Wynik wyszukiwania - "parp" - Wiadomości

PARP: 12 grudnia kończy się nabór wniosków dla miast z Polski Wschodniej w konkursie na ekologiczny transport

Do 12 grudnia 12 miast z makroregionu Polski Wschodniej może jeszcze składać swoje wnioski do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, aby zdobyć dotacje z UE na kompleksowe systemy miejskiego ekologicznego transportu - przypomina PARP.
09.12.2023

PARP wyróżniła liderów w budowaniu polskiej Gospodarki o Obiegu Zamkniętym

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) nagrodziła łącznie 24 innowacyjne projekty w ramach najnowszego konkursu na najlepsze rozwiązania Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Są to różnorodne produkty i modele biznesowe, które dowodzą, że osiągnięcie efektów środowiskowych, a zarazem korzyści ekonomicznych, jest możliwe w niemal każdej branży, niezależnie od wielkości firmy. Laureaci otrzymali nagrody o łącznej wartości 540 tys. złotych.
24.11.2023

Idea Rozwoju Twojego Biznesu: energia odnawialna to zysk i konieczność dla polskich firm

Mądre korzystanie z energii odnawialnej staje się obecnie koniecznością. Wiąże się to zarówno z polską i unijną polityką przeciwdziałania zmianom klimatu i transformacji energetycznej, ale także z rosnącymi cenami energii elektrycznej. Ale to jednocześnie wielka szansa dla naszej gospodarki, zwłaszcza małych firm.
23.11.2023

Nowy kurs Akademii PARP: „Zrównoważony rozwój w MŚP”

Zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa to koncepcja prowadzenia biznesu, w której zaspokajane są ekonomiczne potrzeby organizacji przy zachowaniu uważności na wpływ organizacji na środowisko naturalne i klimat, dobrostan pracowników, społeczności lokalnych i odbiorców końcowych. To podejście, w którym przedsiębiorstwo wnosi w gospodarkę, środowisko i społeczność przynajmniej tyle samo, co czerpie z tych obszarów.
08.11.2023

Czy polskie firmy są innowacyjne i czy podejmują działania prośrodowiskowe? PARP publikuje wyniki badań!

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) właśnie opublikowała najnowszy raport na temat stanu innowacyjności polskich przedsiębiorstw i czynników ją kształtujących. Piąta edycja badania prezentuje analizę firm w kontekście ich umiędzynarodowienia, współpracy z innymi podmiotami oraz uwarunkowań rozwoju działalności innowacyjnej.
19.09.2023

PARP ogłasza nowy konkurs z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała, że 14 czerwca rozpocznie się nabór wniosków z nowego programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Samorządy będą mogły otrzymać pieniądze na inwestycje drogowe.
26.05.2023

Norway Grants Innovation Day 2023 już 28 marca w Poznaniu

28 marca w Poznaniu odbędzie się konferencja Norway Grants Innovation Day organizowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Wydarzenie będzie poświęcone zielonej oraz niebieskiej gospodarce i przedsiębiorczości, a także wsparciu Funduszy Norweskich w Polsce. Norway Grants Innovation Day to najlepsze miejsce do rozmów o technologii przyjaznej środowisku, a także o zrównoważonym i odpowiedzialnym rozwoju w przedsiębiorstwach i ich bezpośrednim otoczeniu. Konferencja dedykowana jest firmom, startupom, ekspertom or
16.03.2023

MFiPR: ponad 20 mln euro trafi do firm na innowacje w obszarze wód śródlądowych i morskich

Firmy otrzymają wsparcie z Funduszy Norweskich w ramach konkursu „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich”. Wybrano 20 projektów spośród 136 złożonych wniosków, do zwycięzców trafi ponad 20 mln euro - poinformowało w czwartek Ministerstwo Funduszy I Polityki Regionalnej.
22.09.2022

Polska i Norwegia razem dla rozwoju offshore i OZE. Spotkanie branży już niedługo

Polska i Norwegia mają ambitne plany rozwoju energetyki wiatrowej, a długa historia współpracy polsko-norweskiej w sektorze morskim powinna być doskonałą podwaliną wspólnych projektów w branży przyszłości. O tym, gdzie i jak oba kraje uzupełniają się w łańcuchu wartości offshore, oraz w jaki sposób rozwijać biznes, będzie mowa na przełomie sierpnia i września podczas Offshore Northern Seas (ONS) w norweskiej stolicy ropy i gazu - Stavanger.
08.07.2022

