Wynik wyszukiwania - "odpady rolnicze" - Wiadomości

Green Genius rozwija produkcję biometanu w krajach bałtyckich i rozważa dalsze inwestycje w Polsce

W ciągu dwóch najbliższych lat 7 z 11 biogazowni Green Genius na Litwie zostanie zmodernizowanych do produkcji biometanu, firma wybuduje też jeden dodatkowy zakład. Łącznie 8 biometanowni Green Genius będzie produkowało rocznie około 150 GWh biometanu z przeznaczeniem na rynki europejskie. Działający obecnie w ośmiu krajach Green Genius planuje również inwestycje w biometanownie na innych rynkach, w tym w Polsce.
15.05.2024

Biometan w strategii energetycznej Niemiec

Rozwój biometanu - perspektywa UE
23.03.2023

Zyska z wizytą studyjną w Danii w sprawie biogazu i biometanu

Na zaproszenie Ambasady Królestwa Danii w Polsce, wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska wziął udział w dwudniowej wizycie studyjnej, która poświęcona była wymianie doświadczeń i potencjalnej współpracy Polski i Danii w obszarze biogazu i biometanu. W spotkaniach, które odbyły się 13 i 14 lutego 2023 r. uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz samorządów.
14.02.2023

MRiRW: można składać wnioski o dofinansowanie usuwania folii rolniczych

Do 31 marca br. trwa nabór wniosków o dofinansowanie usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej - poinformował w środę resort rolnictwa. O pieniądze na ten cel mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego.
04.01.2023

Właściciel British Airways startuje z nową inwestycją w wielkoskalową produkcję SAF

Spółka matka British Airways, IAG, inwestuje w projekt wspierający wielkoskalową produkcję zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) w Wielkiej Brytanii.
07.11.2022

Nowe centrum w Bełchatowie będzie szukać ekoinnowacji w branży opakowaniowej. Na liście potencjalnych zamienników plastiku są m.in. słoma, wodorosty, a nawet stokrotki

Łupiny kakaowe, które mogą w przyszłości posłużyć do pakowania czekolady, słoma, wodorosty i stokrotki, których włókna – ze względu na specyficzne właściwości – mogą zwiększać wydajność papieru – to przykłady nieszablonowych surowców, które w przyszłości mogą zastąpić tworzywa sztuczne i spowodować, że branża opakowaniowa stanie się jeszcze bardziej eko. W ramach strategii badawczo-rozwojowej nad takimi rozwiązaniami pracuje DS Smith, wiodący dostawca proekologicznych opakowań z tektury falistej. Innowacyjne projekty będą opracow
22.09.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.