Wynik wyszukiwania - "azja" - Wiadomości

Czy Godzilla powróci? Azja idzie w energię jądrową

Energia jądrowa przeżywa rozkwit w regionie Azji i Pacyfiku, ponieważ kontynent azjatycki ma rosnące zapotrzebowanie na tanią i czystą energię. Tylko w zeszłym roku produkcja energii jądrowej w Azji wzrosła o 5 procent, zaś w ciągu ostatniej dekady ponad dwukrotnie.
11.09.2023

Eksperci: na rynku jest wiele wyprodukowanych w Azji pomp ciepła, które nie spełniają wymagań

Na rynku pojawiły się wyprodukowane w Azji pompy ciepła, które nie odpowiadają parametrom technicznym z opisu - ostrzegają eksperci. NFOŚiGW rozważa zmiany w programie "Czyste Powietrze", aby dotowane pompy spełniały wymagania - poinformował PAP wiceprezes funduszu Paweł Mirowski.
02.09.2023

Tajfun Khanun dotarł do Korei Północnej

Tajfun Khanun przetoczył się w nocy z czwartku na piątek z południa na północ Półwyspu Koreańskiego. Wiatr osłabł, jednak Korea Północna przygotowuje się na uderzenie żywiołu, starając się zapobiec zniszczeniom kruchej gospodarki kraju i uratować uprawy - poinformowała agencja Reutersa.
11.08.2023

Zwrot na rynku LNG. Nadwyżka surowca i spadek cen

Ostatnie tygodnie przyniosły zmianę sytuacji na rynku LNG, z problemu zapełnienia magazynów gazu przed sezonem grzewczym do obecnej nadwyżki surowca i spadku cen. To zaskoczenie dla analityków, którzy jeszcze niedawno przewidywali problemy z dostawami. Obecnie ceny gazu znajdują się na najniższym poziomie od niemal dwóch lat.
14.05.2023

Szczyt Asia Roundtable 2022 dotyczący ekologicznego i niskoemisyjnego rozwoju zakończony sukcesem

20 grudnia odbył się online szczyt azjatycki 2022 Asia Roundtable Summit dotyczący ekologicznego i niskoemisyjnego rozwoju, którego gospodarzem było zrzeszenie chińskiej branży inteligentnej energetyki (China Smart Energy Industry Alliance). Dziewiątka zaproszonych gości odbyła pogłębione dyskusje na temat „innowacyjnych osiągnięć i doświadczeń w obszarze ekologicznego i niskoemisyjnego rozwoju w Azji”.
28.12.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.