony społecznej - zaznaczył.
06.11.2022

Zielona energia Taurona zasili gigantyczne fabryki

Ponad 100 GWh energii z odnawialnych źródeł TAURONA zasili fabryki produkujące elektryczne napędy hybrydowe. Współpraca z producentem trwa od czternastu lat. Dzięki zielonej energii tylko w tym roku firma ograniczyła emisję dwutlenku węgla o ponad 40 tys. ton.
12.10.2022

Rusza budowa największej farmy fotowoltaicznej w Polsce

Na teren przyszłej farmy fotowoltaicznej TAURONA w Mysłowicach rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem gruntu. Elektrownia o łącznej mocy 100 MW powstaje na zrekultywowanym składowisku odpadów paleniskowych. Największa elektrownia fotowoltaiczna w Polsce zacznie działać w drugiej połowie przyszłego roku.
14.07.2022

TAURON wybuduje dużą farmę wiatrową o mocy prawie 60 MW

TAURON konsekwentnie inwestuje w rozwój zielonej energetyki. Dzięki planowanemu zakupowi projektu farmy wiatrowej Mierzyn, Grupa zwiększy swoje zielone moce o prawie 60 MW. Inwestycja jest zlokalizowana w północno-zachodniej Polsce, a jej wartość oszacowano na ok. 500 mln złotych. Będzie to druga pod względem zainstalowanej mocy farma wiatrowa Grupy TAURON.
08.06.2022

Sasin: energetyka jądrowa to przyszłość

Energetyka jądrowa to przyszłość - uważa wicepremier Jacek Sasin, odnosząc się do listu intencyjnego ws. współpracy w zakresie budowy niskoemisyjnych źródeł energii, w tym z zastosowaniem małych reaktorów jądrowych SMR, który podpisały w środę KGHM i Tauron.
21.04.2022

Komitet Ekonomiczny RM przyjął program transformacji energetyki

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów przyjął we wtorek program transformacji energetyki, zakładający m.in. wydzielenie aktywów węglowych - poinformował PAP rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych Karol Manys. Projektem ma się teraz zająć Komitet Stały RM.
09.02.2022

Dwóch kandydatów w konkursie na stanowisko wiceprezesa Taurona

Dwóch kandydatów - spośród trzech zgłoszonych - dopuszczono do rozmów kwalifikacyjnych w konkursie na stanowisko wiceprezesa spółki Tauron Polska Energia ds. korporacyjnych. Rozmowy z kandydatami zaplanowano na najbliższy czwartek - poinformował w poniedziałek Tauron.
18.01.2022

Tauron Ciepło znów edukuje o korzyściach z ciepła sieciowego

O korzyściach z ciepła sieciowego, szczególnie w dużych aglomeracjach, a także roli tego źródła ciepła jako skutecznego narzędzia walki ze smogiem – edukuje w drugiej edycji akcji informacyjnej „#WeźNieSmoguj, #WeźOddychaj” spółka Tauron Ciepło.
10.11.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.