Wynik wyszukiwania - "pompa ciepła" - Wiadomości

Hydro-Vacuum S.A. otrzymuje pomoc publiczną w związku z cenami energii elektrycznej i gazu ziemnego

Hydro-Vacuum S.A. w dniu 22 marca 2024 r. r. otrzymała informację o pozytywnym rozpatrzeniu drugiego wniosku o udzielenie pomocy publicznej w związku z cenami energii elektrycznej i gazu ziemnego.
26.03.2024

IOŚ: 40 proc. przedsiębiorców będących na liście ZUM oferuje pompy ciepła

Na liście zielonych urządzeń i materiałów (ZUM) znajduje się obecnie ok. 800 producentów i dystrybutorów urządzeń grzewczych i materiałów budowalnych, z czego 40 proc. oferuje pompy ciepła - przekazał PAP Instytut Ochrony Środowiska. Wkrótce dotacje z "Czystego Powietrza" będzie można uzyskać jedynie do pomp będących na tej liście.
23.03.2024

Od kwietnia zmiany w "Czystym Powietrzu" m.in. dotyczące pomp ciepła

Ograniczenie dotacji z programu "Czyste Powietrze" tylko do pomp ciepła i kotłów zgazowujących drewno oraz na pellet, które będą na liście zielonych urządzeń i materiałów - to jedne ze zmian w "Czystym Powietrzu", jakie zaczną obowiązywać w kwietniu.
15.03.2024

Kaskada pomp ciepła Alezio S marki De Dietrich w urzędzie miejskim – jak przebiegała realizacja?

W Urzędzie Miejskim w Węgrowie zainstalowano kaskadę złożoną z dwóch pomp ciepła marki De Dietrich, która zapewnia skuteczne ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń biurowych oraz na bieżąco produkuje ciepłą wodę użytkową.
30.01.2024

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gruntowej pompy ciepła?

Rozważając opcje dla centralnego systemu grzewczego, warto zainteresować się gruntowymi pompami ciepła. Są one nie tylko wydajnym, ale i energooszczędnym rozwiązaniem, które może dostarczyć ciepło do Twojego domu zimą i efektywnie chłodzić go latem, zapewniając optymalny komfort niezależnie od pory roku.
19.01.2024

Polska najszybciej rozwijającym się rynkiem pomp ciepła w UE

Polska jest najszybciej rozwijającym się rynkiem pomp ciepła w Unii Europejskiej – wynika z raportu Zero Carbon Analytics. Łącznie w 21 państwach europejskich sprzedano 3 mln pomp ciepła w 2022, co stanowi wzrost o 38 proc. rdr. W Polsce wzrost ten wyniósł ponad 100 proc. rdr – dodano.
08.11.2023

We Wrocławiu powstało nowoczesne laboratorium – pracuje nad oszczędzaniem energii

We Wrocławskim Parku Technologicznym przy ul. Duńskiej 9 otwarto właśnie innowacyjne laboratorium wyposażone w urządzenia  Viessmann. To pierwsza tego typu inwestycja, jaka powstała przy Centrum Badań i Rozwoju tej firmy, która umożliwi pracę nad nowymi rozwiązaniami w zakresie oszczędzania energii.
13.09.2023

Polenergia Fotowoltaika wchodzi do Czech. W Pradze rozpoczyna działalność Polenergia Solárni

Polenergia Fotowoltaika, lider sprzedaży mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce, rozpoczyna działalność w Republice Czeskiej. Powołana w Pradze Polenergia Solární będzie projektować i dostarczać systemy fotowoltaiczne dla naszych południowych sąsiadów. – Z początkiem września w Czechach ruszył nowy program dopłat do fotowoltaiki i magazynów energii. Okoliczności naszej ekspansji są więc bardzo sprzyjające – mówi Kamil Sankowski, Członek Zarządu Polenergii Fotowoltaika.
13.09.2023

Eksperci: na rynku jest wiele wyprodukowanych w Azji pomp ciepła, które nie spełniają wymagań

Na rynku pojawiły się wyprodukowane w Azji pompy ciepła, które nie odpowiadają parametrom technicznym z opisu - ostrzegają eksperci. NFOŚiGW rozważa zmiany w programie "Czyste Powietrze", aby dotowane pompy spełniały wymagania - poinformował PAP wiceprezes funduszu Paweł Mirowski.
02.09.2023

Tauron przeznacza prawie 2,5 mln zł na dopłaty do wymiany ogrzewania

Prawie 2,5 mln zł przeznacza Grupa Tauron na dopłaty dla gospodarstw domowych z południa Polski, które decydują się wymienić ogrzewanie na bardziej efektywne. W tym roku dofinansowywane są pompy ciepła, a wielkość dofinansowania wzrosła do 4,4 tys. zł - wynika z informacji Taurona.
09.08.2023

Min. Moskwa: nie wykluczamy dofinansowywania pomp ciepła dla użytkowników gazu

Nie wykluczamy dofinansowywania pomp ciepła dla użytkowników gazu sieciowego - mówiła minister klimatu Anna Moskwa w poniedziałek w RMF FM. Zaznaczyła, że przyspiesza program Czyste Powietrze, który ma pozwolić wyeliminować węgiel jako źródło ogrzewania w gospodarstwach domowych.
03.01.2023

Pompa ciepła PHNIX R290 serii HeatMaster stworzona do niskoemisyjnego i efektywnego ogrzewania wody użytkowej

Wobec rosnących kosztów i ograniczonej dostępności energii i przestrzeni, ekonomiczne oraz wydajne ogrzewanie wody stało się niezbędne, szczególnie w pomieszczeniach produkcyjnych, wielkich powierzchniach handlowych i budynkach mieszkalnych.
20.07.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.