Wynik wyszukiwania - " Indonezja " - Wiadomości

Zielona energia na bok. Chiny idą w energetykę węglową

Chiny będące światowym liderem odnawialnych źródeł energii nie są w stanie osiągnąć celów klimatycznych wyznaczonych na 2025 rok w wyniku wzrostu zużycia węgla i inwestycji w energetykę węglową.
01.03.2024

Ciszę robisz, dalej jedziesz. Azja Południowo-Wschodnia rozbudowuje potencjał OZE

Azja Południowo-Wschodnia z uwagi na swój potencjał odnawialnych źródeł energii może odegrać ważną rolę w łańcuchach dostaw czystej energii, zarówno jako konsument technologii niskoemisyjnych oraz dostawca minerałów krytycznych.
19.02.2024

Eurostat: w 2022 roku UE wyeksportowała 32 mln ton odpadów

W 2022 roku UE wyeksportowała 32,1 mln ton odpadów do krajów spoza Wspólnoty (spadek o 3 proc. w porównaniu z rokiem 2021); import odpadów z krajów spoza Unii zmniejszył się o 5 proc. i wyniósł 18,7 mln ton - wynika z danych opublikowanych w czwartek przez Eurostat.
19.01.2024

Gruszki na wierzbie, fotowoltaika na wodzie. Pływająca elektrownia słoneczna o największej mocy uruchomiona

W Indonezji uruchomiono pływającą elektrownię słoneczną o największej mocy w Azji Południowo-Wschodniej. Stanowi ona część rządowego planu wykorzystania krajowych zbiorników wodnych do generowania większej ilości mocy pochodzącej z odnawialnych źródeł energii.
20.11.2023

Konsumenci są gotowi płacić więcej za produkty przyjazne środowisku

Konsumenci gotowi są płacić średnio o 12 proc. więcej za produkty, które spełniają kryteria zrównoważonego rozwoju, wynika z najnowszego badania firmy doradczej Bain & Company. Na wzrost świadomości związanej z ochroną środowiska największy wpływ mają ekstremalne zjawiska pogodowe i obawy dotyczące zmian klimatu.
16.11.2023

W Malezji powodu zanieczyszczenia atmosfery władze zapowiadają zamykanie szkół i zasiewanie chmur

Atmosfera nad Malezją jest tak zanieczyszczona, że rząd zapowiedział w poniedziałek zasiewanie chmur, polegające na rozpraszaniu z samolotów takich substancji jak cząsteczki soli czy suchego lodu. Władze mają nadzieję, że opady poprawią jakość powietrza - poinformowała agencja Reutera.
04.10.2023

KE zbada, czy Indonezja nie obchodzi ceł na biodiesel

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że wszczęła dochodzenie mające wyjaśnić, czy Indonezja obchodzi unijne cła na biodiesel eksportowany z tego kraju, transportując go do UE przez Chiny i Wielką Brytanię.
18.08.2023

Niemcy największym eksporterem odpadów w UE; "w świat wysyłają kontenery starych opakowań"

745 100 ton - tyle odpadów z tworzyw sztucznych wywiozły Niemcy za granicę w całym 2022 roku. Takie dane podał Federalny Urząd Statystyczny. Onacza to, że Niemcy zajmują niechlubne, pierwsze miejsce w eksporcie odpadów w UE.
24.07.2023

Jak wykorzystać pieluchy w produkcji betonu

Do 8 proc. piasku w betonie i zaprawie użytej do budowy domu można zastąpić rozdrobnionymi używanymi pieluchami jednorazowymi bez znacznego zmniejszenia wytrzymałości – informuje pismo „Scientific Reports”.
22.05.2023

Energica, spółka zależna koncernu Ideanomics, ma dostarczyć motocykle elektryczne na nadchodzący Szczyt G20 na Bali

Ideanomics - spółka o ogólnoświatowym zasięgu działająca na rzecz przyspieszenia komercyjnego użytkowania pojazdów elektrycznych (ang. EV) podała, że Energica, jej spółka zależna, dostarczy 88 motocykli EsseEsse9+ na nadchodzący Szczyt G20, który będzie się odbywał na indonezyjskiej wyspie Bali. To jak dotąd największe jednorazowe zamówienie spółki Energica, a jego wartość szacuje się na blisko 2 miliony USD.
29.09.2022

