Wynik wyszukiwania - "przetarg" - Wiadomości

Będzie przetarg na stacje ładowania samochodów elektrycznych w Ustce

Miasto Ustka przygotowuje procedurę przetargową, w której zaoferujemy miejsca pod stacje ładowania samochodów elektrycznych. Działania podejmujemy w związku z licznymi pytaniami ze strony turystów, którym brakuje takiej oferty.
19.01.2024

Dwie firmy zainteresowane wykonaniem analiz systemowych dla morskiej farmy wiatrowej Baltica 1

Do przetargu na wykonanie projektu podstawowego wraz z wykonaniem analiz systemowych dla morskiej farmy wiatrowej Baltica 1 oraz z układem wyprowadzenia przystąpiło dwóch oferentów.
05.01.2024

PKP Intercity uwzględnia możliwość instalacji napędu wodorowego w pociągach hybrydowych

Pociągi hybrydowe, na zakup których PKP Intercity przed świętami ogłosiło przetarg, mają mieć możliwość przekształcenia z hybryd spalinowo-elektrycznych na wodorowo-elektryczne - poinformował PAP rzecznik prasowy PKP Intercity Cezary Nowak.
26.12.2023

Na Suwałkach ogłoszono przetarg na budowę spalarni odpadów komunalnych

Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Suwałkach (Podlaskie) ogłosiło przetarg na budowę spalarni odpadów komunalnych. Nowa instalacja ma w procesie spalania produkować ciepło oraz energię elektryczną. Obiekt ma powstać do końca 2026 roku.
15.12.2023

Oferty na 46 lokomotyw dla PKP Intercity można składać do 14 września

Firmy, które chcą wziąć udział w przetargu na dostawę 46 lokomotyw elektrycznych dla PKP Intercity, mogą składać swoje oferty do 14 września - poinformował PAP rzecznik kolejowego przewoźnika Cezary Nowak.
01.09.2023

PKP Intercity ogłosiło przetarg na 46 nowych lokomotyw elektrycznych

Spółka PKP Intercity ogłosiła przetarg na zakup 46 nowych lokomotyw elektrycznych do obsługi połączeń krajowych - poinformował w piątek przewoźnik. Nowe lokomotywy na torach maja się pojawić w 2025 roku.
04.08.2023

Malta również inwestuje w morską energetykę wiatrową

Na Malcie trwają prace nad ustawą, która umożliwi ustanowienie pierwszego w kraju przetargu na morską energetykę wiatrową oraz słoneczną.
12.07.2023

PSE rozstrzygnęły przetarg na zdolności przesyłowe na połączeniu elektroenergetycznym Polska-Ukraina

Rozstrzygnięto przetarg na zdolności przesyłowe w dniach 15-31 maja dla polskiej części połączenia elektroenergetycznego z Ukrainą Rzeszów Chmielnicka – poinformowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE).
13.05.2023

Urząd marszałkowski i Koleje Śląskie zamawiają 25 pociągów

Przetargi dotyczące zamówienia łącznie 25 pociągów dla Kolei Śląskich ogłosiły samorząd woj. śląskiego oraz sam przewoźnik. W prawie opcji zamówienia mogą zostać zwiększone łącznie do 35 pociągów.
22.03.2023

Energa: 6 przetargów na techniczną obsługę odbiorców

Energa-Operator dynamicznie zwiększa liczbę liczników zdalnego odczytu zamontowanych w swojej sieci. Ich liczba przekroczyła już ponad 2 miliony. Spółka właśnie ogłosiła sześć przetargów na techniczną obsługę urządzeń pomiarowych w każdym ze swoich oddziałów.
15.02.2023

Morska Farma Wiatrowa Baltica z decyzją środowiskową dla infrastruktury przyłączeniowej

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla infrastruktury przyłączeniowej, czyli wyprowadzenia mocy z Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica, realizowanej w dwóch etapach Baltica 2 i Baltica 3. Inwestorzy realizujący projekt – PGE i Ørsted – mogą dzięki temu kontynuować projekt i rozpocząć prace nad pozyskaniem pozwoleń na budowę.
20.10.2022

PSE szukają biur projektów do umowy ramowej

Polskie Sieci Elektroenergetyczne ogłosiły przetarg, w ramach którego poszukują firm zajmujących się wykonywaniem projektów budowalnych dla infrastruktury przesyłowej, opracowaniem studiów wykonalności oraz pozyskiwaniem pozwoleń na budowę. Szacunkowa wartość zamówienia to ponad 14 mln zł.
11.10.2022

Metropolia zamówi 71 aut elektrycznych, aby samorządy mogły wypełnić ustawowe obowiązki

Metropolia ogłosiła przetarg na zakup, najem i leasing 71 samochodów elektrycznych oraz 59 ładowarek dla swoich gmin członkowskich i ich jednostek budżetowych. Stopniowa wymiana samochodów służbowych na pojazdy elektryczne jest obowiązkiem, który wynika z zapisów ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Grupowe zamówienie samochodów ma przynieść oszczędności, podobnie jak w przypadku grup zakupowych energii elektrycznej oraz gazu.
06.06.2022

Ocean Winds bierze udział w przetargu Hollandse Kust West

Złożona oferta dotyczy przetargu Hollandse Kust West (HKW) - Site VI, koncentrującego się na kryteriach ekologicznych.
24.05.2022

