Wynik wyszukiwania - "miasto" - Wiadomości

Projekt: większe miasta będą musiały opracować plany adaptacji do zmian klimatu

Miasta o liczbie mieszkańców równej lub większej niż 20 tys. osób będą zobowiązane do opracowania miejskich planów adaptacji do zmian klimatu - wynika z projektu opublikowanego w wykazie prac legislacyjnych rządu. Będzie można również określić wymagania jakościowe dla np. peletu drzewnego spalanego w domowych piecach.
09.04.2024

Drzewa w miastach stałym elementem kampanii wyborczych

Kandydaci na prezydentów polskich miast chcą sadzić drzewa lub chronić te, które już rosną. Mieszkańcy mają dość betonu, co odbija się w kampaniach wyborczych z każdej strony politycznego dyskursu.
24.03.2024

Strefa czystego transportu powstanie w Warszawie

Rada m.st. Warszawy poparła wprowadzenie w mieście strefy czystego transportu (SCT). To regulacja, która poprawi jakość powietrza, wpłynie pozytywnie na zdrowie mieszkanek i mieszkańców. SCT obejmie centralną część miasta, będzie dotyczyć na początku tylko osób spoza Warszawy. Przewidziano też wyłączenia dla seniorów i aut zabytkowych.
11.12.2023

Ekspertka: owady są zagrożone, ale miejskie pasieki nie są dobrym rozwiązaniem

Miejskie pasieki nie do końca są dobrym rozwiązaniem dla przyrody. Wprowadzona do miasta pszczoła miodna konkuruje z innymi gatunkami zapylającymi, np. z dziko żyjącymi pszczołami - mówi w rozmowie z PAP przyrodniczka dr Anna Sobieraj-Betlińska.
08.09.2023

Upał najgroźniejszy w dużych miastach

Przed nami upalny weekend, dlatego ostrzegamy przed obciążeniem cieplnym organizmu. Najbardziej narażeni są na to mieszkańcy dużych miast. Podczas wysokich temperatur należy zmniejszyć aktywność fizyczną, pić dużo wody i korzystać z miejsc zacienionych, a najlepiej klimatyzowanych - podkreślił rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.
19.08.2023

Ekspert: kosić trawę, ale rzadziej

Kosić rzadziej - to najprostsza odpowiedź na pytanie, czy miejskie trawniki powinno się kosić, czy też nie. Za koszeniem przemawiają nieobiektywne względy estetyczne, za niekoszeniem - wszystko inne - mówi w rozmowie z PAP prof. Stanisław Czachorowski z UWM.
31.07.2023

Gdańsk. Radni apelują o większą dbałość o zieleń w przestrzeni miejskiej

Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska apelują o większą dbałość o zieleń w przestrzeni miejskiej. W czwartek zaprezentowali także propozycje rozwiązań w tym zakresie.
06.07.2023

Miks drzew w mieście najlepiej oczyszcza powietrze

Różne drzewa oczyszczają miejskie powietrze z innych toksyn i dobrze jest je mieszać. Potrzebna jest jednak rozwaga, bo czasami - mimo dobrych chęci - można zaszkodzić.
09.03.2023

Rekordowo wysokie temperatury w europejskich miastach przyczyniają się do kilku tysięcy przedwczesnych zgonów. Jednej trzeciej z nich można uniknąć dzięki większemu zadrzewieniu

W europejskich miastach udział terenów zadrzewionych w ogólnej powierzchni wynosi około 15 proc. Naukowcy twierdzą, że to o połowę za mało. W efekcie coraz większym problemem stają się tzw. miejskie wyspy ciepła, czyli zjawiska klimatyczne polegające na występowaniu wyższych temperatur w mieście w porównaniu z terenami je otaczającymi. Okazuje się, że to zjawisko nie tylko zmniejsza komfort życia w centrach miast, ale i przyczynia się do wielu przedwczesnych zgonów w reakcji na zbyt wysoką temperaturę. Większe zadrzewienie mogłob
01.03.2023

Tallin wprowadza zakaz używania talerzy i sztućców jednorazowych podczas imprez publicznych

Władze Tallina - Zielonej Stolicy Europy 2023 roku - wprowadziły zakaz używania podczas imprez publicznych talerzy i sztućców jednorazowego użytku - poinformował w piątek dziennik "Postimees".
11.02.2023

Gala rozdania nagród w III edycji konkursu Miasto z Klimatem – najlepszy zrealizowany projekt

Wiceminister klimatu i środowiska Anna Łukaszewska-Trzeciakowska oraz wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Sławomir Mazurek wręczyli nagrody w III edycji konkursu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Miasto z Klimatem – najlepszy zrealizowany projekt. Wydarzenie odbyło się 24 października 2022 r. w Warszawie.
25.10.2022

Nowa mobilność. Polacy gotowi na zmianę nawyków transportowych?

