Wynik wyszukiwania - "Uzbekistan" - Wiadomości

Energia na Wschodzie. Perspektywy energetyczne Europy Wschodniej i Azji Centralnej według Banku Światowego

Zdaniem Banku Światowego, region Europy Wschodniej i Azji Centralnej posiada niewykorzystany potencjał do dekarbonizacji krajowych systemów energetycznych. Celem dla regionu jest odejście od paliw kopalnych do 2060 roku, co wydaje się niemożliwe.
26.03.2024

MKiŚ: trwają badania hałd górniczych i hutniczych w celu odzysku surowców krytycznych

Służba geologiczna opracowuje Bilans Zasobów Antropogenicznych Polski - poinformował PAP resort klimatu. Wyniki badań będą podstawą do oceny przydatności hałd górniczych i hutniczych w gospodarce obiegu zamkniętego, w tym poszukiwań surowców krytycznych dla OZE - dodano.
17.03.2024

Raport ONZ: niemal połowa migrujących gatunków zagrożona wyginięciem

Opublikowany właśnie raport ONZ ujawnił szokujący stan dzikiej przyrody: liczebność migrujących gatunków zwierząt spada na całym świecie, a ryzyko ich globalnego wyginięcia rośnie. To pierwszy w historii raport o stanie światowych gatunków wędrownych.
13.02.2024

W ramach przełomowego projektu OZE w Uzbekistanie Arctech oferuje podłączenie do sieci 400 MW dla flagowej elektrowni słonecznej CEEC

Firma Arctech, największy dostawca systemów monitorowania energii słonecznej z kontraktami o mocy ponad 3 GW w Uzbekistanie, poinformowała, że jej jednoosiowe moduły śledzące SkyWings umożliwiły zgodne z harmonogramem i zrealizowane w dniu 27 grudnia 2023 r. podłączenie do sieci pierwszej 400 MW fazy projektu fotowoltaicznego China Energy Engineering Group (CEEC) o całkowitej mocy 1 GW.
12.01.2024

Przełomowy rok dla Yutong Bus, sprzedaż autobusów zasilanych nowymi źródłami energii przekroczyła 175 000 jednostek

W ramach corocznej tradycji, Yutong publikuje szczegółowe informacje na temat swoich postępów, koncentrując się na znaczących krokach, które poczyniono w zakresie rozwoju elektrycznego transportu publicznego.
11.01.2024

Do rozwoju nowych technologii niezbędny jest stabilny dostęp do surowców krytycznych

Komisja Europejska określiła 34 surowce jako „krytyczne” ze względu na ich duże znaczenie gospodarcze, ale też duże ryzyko dla bezpieczeństwa dostaw. Większość z nich jest bowiem sprowadzana z dalekiej zagranicy, głównie z Chin, ale też Kazachstanu, Brazylii, RPA czy Demokratycznej Republiki Konga. Aby zmniejszyć zależność od poszczególnych dostawców, KE chce, by z jednego państwa nie pochodziło więcej niż 65 proc. rocznego unijnego zużycia każdego z surowców strategicznych.
16.10.2023

Arctech dostarcza system śledzący słońce o mocy 240MW na potrzeby projektu fotowoltaicznego w Uzbekistanie

Firma Arctech, wiodący na świecie dostawca systemów śledzenia słońca, konstrukcji solarnych i instalacji fotowoltaicznych zintegrowanych ze strukturą budynku (BIPV), podpisała umowę na dostawę systemu śledzącego słońce o mocy 240 MW z China Energy Engineering Corporation Limited (CEEC), na potrzeby projektu elektrowni fotowoltaicznej w uzbeckim regionie Taszkentu.
06.09.2023

W stolicy Uzbekistanu, Taszkencie, każde drzewo będzie mieć "paszport" i opiekuna

