Wynik wyszukiwania - "protest " - Wiadomości

Policja użyła gazu łzawiącego wobec aktywistów klimatycznych, blokujących walne zgromadzenie koncernu TotalEnergies [WIDEO]

Do starć policji z demonstrantami klimatycznymi doszło w piątek pod paryską Salle Pleyel, gdzie odbywa się walne zgromadzenie akcjonariuszy koncernu petrochemicznego TotalEnergies, blokowane przez aktywistów klimatycznych. Policja użyła gazu łzawiącego.
26.05.2023

Włoscy rolnicy protestują przeciwko planowanemu rozporządzeniu UE w sprawie opakowań

Związek rolników włoskich Coldiretti protestuje przeciwko planom UE, które mają wyeliminować z rynku sałatę w plastikowych torebkach, truskawki pakowane w plastikowe koszyczki, pomidory i pomarańcze w siatkowych opakowaniach, a także duże, kilkulitrowe butelki "magnum" na wino. Protest odbywa się przy okazji targów rolno-spożywczych Tuttofood w Mediolanie (8-11.05).
09.05.2023

Zieloni przeciwko elektrowni w Młotach

Zieloni protestują przeciwko rządowemu pomysłowi budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach (woj. dolnośląskie) . To niepotrzebna inwestycja, projekt odkopany po 50 latach rodem z PRL, któremu sprzeciwiają się lokalni mieszkańcy - mówiła posłanka Klaudia Jachira.
14.03.2023

Aktywiści weszli do biura PiS i przykleili się do ściany

Aktywiści z Ruchu Solidarności Klimatycznej weszli w poniedziałek przed południem, do biura Prawa i Sprawiedliwości. Sparaliżowali jego pracę, przyklejając się do ściany. Zostali zatrzymani i przewiezieni do ochockiej komendy.
14.03.2023

Protesty ekologów w Hiszpanii. Gazociąg BarMar ma przebiegać przez teren chroniony

24.10.2022

Kryzys energetyczny na Kubie - antyrządowe demonstracje przed elektrowniami

Od kilku dni na pogrążonej w kryzysie energetycznym Kubie trwają antyrządowe protesty w związku z licznymi przerwami w dostawach energii elektrycznej. W nocy z wtorku na środę tłum w portowym mieście Nuevitas, na środkowym wschodzie kraju, zaatakował siedzibę elektrowni.
24.08.2022

Mieszkańcy Kielc protestują przeciwko wycince ponad 80 drzew

Już niedługo w stolicy regionu świętokrzyskiego rozpocznie się przebudowa skrzyżowania, które ma ułatwić dostęp do znajdującego się niedaleko Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Ofiarą inwestycji ma paść ponad 80 drzew przy ulicach Karczówkowskiej i Kamińskiego. Przeciwko tej decyzji w czwartek protestowali mieszkańcy osiedla Jagiellońskiego.
18.08.2022

Setki serbów wyszły na ulice w sprzeciwie wobec planów wydobycia litu

Setki demonstrantów w poniedziałek zablokowały drogi w kilku miejscach w Serbii, domagając się od rządu porzucenia planów wydobycia litu. Według ekologów kopalnie litu doprowadziłyby do dewastacji środowiska naturalnego - podaje Associated Press.
04.01.2022

Spór o największe w Europie centrum danych Facebooka, ekolodzy wysyłają pogróżki

Meta, spółka-matka Facebooka, zamierza stworzyć największe w Europie centrum danych w miejscowości Zeewolde w centralnej Holandii. Na 166 hektarach ma powstać ogromny kompleks, który będzie przechowywać dane z Europy i części Afryki Północnej. Inwestycji firmy sprzeciwiają się m.in. organizacje ekologiczne, które twierdzą, że jest ona niekorzystna dla środowiska.
16.12.2021