Połowa kierowców w Polsce i niemal 80 proc. w dużych miastach często doświadcza korków na drogach. Nowe badanie opinii zrealizowane dla Clean Air Fund pokazuje, że ratunek widzimy nie tylko w budowie obwodnic, a w uspokajaniu ruchu i tworzeniu alternatyw dla jazdy własnym samochodem.
21.09.2022

Ekspert o neutralności klimatycznej: Logika bezradności

Na liście 100 europejskich miast, które wezmą udział w unijnej misji na rzecz Neutralnych Klimatycznie i Inteligentnych Miast do 2030 r. znalazły się Kraków, Łódź, Rzeszów, Wrocław oraz Warszawa. Niestety, nie ma tam miast ze Śląska.
09.05.2022

Miasta emitują więcej metanu, niż zakładano

Londyn, z powodu nieszczelności instalacji gazowych, wydziela o 1/3 więcej metanu, niż zakładano, a podobne problemy mają też inne metropolie. Metan to silnie działający gaz cieplarniany.
21.02.2022

Smart city to nie tylko ekologia, ale i oszczędność

Smart city jest sposobem na to, żeby pieniądze oszczędzać, a nie wydawać na przykład w zakresie energii elektrycznej. To wielki potencjał na rozwój tej technologii i oszczędzanie – powiedział PAP w poniedziałek na Szczycie Cyfrowym ONZ - IGF 2021 w Katowicach sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM Janusz Cieszyński.
07.12.2021

Spójne i szybkie decyzje usprawnią finansowanie polityki klimatycznej w miastach

Skuteczne finansowanie polityki klimatycznej w miastach wymaga otwarcia wszystkich stron na dialog, zwinności decyzyjnej oraz zmiany mentalności zarówno wśród decydentów, jak i samych mieszkańców - zgodnie ocenili uczestnicy dyskusji w ramach Europejskiego Kongresu Finansowego, który odbywa się w Sopocie w dniach 13-15 września.
14.09.2021

MFIPR: Nabór do kolejnej edycji Partnerskiej Inicjatywy Miast na lata 2021-2023

Wzmacnianie i promocja współpracy oraz wymiana doświadczeń i wiedzy między miastami to cel kolejnej edycji Partnerskiej Inicjatywy Miast na lata 2021-2023. To projekt Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, który ma na celu aktywizację miast do podejmowania działań rozwojowych.
30.08.2021

Ekspert: dopuszczenie ruchu e-hulajnóg po drogach dla rowerów to jedyny możliwy kompromis

Dopuszczenie ruchu m.in. hulajnóg elektrycznych na drogach dla rowerów może budzić kontrowersje wśród rowerzystów, ale to chyba jedyny możliwy kompromis - ocenił Przemysław Skoczyński z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Instytutu Transportu Samochodowego.
18.02.2021

OKMARIT Logistic & Shipbroking Ltd.

OOG & Project Cargo Freight Forworder
transport specjalny, transport ładunków ponadgabarytowych, transport hal produkcyjnych, transport magazynów, transport linii produkcyjnych, transport elementów infrastruktury, transport turbin wiatrowych, transport zbiorników, fracht morski, ładunki nienormatywne, ładunki ponadnormatywne, spedycja międzynarodowa, agenci okrętowi, usługi logistyczne trójmiasto, usługi spedycyjne trójmiasto, spedycja morska trójmiasto, transport nadgabarytowy, przeładunki w polskich portach, project cargo, usługi przeładunkowe, przewozy nadgabarytowe, spedycja ładunków nadgabarytowych, spedycja trójmiasto, agenci okrętowi trójmiasto, maklerzy morscy trójmiasto, maklerzy morscy, agent statkowy, logistyka, transport morski, spedycja międzynarodowa trójmiasto, usługi spedycyjne, usługi logistyczne, usługi transportowe, spedycja morska, logistyka morska, przeładunek ładunków

Uroczyste wbicie łopaty pod budowę fabryki morskich wież wiatrowych w Gdańsku

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. razem z partnerem strategicznym GRI Renewable Industries S.L. oraz firmą Baltic Towers Sp. z o.o. rozpoczyna realizację nowej inwestycji na rzecz wsparcia rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej (MEW). To przełomowe wydarzenie dla polskiego sektora energii odnawialnej.
01.09.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.