Wynik wyszukiwania - "niemcy " - Wiadomości

W Niemczech zamknięto 15 elektrowni węglowych

W Niemczech w Wielkanoc zamknięto 15 elektrowni węglowych. Było to planowane wcześniej, ale wojna na Ukrainie sprawiła, że ich dalsza eksploatacja stała się konieczna. Zdaniem ministra gospodarki Roberta Habecka teraz stały się już zbędne.
03.04.2024

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska: 4 tony odpadów karoserii zwrócono do Niemiec

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska uzgodnił z właściwym urzędem niemieckim zwrot 4 ton odpadów karoserii z tworzyw sztucznych, które zostały nielegalne wysłane do Polski. Odpady zostały zwrócone do Niemiec - poinformował w piątek w komunikacie GIOŚ.
26.01.2024

W Niemczech powstaje największa europejska biogazownia

W Friesoythe w Dolnej Saksonii obecnie powstaje jedna z największych biogazowni w Europie. Jest ona budowana na obszarze około 13,5 hektara. Z rocznych 1 mln ton nawozów z regionu ma powstać zielone paliwo.
13.11.2023

Sprawa podrzucenia niemieckich odpadów do Polski nadal trwa

Na pewno złożymy wniosek do TSUE w sprawie niemieckich odpadów w Polsce - zapewniła w piątek w TVP1 minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Poinformowała, że w środę strona polska i strona niemiecka przedstawiały KE swoje argumenty; konfrontacja - oceniła - była miażdżąca dla Niemiec.
22.09.2023

Europoseł PiS pyta KE o "antyatomowy lobbing niemieckich fundacji we Francji i w Polsce"

Europoseł Kosma Złotowski skierował do Komisji Europejskiej interpelację w sprawie "antyatomowego lobbingu niemieckich fundacji we Francji i w Polsce".
11.07.2023

Gasunie coraz więcej inwestuje w Niemczech

Bez wojny w Ukrainie w Niemczech nie powstałby ani jeden terminal gazowy – wskazuje Marc van der Linden, dyrektor Gasunie Germany w „Financieele Dagblad”. Niemiecki oddział holenderskiej państwowej spółki gazowej coraz więcej inwestuje w Niemczech w obliczu zaniku importu gazu z Rosji.
05.12.2022

BASF otrzyma od UE 134 mln euro na rzecz produkcji wodoru

Komisja Europejska zatwierdziła niemiecki plan o wartości 134 mln euro, mający na celu wsparcie firmy BASF w produkcji wodoru ze źródeł odnawialnych.
07.10.2022

Ponownie więcej martwych ryb w brandenburskim dopływie Odry

Zwiększoną ilość martwych ryb stwierdzono w niedzielę w rejonie Oderberg (Brandenburgia). Straty widoczne są m.in. w rezerwacie przyrody Niederoderbruch. Władze wycofały jednak początkowe ostrzeżenie o możliwym zatruciu wody – informuje portal rbb24.
05.09.2022

Wyniki śniętych ryb z Odry

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Polsko-Niemieckiej Rady Ochrony Środowiska zostaną przedstawione wyniki badań mających ustalić przyczyny śnięcia ryb w Odrze - zapowiedziała w poniedziałek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa przed posiedzeniem tej rady.
29.08.2022

Niemiecki minister środowiska: mimo wojny na Ukrainie nie możemy stracić z oczu kryzysu klimatycznego

Niemiecka minister środowiska Steffi Lemke ostrzegła przed wpływem wojny na Ukrainie na działania na rzecz ochrony klimatu. "Mimo wojny na Ukrainie nie możemy stracić z oczu kryzysu klimatycznego i kryzysu związanego z wymieraniem gatunków" - powiedziała w środę dziennikowi "Augsburger Allgemeine".
11.05.2022

Pływająca na jeziorze elektrownia uwolni Niemcy od rosyjskich paliw kopalnych

Niemiecka firma całkowicie przestawi się na zasilanie energią słoneczną. Pływająca na jeziorze elektrownia słoneczna ma pomóc uwolnić się Niemcom od rosyjskich paliw kopalnych.
18.04.2022

