Wynik wyszukiwania - "ministerstwo" - Wiadomości

Wybrano drugiego operatora systemu kaucyjnego

Minister Klimatu i Środowiska udzielił zezwolenia na prowadzenie systemu kaucyjnego drugiej już firmie „PolKa” Operator Systemu kaucyjnego Not For Profit S.A. - poinformowało ministerstwo klimatu. Dodało, że rozpatrywany jest obecnie wniosek trzeciego podmiotu.
12.06.2024

Zielińska: przeglądamy ustawę o elektromobilności; samorządy nie powinny mieć poczucia nadmiernego obciążenia

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygląda się ustawie o elektromobilności, aby samorządy nie miały poczucia przerzucania na nich wszystkich kosztów związanych z zieloną transformacją - zapowiedziała w poniedziałek w Studiu PAP wiceminister Urszula Zielińska.
28.05.2024

W resorcie klimatu na transformację energetyczną zaplanowano z KPO ponad 100 mld zł

W MKiŚ na transformacja energetyczną w Polsce zaplanowano z KPO ponad 100 mld zł - poinformowała w piątek w Sejmie wiceminister klimatu i środowiska Urszula Zielińska. Możemy być technologicznym pociągiem rozwojowym w Europie i na świecie - przekonywała.
27.04.2024

Dorożała: tereny objęte styczniowym moratorium leśnym miałyby być nadal chronione

Będziemy pracować nad modelem, który pozwoli chronić lasy w 10 lokalizacjach objętych w styczniu półrocznym moratorium ws. ograniczenia cięć drzew; na tych terenach uwzględnione mają być aspekty gospodarcze – wynika z czwartkowej wypowiedzi wiceministra klimatu Mikołaja Dorożały.
05.04.2024

Ministerstwo Przemysłu będzie się zajmowało surowcami energetycznymi

Ministerstwo Przemysłu, które powstaje od 1 marca 2024 r., będzie zajmowało się górnictwem i hutnictwem, ale również atomem, ropą naftową i gazem; będzie się zajmowało surowcami energetycznymi - przekazała w piątek w Katowicach szefowa MP Marzena Czarnecka.
18.02.2024

Francja potwierdziła zainteresowanie udziałem w polskim programie energetyki jądrowej

Francja potwierdziła zainteresowanie udziałem w polskim programie energetyki jądrowej przy budowie drugiej elektrowni atomowej - poinformowało w piątek Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
27.01.2024

Minister Klimatu: koszty zamrażania cen energii w projekcie opozycji są niedoszacowane

Koszty zamrażania cen energii w 2024 r. w projekcie ustawy, zgłoszonym przez posłów obecnej opozycji, są niedoszacowane - oceniła we wtorek minister klimatu Anna Łukaszewska-Trzeciakowska. Projekt zakłada utrzymanie zamrożonych cen przez I połowę 2024 r.
05.12.2023

MKiŚ: Realizacja transformacji energetycznej wymaga odpowiedniego finansowania

Ministerstwo Klimatu i Środowiska opublikowało komunikat dotyczący finansowania transformacji energetycznej. Publikujemy komunikat w całości:
30.09.2023

W Warszawie powstanie środkowoeuropejskie centrum szkoleniowe dla energetyki jądrowej

Amerykanie zdecydowali, że w Polsce powstanie centrum szkoleniowe dla energetyki jądrowej dla Europy Środkowo-Wschodniej, poinformowała PAP minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Centrum powstanie w Warszawie i rozpocznie działalność w tym roku, dodała.
13.09.2023

Premier: rozważymy powołanie resortu zajmującego się transformacją energetyczną

Jeżeli będziemy dalej pełnić misję, rozważymy powołanie specjalnego resortu, który zajmie się transformacją energetyczną przemysłu wydobywczego i całej polskiej energetyki - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki w Jastrzębiu-Zdroju (woj. śląskie).
03.09.2023

NFOŚiGW przekaże 43 mln zł na likwidację składowiska odpadów w Przylepie

NFOŚiGW dofinansuje kwotą 43 mln zł likwidację składowiska odpadów w Przylepie (woj. lubuskie). W poniedziałek w obecności minister klimatu i środowiska Anny Moskwy Fundusz podpisał odpowiednią umowę z miastem Zielona Góra. Pod koniec lipca na składowisku doszło do pożaru.
21.08.2023

Rusza nowa edycja programu "Moja Woda" z dotacjami do 6 tys. zł

W czwartek rusza nowa odsłona programu "Moja Woda" z budżetem 130 mln zł, poinformowała w rozmowie z PAP minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że właściciele domów będą mogli dostać do 6 tys. zł na utworzenie na swoich nieruchomościach systemów zatrzymywania wód opadowych.
03.08.2023

MFiPR: Dobry klimat w miastach Polski Wschodniej. Rusza nabór projektów do dofinansowania w obszarze adaptacji miast do zmian klimatu

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje o ruszającym 31 lipca naborze projektów do dofinansowania w obszarze adaptacji miast do zmian klimatu. Inwestycje pomogą w odbetonowaniu miast i ich zazielenieniu. Będą też sprzyjać ochronie bioróżnorodności.
31.07.2023

Prezes ZMPSiŚ S.A. Krzysztof Urbaś wyróżniony odznaką honorową MKiŚ

Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. został wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Energetyki. Uroczystość odbyła się w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska 23 maja br. Odznakę wręczyła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
25.05.2023

Czy edukacja ekologiczna nie jest propagandą? Wiceszef MKiŚ zapewnia, że nie

Edukacja ekologiczna nie jest propagandą, jest kluczem do uświadomienia nam, że wszyscy obywatele są odpowiedzialni za środowisko, w którym żyją - podkreślił w rozmowie z PAP wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.
11.03.2023

Minister Moskwa: w 2023 r. priorytetem m.in. nowela ustawy o OZE dot. klastrów energii i biometanu

Minister Moskwa: w 2023 r. priorytetem m.in. nowela ustawy o OZE dot. klastrów energii i biometanu
04.01.2023

MFiPR: kolejny krok do uruchomienia konkursów o dofinansowanie w programie funduszy na infrastrukturę, klimat i środowisko

Opublikowanie Szczegółowego Opisu Priorytetów to kolejny krok do uruchomienia pierwszych konkursów o dofinansowanie w programie Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
02.01.2023

NFOŚiGW: dodatkowe środki na zachęty w programie „Czyste Powietrze”

Tylko do 15 września br. gminy mają szansę na dodatkowe środki finansowe w ramach pakietu zachęt w programie „Czyste Powietrze” – poinformował w piątek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Fundusz przypomniał, że na samorządy czeka w sumie ponad 100 mln zł.
21.08.2021

Formy wsparcia elektromobilności w latach 2021/2022 - Ministerstwo Klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Elektromobilność to technologia przyszłości i próba odpowiedzi na największe kłopoty komunikacyjne współczesnych społeczeństw: redukcja hałasu, łatwość przemieszczania się, rozwiązanie problemu zatłoczonych aglomeracji, smogu i rosnącej ilości gazów cieplarnianych w atmosferze. W materiale wideo Ministerstwo Klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawia formy wsparcia elektromobilności w latach 2021/2022.
29.11.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.