Prezes Taurona: pod koniec roku zostanie przedstawiona strategia firmy

Prezes Taurona: pod koniec roku zostanie przedstawiona strategia firmy - ZielonaGospodarka.pl
07.05.2024 13:44
Strona główna Energetyka, OZE Prezes Taurona: pod koniec roku zostanie przedstawiona strategia firmy

Partnerzy portalu

Prezes Taurona: pod koniec roku zostanie przedstawiona strategia firmy - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Tauron

Pod koniec tego roku przedstawiona zostanie strategia Taurona, która sprecyzuje ścieżki rozwoju firmy i jej spółek - zapowiedział we wtorek prezes Taurona Grzegorz Lot. Inwestycje mają być skierowane głównie na rozwój sieci dystrybucyjnej i dekarbonizację ciepłownictwa.

Spółka przekazała w komunikacie, że nowy zarząd Taurona przyszłość firmy opiera na siedmiu filarach: klient, ESG, stabilność ekonomiczna, pracownicy, OZE, infrastruktura dystrybucyjna i wsparcie europejskie.

"Podobnie jak cały rynek, nasza firma stoi przed wielkim wyzwaniem, które równocześnie jest dla nas jest niesamowitym motywatorem. Będziemy oferować klientom nasze produkty w standardzie ESG po atrakcyjnych cenach, w szybkim tempie zbliżać się do neutralności klimatycznej, zachowując przy tym wysoką jakość obsługi, rozwijać swoje aktywa OZE oraz dystrybucyjne, prowadząc zyskowny dla akcjonariuszy biznes" - wskazał cytowany w komunikacie prezes Taurona Polska Energia Grzegorz Lot.

Dodał, że "pod koniec tego roku przedstawimy strategię firmy, która sprecyzuje ścieżki rozwoju całej firmy i jej spółek".

Odnosząc się do priorytetów spółki podkreślono, że "rdzeniem biznesu" jest 6 mln klientów przyłączonych do sieci dystrybucyjnej firmy. "Tauron chciałby tej olbrzymiej grupie sprzedawać energię, zieloną energię wyprodukowaną w odnawialnych źródłach należących do Grupy Tauron" - dodano.

Spółka dodała, że odnawialne źródła energii to "droga Taurona do neutralności klimatycznej, którą będzie konsekwentnie podążać". "W planach jest rozwijanie mocy wytwórczych tak na lądzie, jak i na bałtyckim szelfie. W najbliższych latach największymi dostarczycielami energii będą wiatr i słońce, ale wodór znajduje się także w centrum zainteresowań firmy. OZE to nie tylko źródła wytwórcze. To także ekosystem magazynów energii wielkoskalowych nieodprowadzonych. To także model alokacji energii do klientów. Odpowiedni model biznesowych połączony z dostępną technologię to krytyczny czynnik sukcesu udanej transformacji" - wskazano.

Firma zapowiedziała, że główny strumień inwestycji w Tauronie zostanie skierowany na rozwój sieci dystrybucyjnej i dekarbonizację ciepłownictwa.

Jak zauważono, znaczącym wsparciem dla transformacji Grupy będą środki europejskie. "Tauron liczy, że KPO czy inne strumienie brukselskiego finansowania wesprą sprawną transformację w kierunku neutralności klimatycznej" - dodano.

Tauron Polska Energia zajmuje się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Od 2010 r. spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

autor: Michał Boroń

mick/ pad/

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.