Baltic Power zaprasza do prekwalifikacji w przetargach na usługi i sprzęt wykorzystywany przy budowie morskich farm wiatrowych

Spółka Baltic Power zamierza przeprowadzić prekwalifikacje, a następnie zaprosić zainteresowane współpracą podmioty do planowanych przetargów. Opisane zakresy dostaw sprzętu oraz usługi będą świadczone w okresie budowy morskiej farmy wiatrowej zaplanowanym na lata 2024 -2026.
21.05.2022

BayWa r.e. ogłosi największy przetarg w Europie na dostawę 10TWh zielonej energii elektrycznej

Lider branży OZE - BayWa r.e. ogłosi pierwszy w Europie przetarg zainicjowany przez dewelopera na korporacyjne umowy zakupu energii (CPPA), o łącznej wartości 10 terawatogodzin w ramach 10-letnich kontraktów. Energia będzie pochodzić z portfela projektów OZE zlokalizowanych w Niemczech i Hiszpanii.
10.05.2022

ZE PAK szuka wykonawców do budowy bloku CCGT klasy 600MWe w Elektrowni Adamów

Planowana inwestycja polegająca na budowie bloku CCGT klasy 600MWe wraz z infrastrukturą towarzyszącą zlokalizowana będzie na terenie dotychczasowej węglowej Elektrowni Adamów, której obiekty w chwili obecnej są rozbierane i wyburzane.
04.05.2022

PGE EO - wystartował przetarg na budowę farmy PV o mocy 153 WM

Spółka PGE Energia Odnawialna poinformowała we wtorek o rozpisaniu przetargu na budowę farmy fotowoltaicznej Jeziórko na Podkarpaciu. Docelowa moc instalacji to 153 MW.
12.04.2022

PGE i Ørsted ogłosiły przetarg na generalnego wykonawcę przyłącza lądowego dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica

PGE i Ørsted rozpoczęły postępowanie przetargowe dotyczące budowy lądowej infrastruktury niezbędnej do wyprowadzenia mocy z obu etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica, czyli Baltica 2 i Baltica 3. Według planów przetarg ma zostać rozstrzygnięty do końca bieżącego roku.
25.03.2022

Bydgoskie lotnisko szuka wykonawcy do budowy instalacji fotowoltaicznej

Port Lotniczy Bydgoszcz ogłosił przetarg na budowę instalacji fotowoltaicznej złożonej z ponad 100 paneli, co zwiększy bezpieczeństwo energetyczne i wpłynie na redukcję emisji dwutlenku węgla - poinformował w czwartek rzecznik lotniska Mateusz Dul.
18.03.2022

Marine Power Systems poszukuje wykonawcy pomiarów i badań dla projektów morskiej energetyki wiatrowej i falowej

Walijska firma Marine Power Systems (MPS) poszukuje wykonawcy badań mikrolokacyjnych dla swojego megawatowego demonstracyjnego projektu energii wiatrowej i falowej w rejonie Hiszpanii.
07.02.2022

PGE i Ørsted poszukują wykonawcy projektu budowlanego dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica

PGE i Ørsted rozpoczęły przetarg na przygotowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica tj. Baltica 3 o mocy ok. 1045 MW i Baltica 2 o mocy ok. 1500 MW.
17.01.2022

PGNiG: kontrakt o wartości 70 mln zł na dostawy LNG do warszawskich autobusów

PGNiG Obrót Detaliczny po raz trzeci wygrało przetarg na dostawy skroplonego gazu ziemnego (LNG) dla floty Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie - poinformowała w poniedziałek spółka. Wartość umowy wynosi 70 mln zł.
07.12.2021

PERN: przetarg na nadzór inwestorski do kolejnego etapu rozbudowy baz paliw

PERN prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na wybór podmiotu, który będzie pełnił funkcję nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi związanymi z trzecim etapem rozbudowy pojemności baz spółki, w których magazynowane są paliwa. Oferty można składać do 15 grudnia.
25.11.2021

Menlo Electric ogłasza przetarg na moduły o mocy 250 MW; „dystrybucja fotowoltaiki coraz bardziej przypomina trading surowcami”

Dystrybutor sprzętu fotowoltaicznego Menlo Electric ogłosił przetarg na moduły o mocy 250 MW z dostawami w 2022 roku. Przetarg obejmuje szeroką gamę produktów, w tym moduły w czarnej ramie, bifacial i full black. Moduły będą oferowane instalatorom B2C i B2B w całej Europie Środkowej.
31.10.2021

Gdańska flota coraz bardziej przyjazna środowisku. GAiT ogłasza przetarg na dostawę trzech elektrycznych minibusów

Gdańskie Autobusy i Tramwaje ogłaszają przetarg na dostawę trzech fabrycznie nowych autobusów miejskich typu mini zasilanych energią elektryczną. Nowe elektryczne pojazdy przeznaczone będą do obsługi komunikacyjnej obszarów Starego i Głównego Miasta.
07.06.2021

Śląskie: przetarg na 32 autobusy elektryczne

Przetarg na dostawę 32 autobusów elektrycznych, dofinansowanych w programie Gepard II, ogłosiła we wtorek Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Organizacja 41 samorządów otrzymała do oszacowanej na 120 mln zł inwestycji 80 mln zł unijnych i krajowych dotacji z programu Gepard II.
30.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.