Indonezja podała w wątpliwość swoje zaangażowanie w porozumienie o powstrzymaniu deforestacji

Czwartkowe wypowiedzi dwojga przedstawicieli rządu Indonezji w czwartek podały w wątpliwość zaangażowanie tego kraju na rzecz porozumienia ws. powstrzymania wylesiania do 2030 roku, zawartego we wtorek podczas szczytu klimatycznego COP26. Indonezję podano wówczas jako jednego z sygnatariuszy porozumienia.
05.11.2021

Johnson: to koniec "wielkiej masakry piłą łańcuchową" światowych lasów

Zawarte we wtorek przez ponad 110 krajów porozumienie w celu zatrzymania deforestacji oznacza koniec "wielkiej masakry piłą łańcuchową" światowych lasów - powiedział brytyjski premier Boris Johnson.
03.11.2021

Jak transport morski wpłynie na opanowanie globalnego handlu wodorem i przyspieszenie transformacji eksportu energii?

Do 2050 roku nastąpi nawet sześciokrotny wzrost międzynarodowego zapotrzebowania na H2, a jedna trzecia morskiego handlu energią w świecie zerowej emisji netto będzie związana z tym niskoemisyjnym gazem – prognozuje WoodMac.
02.11.2021

Premier: ścieżka dojścia do neutralności klimatycznej musi być sprawiedliwa

Potrzebujemy transformacji energetycznej, ale takiej, na której nie będą tracić zwykli ludzie - stwierdził premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że ścieżka dojścia do neutralności klimatycznej musi być sprawiedliwa.
02.11.2021

Uzgodniono porozumienie o powstrzymaniu wylesiania do 2030 r.

Liderzy ponad 100 państw, na terenie których znajduje się 85 proc. światowych lasów, zobowiążą się we wtorek do powstrzymania i odwrócenia procesu wylesiania do 2030 r. - ogłoszono w poniedziałek późnym wieczorem. To pierwsze porozumienie podczas trwającej w Glasgow konferencji COP26.
02.11.2021

Na COP26 przywódcy będą debatować, jak zatrzymać zmiany klimatu i kto za to zapłaci

Podczas rozpoczynającej się w niedzielę w Glasgow ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26 przywódcy niemal wszystkich państw świata będą próbowali uzgodnić działania, które mają pozwolić na zatrzymanie coraz bardziej widocznych zmiany klimatu na Ziemi.
30.10.2021

Na COP26 przywódcy będą debatować, jak zatrzymać zmiany klimatu i kto za to zapłaci

Podczas rozpoczynającej się w niedzielę w Glasgow ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26 przywódcy niemal wszystkich państw świata będą próbowali uzgodnić działania, które mają pozwolić na zatrzymanie coraz bardziej widocznych zmiany klimatu na Ziemi.
29.10.2021

Papież pobłogosławił auto elektryczne jadące z Polski na COP26 w Glasgow

Papież Franciszek pobłogosławił w środę samochód elektryczny nazwany "Laudato si'" na cześć jego ekologiczno-społecznej encykliki pod tym tytułem. Autem tym młodzi Polacy, Włosi i Indonezyjczycy wyruszyli z Polski i jadą do Glasgow, gdzie odbędzie się konferencja klimatyczna COP26.
28.10.2021

Ekolodzy: milionom hektarów dżungli w Indonezji grozi zagłada

21 mln hektarów dżungli może zostać zniszczonych, jeśli rząd nie powstrzyma zakładania kolejnych plantacji palm olejowych – ostrzegli w czwartek indonezyjscy ekolodzy.
17.09.2021

Raport: W 2020 r. zniszczono obszar lasów deszczowych wielkości Holandii

Obszar lasów deszczowych zniszczonych w 2020 r. jest równy wielkości Holandii, co stanowi wzrost o 12 proc. w stosunku do roku poprzedniego, pomimo globalnego kryzysu gospodarczego związanego z pandemią koronawirusa – wynika z opublikowanego w środę raportu Global Forest Watch.
31.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.