Wynik wyszukiwania - "Pracodawcy RP" - Wiadomości

Postulaty do rządu i wyzwania z wdrażania ESG

Od przedstawienia sześciu postulatów do rządu - kluczowych dla efektywnej realizacji ESG w Polsce - rozpoczęło się Forum Innowatorów ESG 2023. Postulaty w imieniu biznesu przedstawiło Polskie Stowarzyszenie ESG i Federacja Przedsiębiorców Polskich.
19.12.2023

Potrzeba mechanizmów wsparcia energochłonnych firm

Bez mechanizmów wsparcia, skutkujących obniżką cen energii w tym i przyszłym roku, firmom energochłonnym grozi upadłość – oceniają we wspólnym wystąpieniu Pracodawcy RP i śląsko-dąbrowska Solidarność. Proponują m.in. dopłaty i administracyjną kontrolę cen prądu dla przemysłu energochłonnego.
03.08.2022

Przemysłowy potencjał do zielonej zmiany

Przemysłowy potencjał do zielonej zmiany - to tytuł konferencji Instytutu ESG, która odbyła się 5 lipca w Warszawie. Podczas wydarzenia eksperci odnieśli się do wyzwań, jakie stoją przed przedsiębiorcami i związanymi z tym szansami na wzrost konkurencyjności polskiego przemysłu. Dyskusja poświęcona była także potencjałowi, jaki niesie ze sobą dywersyfikacja źródeł energii, oraz najlepszym sposobom na finasowanie transformacji przemysłowej.
13.07.2022

Ranking Firmy przyjazne elektromobilności - zgłoś się

Przedsiębiorco! Jeśli masz w swojej firmie auta elektryczne – weź udział w rankingu „Firmy przyjazne elektromobilności. Ranking realizowany jest przez Fundację Czyste Powietrze w ramach kampanii Elektromobilność – Zielone Światło dla Klimatu.
14.03.2022

Zespół Regulacyjny przy Koalicji „Włącz Czystą Energię dla Polski” zajął się problemami gospodarki odpadowej i „waste to energy”

W trakcie ostatnich spotkań Zespół Regulacyjny ds. GOZ przy Koalicji „Włącz Czystą Energię dla Polski” podjął tematykę gospodarki odpadami ze szczególnym uwzględnieniem kwestii opakowaniowych oraz regulacji związanych z obszarem „waste to energy”. Efektem działań Zespołu jest zaopiniowanie do ministerstwa Środowiska i Klimatu projektu trzech ustaw zaproponowanych przez klub parlamentarny Koalicji Polskiej, a bezpośrednio związanych z Gospodarką Obiegu Zamkniętego w Polsce.
28.04.2021

Gospodarka Obiegu Zamkniętego: czego Polska może nauczyć się od innych krajów?

Rozwój Gospodarki o Obiegu Zamkniętym jest jednym z priorytetów Europejskiego Zielonego Ładu, jak również kluczowym elementem na drodze do redukcji emisji CO2. W swojej opinii, opublikowanej 8 stycznia 2021, Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła opracowanie przez Ministra Rozwoju Mapy Drogowej Transformacji w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego. Czy to oznacza jednak, że przed nami już prosta droga do spełnienia wytycznych UE i redukcji emisji CO2 o 55% do 2030 roku?
26.01.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.