Dziesiątki tysięcy osób uczestniczyły w Glasgow w marszu klimatycznym

Ok. 100 tys. osób - według organizatorów - przeszło w sobotę przez Glasgow, domagając się bardziej zdecydowanych działań w walce ze zmianami klimatu. Była to największa dotychczas manifestacja w trakcie odbywającej się w tym mieście konferencji klimatycznej COP26.
07.11.2021

Aresztowano 34 aktywistów klimatycznych blokujących dojazd do parlamentu

Londyńska policja aresztowała w czwartek 34 aktywistów klimatycznych z grupy Insulate Britain, którzy zablokowali dwie ulice prowadzące do brytyjskiego parlamentu, siadając na jezdni lub przyklejając się do niej. Protestujący zostali już w większości usunięci.
05.11.2021

22 działaczy Greenpeace aresztowanych za blokowanie terminalu Shella w rotterdamskim porcie

Holenderska policja aresztowała w poniedziałek 22 działaczy organizacji ekologicznej Greenpeace, którzy zablokowali wcześniej dostęp do Tweede Petroleumhaven - terminalu firmy Shell w porcie w Rotterdamie.
05.10.2021

Zatrzymano ponad 30 działaczy Greenpeace protestujących w Hadze

Holenderska policja zatrzymała we wtorek 31 działaczy organizacji ekologicznej Greenpeace, którzy protestowali w Hadze na dachu tymczasowej siedziby izby niższej parlamentu Niderlandów. Aktywiści przykuli się łańcuchami, aby zwrócić uwagę na szkody wyrządzane naturze przez azot.
15.09.2021

Aktywiści Greenpeace przypięci do bram Ministerstwa Aktywów Państwowych

Aktywiści Greenpeace w czwartek zablokowali kontenerami wejście do gmachu Ministerstwa Aktywów Państwowych w Warszawie, przypięli się do bram oraz zablokowali wjazd. Domagając się od rządu wyznaczenia roku 2030, jako najpóźniejszej daty odejścia Polski od węgla.
09.09.2021

Aktywiści klimatyczni rozpoczęli dwutygodniowy protest w Londynie

Aktywiści z organizacji ekologicznej Extinction Rebellion (XR) rozpoczęli w poniedziałek dwutygodniową akcję protestacyjną w Londynie, podczas której domagają się od brytyjskiego rządu wstrzymania nowych inwestycji w paliwa kopalne.
24.08.2021

Szwajcarski rząd odrzucił apel o zakaz wykorzystywania paliw kopalnych po 2050 roku

Rząd Szwajcarii poinformował w środe o odrzuceniu społecznej inicjatywy, postulującej wprowadzenie w tym kraju całkowitego zakazu wykorzystywania paliw kopalnych po roku 2050. Zdaniem rządu, stosowanie paliw kopalnych po 2050 roku powinno być dozwolone m.in. w armii, policji i służbach ratowniczych.
12.08.2021

Szwajcarska policja usuwa aktywistów klimatycznych protestujących w Zurychu

Policja szwajcarska rozpoczęła w poniedziałek usuwanie aktywistów klimatycznych z centrum dzielnicy finansowej Zurychu po zablokowaniu przez nich wejść do banków. Ekolodzy protestują przeciwko finansowaniu projektów związanych z paliwami kopalnymi, które niszczą środowisko.
02.08.2021

Protest Agrounii przed Ministerstwem Rolnictwa; policja wylegitymowała 14 osób

Podczas wtorkowego protestu przed Ministerstwem Rolnictwa policjanci wylegitymowali łącznie 14 osób - poinformował PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak. Dodał, że dwie osoby zostały ukarane mandatami.
22.06.2021

Mieszkańcy protestują przeciw planom budowy elektrociepłowni

Mieszkańcy podwrocławskich miejscowości oraz wrocławianie protestują przeciw planom budowy elektrociepłowni, w której energię pozyskiwano by ze spalania odpadów. Obiekt miałby powstać przy granicy Wrocławia na styku z dwoma gminami: Wisznia Mała i Długołęka.
17.06.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.