Wynik wyszukiwania - "Adam Guibourgé-Czetwertyński" - Wiadomości

Wiceminister klimatu i środowiska: premier nie mógł zablokować Fit for 55

Nieprawdą jest, że premier Polski na forum Rady Europejskiej w 2020 r. mógł zablokować pakiet Fit for 55 — stwierdza w artykule dla wPolityce.pl wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.
12.05.2023

Polska wspiera Ukrainę w ramach Wspólnoty Energetycznej

Adam Guibourgé-Czetwertyński, wiceminister klimatu i środowiska, wziął udział w spotkaniu wysokiego szczebla Wspólnoty Energetycznej poświęconym energetyce Ukrainy w czasie wojny i jej odbudowie po odparciu agresji rosyjskiej, wydarzenie odbyło się 11 kwietnia br. w Wiedniu.
13.04.2022

Polsko-chorwackie rozmowy na temat bezpieczeństwa energetycznego

W Ministerstwie Klimatu i Środowiska, 8 kwietnia 2022 r., odbyło się spotkanie z przedstawicielami chorwackiej grupy międzyparlamentarnej, w którym uczestniczył wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński. Rozmowy dotyczyły perspektywy całkowitego uniezależnienia od importu surowców z Rosji, polsko-chorwackiej współpracy w obszarze energetyki, jak również współpracy energetycznej w obszarze Trójmorza.
11.04.2022

Wiceminister Guibourgé-Czetwertyński o rozwoju wodoru

Rozwój technologii wodorowych w Polsce to główny temat rozmów podczas konferencji Wirtualne Targi Wodorowe, organizowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. W wydarzeniu, które odbyło się 6 kwietnia w Warszawie, udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.
06.04.2022

Przedstawiciele KE przyjrzą się polskiemu systemowi ciepłowniczemu

W dniach 24 i 25 lutego przedstawiciele Komisji Europejskiej przyjadą do Polski z wizytą studyjną, podczas której zapoznają się ze specyfiką polskiego systemu ciepłowniczego w kontekście wyzwań związanych z Fit for 55 - poinformował w środę resort klimatu i środowiska.
24.02.2022

Ruszyła 9. edycja projektu Eko-Miasto

Wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński wziął udział w inauguracji 9. edycji projektu Eko-Miasto, organizowanego we współpracy Ambasady Francji w Polsce i Centrum UNEP/ GRID Warszawa. W trakcie spotkania, które odbyło się 15 lutego 2022 r., przedstawiony został m.in. program tegorocznej edycji projektu, jak i konkursu nt. zrównoważonego rozwoju. Była to też okazja do podsumowania wspólnych inicjatyw na rzecz polityki proekologicznej miast.
18.02.2022

Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński na spotkaniu z Przewodniczącym Jądrowej Komisji Regulacyjnej Stanów Zjednoczonych (NRC U.S.)

„Doceniamy ogromne i unikalne doświadczenie NRC jako organu regulacyjnego w kraju z największą flotą reaktorów jądrowych” – powiedział wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński podczas spotkania z Przewodniczącym Jądrowej Komisji Regulacyjnej Stanów Zjednoczonych (NRC U.S.) Christopherem T. Hansonem, które odbyło się 4 listopada 2021 r. w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.
06.11.2021

Zmiany klimatu a dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze

Wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński, na zaproszenie premiera Grecji Kyriakosa Mitsotakisa, wziął udział w zorganizowanym przy okazji COP26 spotkaniu wysokiego szczebla dotyczącym wpływu zmian klimatu na dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze. Wydarzenie odbyło się 2 listopada 2021 r.
04.11.2021

MKiŚ: Polska osiągnie neutralność klimatyczną w drugiej połowie wieku

Zgodnie z naszymi zobowiązaniami, Polska osiągnie neutralność klimatyczną w drugiej połowie obecnego wieku; będziemy się starać, by było bliżej 2050 roku – powiedział PAP wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.
31.10.2021

Wiceminister Guibourgé-Czetwertyński na konferencji „Śląski Ład”

Bezpieczeństwo energetyczno-surowcowe Polski w dobie Europejskiego Zielonego Ładu i Polskiego Ładu to temat konferencji "Śląski Ład", w której 12 lipca 2021 r. uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.
13.07.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.