Trzy kontynenty - trzech gigantów - jeden wspólny cel - zielony wodór

Przedsiębiorstwo użyteczności publicznej Uniper, start-up Hydrogenious LOHC i Jera Americas wraz z Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) pracują nad planem transportu wodoru ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) do Niemiec przy użyciu tzw. technologii ciekłego organicznego nośnika wodoru (LOHC).
28.03.2022

Ambasador Niemiec: Inwazja zatrzyma Nord Stream 2

Przygotowujemy z naszymi partnerami pakiet drastycznych sankcji gospodarczych, finansowych i personalnych, częścią tego pakietu będzie Nord Stream 2 - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven.
07.02.2022

Na obszarze farmy morskiej Triton Knoll została zainstalowana pierwsza turbina wiatrowa

Niemiecki koncern RWE uruchomił w terminie pierwszą turbinę morską na farmie wiatrowej Triton Knoll. Prace były realizowane zgodnie z harmonogramem, mimo pandemii koronawirusa.
25.01.2022

Niemieci minister gospodarki nie wie, z jakich źródeł pochodzi importowana energia elektryczna

Niemcy lubią się prezentować jako lider ochrony klimatu. Jednak minister gospodarki Robert Habeck (Zieloni) nie potrafi wskazać, z jakich źródeł pochodzi importowana przez Niemcy energia elektryczna. „Można założyć, że pochodzi ona z tak niemile widzianych w Niemczech źródeł, jak energetyka jądrowa i węglowa” – opisuje „Die Welt”.
20.01.2022

Niemcy: znaczny wzrost emisji dwutlenku węgla w 2021 roku; "cios dla ochrony klimatu"

Emisja dwutlenku węgla w Niemczech w ubiegłym roku wyniosła 772 mln ton. Odpowiada to wzrostowi o 33 mln ton w porównaniu z rokiem 2020. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez think tank Agora Energiewende, którym dysponuje portal RND. "To cios dla ochrony klimatu" - pisze portal.
07.01.2022

Niemiecka fundacja pomaga w realizacji Nord Stream 2

Kraj związkowy Meklemburgia-Pomorze Przednie (MV) jest bardziej zaangażowany w starania o uruchomienie bałtyckiego gazociągu Nord Stream 2 niż do tej pory wiedziano. Fundacja Klimatyczna MV aktywnie pomaga w realizacji rurociągu - ku niezadowoleniu USA - pisze we wtorek "Handelsblatt".
25.11.2021

Niemcy: z powodu wzrostu cen energii wiele osób planuje ograniczać wydatki np. na jedzenie

Ceny oleju napędowego i benzyny są rekordowo wysokie, energia elektryczna drożeje, ropa naftowa również - ceny energii tej jesieni są głównym zmartwieniem Niemców. Wielu będzie zmuszonych z tego powodu ograniczać inne wydatki, np. na jedzenie - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie RTL i ntv.
21.10.2021

Niemcy otwierają przed inwestorami możliwość testowania elektrolizy na morzach

1 października 2021 roku weszło w życie rozporządzenie niemieckiego Ministerstwa Spraw Gospodarczych, która ma na celu promowanie wodoru i jego produkcji na obszarach morskich. Nowe przepisy regulują sprzedaż obszarów przeznaczonych pod produkcję wodoru w ramach aukcji. Pierwsze z nich odbędą się już w następnym roku.
04.10.2021

Niemcy: wielkie losowanie lokalizacji MFW

Kilku uczestników biorących udział w konkursie, poprosiło o zerowe wsparcie rządowe w swoich ofertach na trzy lokalizacje morskich farm wiatrowych. Niemiecki organ regulacyjny był zmuszony do wyłonienia zwycięzców w drodze losowania. Najwięcej szczęścia miały RWE Renewables i EDF. Prezes WindEurope Giles Dickson sugeruje, że podejście to musi się zmienić.
20.09.2021

Kornik drukarz niszczy drzewa, lasy znikają w błyskawicznym tempie

Niemieckie lasy szybko się kurczą wskutek globalnych zmian klimatu, które przynoszą susze sprzyjające rozwojowi szkodników drzew, głównie kornikowi drukarzowi – alarmuje niemiecki tygodnik "Der Spiegel" na swojej stronie interentowej.
05.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.