Branża odzysku materiałowego surowców kluczowa dla środowiska. Eksperci o przyszłości sektora

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na spotkanie online w ramach „Branżowych czwartków” dotyczące sytuacji branży odzysku materiałowego surowców. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 10:00. Poruszone zostaną m.in. tematy wyzwań związanych z zatrudnieniem pracowników, współpracy edukacji i biznesu oraz wdrażania zasad Europejskiego Zielonego Ładu i GOZ.
19.04.2022

Eko wyzwania stojące przed branżą mody i tekstyliów

Wyzwaniami stojącymi przed branżą mody i tekstyliów będą m. in. dostosowanie produkcji do odpowiednich standardów ekologicznych oraz wprowadzenie i rozwój rozwiązań cyfrowych. Eksperci prognozują rozwój technologii związanych z mierzeniem ubrań online oraz jeszcze większą popularność slow-fashion, czyli rozważnego podejścia do mody i zakupów. Szczegółowe wnioski z raportu zostaną zaprezentowane 7 kwietnia 2022 r. podczas spotkania online „Okrągły stół”.
28.03.2022

Jak wygląda sytuacja w sektorze motoryzacji i elektromobilności?

Już 17 marca br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zaprezentuje wnioski z badania Branżowego Bilansu Kapitału Ludzkiego sektora motoryzacji i elektromobilności. W branży rośnie zapotrzebowanie na kompetencje z zakresu IT. Widocznym problemem w najbliższym czasie będzie utrudniona możliwość planowania produkcji, która wynika z braku dostaw surowców.
04.03.2022

Inwestycje w obszarze wód lądowych lub morskich mają szanse na wsparcie. Do wzięcia 9 mln euro z Funduszy Norweskich

Jak wpłynąć na wydajne i zrównoważone wykorzystanie zasobów wód i wybrzeży lub jak ograniczać zanieczyszczenie wód i ich otoczenia? Przedsiębiorcy, którzy mają pomysł na inwestycje, które odpowiedzą na te wyzwania, mogą starać się o dofinansowanie dzięki Funduszom Norweskim. Do 31 marca trwa nabór wniosków w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich - Blue Growth”. Kto ma szanse na zdobycie wsparcia dla swojej inwestycji?
03.03.2022

MFiPR: Fundusze Norweskie otwierają możliwości dla inwestycji w obszarze wód śródlądowych lub morskich

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła nową edycję konkursu dla przedsiębiorców działających w obszarze wód śródlądowych lub morskich. Projekty mogą dotyczyć zrównoważonego rozwoju w obszarze wód, ekologii oraz turystyki. Najciekawsze projekty, wpisujące się w cele konkursu, mogą liczyć na dofinansowanie do 2 mln euro. Konkurs finansowany jest w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
03.02.2022

PARP: 9,35 mln euro na innowacje dotyczące wód śródlądowych lub morskich

Rusza nowa edycja konkursu dla firm na innowacje dotyczące wód śródlądowych lub morskich - poinformowała w środę Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Do dyspozycji przedsiębiorców jest 9,35 mln euro z Funduszy Norweskich.
12.01.2022

Startuje program „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich - Blue Growth”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) informuje, że dzięki zwiększeniu budżetu na program „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” projekty z listy rezerwowej, w ramach schematu „Technologii przyjaznych środowisku”, zostały rekomendowane do wsparcia. Dodatkowe środki finansowe zostaną także wykorzystane na sfinansowanie nowej edycji konkursu w schemacie „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich - Blue Growth”.
14.12.2021

PARP: branżę gospodarki wodno-ściekowej czekają zmiany wynikające ze zmian klimatu

Branżę gospodarki wodno-ściekowej i rekultywacji w ciągu trzech lat czekają głębokie zmiany wynikające ze zmian klimatu - napisano we wtorek w informacji Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wzrośnie popyt na zawody takie jak: np. monter sieci wodno-kanalizacyjnych, operator ujęć i stacji uzdatniania wody - oceniono.
27.10.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.