Władze Taszkentu, stolicy Uzbekistanu, poinformowały, że każde drzewo w mieście będzie mieć dokument tożsamości i osobistego opiekuna. To element przekształcania miasta w zielone płuca kraju, poinformowała agencja informacyjna Fergana.
13.08.2023

Ponad połowa wielkich jezior na świecie traci wodę

Aż 53 procent największych na świecie jezior wysycha - gromadzi mniej wody, niż jeszcze 30 lat temu - twierdzą badacze na łamach "Science". Najważniejszymi przyczynami tego zjawiska są zmiany klimatu i niezrównoważony sposób korzystania z zasobów wodnych przez człowieka.
25.05.2023

Rosną wydatki w ramach polityki surowcowej Polski

W środę podczas konferencji "Rola polityki surowcowej państwa w zapewnieniu bezpieczeństwa surowcowego Polski" w Warszawie Główny Geolog Kraju, pełnomocnik rządu ds. polityki surowcowej państwa Piotr Dziadzio poinformował, że budżet na 2023 rok przeznaczony na realizację zadań w ramach polityki surowcowej Polski to 113 mln zł. Dziadzio dodał, że chodzi o wykonanie 83 zadań bieżących i kontynuowanie już prowadzonych.
18.05.2023

Minister energii Republiki Uzbekistanu odwiedził produkujący ogniwa fotowoltaiczne zakład JinkoSolar Jianshan w Haining

JinkoSolar, jeden z największych i najbardziej nowatorskich producentów modułów fotowoltaicznych na świecie, podał dziś, że minister energii Uzbekistanu Jurabek Mirzamakhmudow, któremu towarzyszyła delegacja przedstawicieli Ministerstwa Energii, urzędów regionalnych merostw i podległych im organizacji, 16 lutego odwiedził Jianshan, najnowocześniejszy, oparty na najnowszych rozwiązaniach inteligentnych zakład spółki JinkoSolar położony w chińskim mieście Haining, a celem tej wizyty było zapoznanie się z procesem produkcji cieszący
22.02.2023

Spółka JA Solar otrzymała najwyższą ocenę AAA w rankingu wiarygodności kredytowej PV ModuleTech

13 września firma JA Solar otrzymała najwyższą możliwą ocenę AAA, wydaną przez PV Tech w ramach rankingu wiarygodności bankowej PV ModuleTech za trzeci kwartał 2022 roku. W zestawieniu uwzględniono wiodącą przewagę produkcyjną JA Solar i stabilną pozycję finansową, która znajduje odzwierciedlenie w kluczowych wskaźnikach, takich jak dostawy, plan mocy produkcyjnych, plan technologii i wyniki finansowe. Według raportu JA Solar jest jednym z najbardziej konsekwentnych dostawców klasy A pod względem wszystkich najważniejszych wskaźn
19.09.2022

Nielegalni pracownicy z Uzbekistanu w przetwórni elektroodpadów

Funkcjonariusze z Placówki SG w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili kontrolę w jednej z lubelskich agencji pracy tymczasowej, która kierowała do pracy cudzoziemców bez zezwoleń na jej wykonywanie w naszym kraju - poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.
13.09.2022

Francja: energetyka jądrowa uzależniona od importu uranu z czterech krajów

Od początku XXI wieku uran używany we francuskich elektrowniach jądrowych jest w całości importowany, a następnie wzbogacany we Francji, która pozostaje uzależniona od dostaw tego surowca z czterech krajów: Kazachstanu, Australii, Nigru i Uzbekistanu – pisze we wtorek dziennik „Le Monde”.
26.01.2022

MKiŚ: w grudniu planowane podpisanie porozumienia między służbami geologicznymi Polski i Uzbekistanu

Pogłębienie współpracy z Uzbekistanem dot. geologii i surowców było głównym tematem spotkania z delegacją Uzbekistanu - podało w piątek Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Poinformowało, że w grudniu planowane jest podpisanie porozumienia między służbami geologicznymi Polski i Uzbekistanu.
06.11.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.