Wynik wyszukiwania - "zeroemisji" - Wiadomości

KE ponownie zelektryzowała branżę motoryzacyjną

W ostatnim czasie doszło do porozumienia Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej, które z dużym prawdopodobieństwem przypieczętowało los silnika spalinowego. Niedawny wywiad komisarza Bretona pozwala jednak myśleć, że nie będzie to w 2035 roku.
16.11.2022

Z Nowego Jorku do Londynu w 3,5 godziny? Czy ten naddźwiękowy odrzutowiec o zerowej emisji zrewolucjonizuje podróżowanie?

Amerykański start-up Boom Supersonic zaprezentował swój nowy, superszybki i elegancki samolot, przypominający Concorde'a. Firma ma nadzieję zrewolucjonizować sposób latania i skrócić o połowę czas podróży transatlantyckich swoim najnowszym projektem.
08.08.2022

BIG kończy w Norwegii budowę najbardziej przyjaznej środowisku fabryki mebli na świecie

Fabryka Plus, zaprojektowana dla Vestre, łączy strategie Passivhaus, produkcję wspomaganą przez roboty, panele słoneczne i studnie geotermalne, aby być energooszczędną i ekologiczną.
29.07.2022

Europejski Instytut Innowacji i Technologii będzie wspierać transformację środowiskową UE

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) będzie skupiać się głównie na transformacji środowiskowej w Unii Europejskiej, a w szczególności dążeniu UE do zeroemisyjności.
09.06.2022

Energa przeznaczy zysk za 2021 rok głównie na zero- i niskoemisyjne inwestycje

Rada Nadzorcza Energi pozytywnie oceniła rekomendację Zarządu spółki, aby zysk netto za 2021 rok w wysokości 210 mln zł przeznaczyć w całości na kapitał rezerwowy. W ten sposób zabezpieczone zostaną nakłady na kluczowe dla dalszego dynamicznego rozwoju Grupy Energa inwestycje w zero- i niskoemisyjne źródła wytwórcze. To umożliwi wzrost zysku operacyjnego spółki EBITDA w 2030 roku o ponad 60% w porównaniu do 2 mld zł osiągniętych w 2020 roku.
25.04.2022

Elektromobilność w lotnictwie - w powietrze wzbił się motoszybowiec z napędem elektrycznym od Politechniki Warszawskiej

Zespół z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa opracował PW-X10 – doświadczalną, latającą dwumiejscową platformę z napędem elektrycznym. Maszyna znajduje się na wyposażeniu Ośrodka Badań Lotniczych „OBLOT” Politechniki Warszawskiej, zlokalizowanego na terenie lotniska w Sierakowie pod Przasnyszem.
31.03.2022

Northvolt planuje budowę niemieckiej gigafabryki i recyklingu akumulatorów EV

Firma Northvolt ogłosiła we wtorek, że zamierza zbudować trzecią gigafabrykę w niemieckiej dolinie czystej energii, oraz ma nadzieję, że pierwsze baterie zostaną wyprodukowane już w 2025 roku.
24.03.2022

Zeabuz – autonomicznym minibusem po wodzie. A może „Made in Poland”?

Zeabuz (zeroemisyjny wodny autobus) to kolejny krok Norwegów we wdrażaniu w życie programu zeroemisyjności w transporcie wodnym w aglomeracjach nadmorskich.
12.07.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.