BayWa r.e. ogłosi największy przetarg w Europie na dostawę 10TWh zielonej energii elektrycznej

Strona główna Energetyka, OZE BayWa r.e. ogłosi największy przetarg w Europie na dostawę 10TWh zielonej energii elektrycznej

Partnerzy portalu

BayWa r.e. ogłosi największy przetarg w Europie na dostawę 10TWh zielonej energii elektrycznej - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Laura Ockel/Unsplash

Lider branży OZE - BayWa r.e. ogłosi pierwszy w Europie przetarg zainicjowany przez dewelopera na korporacyjne umowy zakupu energii (CPPA), o łącznej wartości 10 terawatogodzin w ramach 10-letnich kontraktów. Energia będzie pochodzić z portfela projektów OZE zlokalizowanych w Niemczech i Hiszpanii.

•    Największy w Europie deweloperski przetarg PPA typu pure play zostanie ogłoszony jesienią 2022 r.

•   Oferta skierowana jest do sektora komercyjnego i przemysłowego - firmy mogą kupować zieloną energię pochodzącą bezpośrednio z projektów niemieckich i hiszpańskich

•    Firma będzie oferować ogromne liczbę10 TWh energii elektrycznej w ramach 10-letnich kontraktów, oferując długoterminowe bezpieczeństwo dzięki zrównoważonym dostawom zielonej energii

Przetarg zaplanowano na jesień 2022 r. Obejmie on całkowitą produkcję energii podzieloną na kilku odbiorców, z których każdy będzie mógł zaspokoić swoje zapotrzebowanie na energię dzięki wykorzystaniu niezawodnych źródeł energii odnawialnej. Warunki i zasady przetargu są obecnie finalizowane, a dalsze informacje zostaną przekazane przez BayWa r.e. w późniejszym czasie.

OZE - niezawodna, dostępna energia w obliczu kryzysu klimatycznego i energetycznego

Z każdym miesiącem rośnie i tak bardzo duże zapotrzebowania przedsiębiorstw na energię elektryczną ze źródeł odnawialnych, w szczególności zjawisko to jest widoczne w regionie EMEA – jest to efektem zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju w obliczu postępujących zmian klimatycznych, ale także oczekiwań klientów i inwestorów, jak również bezprecedensowym, trwającego kryzysu energetycznego w Europie.

  To naprawdę bezprecedensowy czas dla rynków energii w całej Europie. Przedsiębiorstwa muszą stawiać czoła skokom cen i rosnącej niepewności dostaw, a jednocześnie chcą odgrywać aktywną rolę w walce z kryzysem klimatycznym. Energia odnawialna jest jedyną odpowiedzią, a długoterminowe umowy PPA są kluczowym narzędziem do zapewnienia niezawodnych dostaw energii elektrycznej i umożliwienia zwiększenia udziału OZE. To wspaniale, że możemy teraz wprowadzić procedurę przetargową do naszych umów PPA w Hiszpanii i Niemczech – skomentował działania firmy Daniel Parsons, dyrektor działu PPA w BayWa r.e.

Długoterminowe umowy PPA zapewniają firmom stabilne dostawy energii, które chronią przed przyszłym wzrostem cen, a jednocześnie umożliwiają rozwój nowych projektów związanych z OZE. Obie te korzyści sprawiają, że korporacyjne umowy PPA są kluczowym elementem aktywnego wspierania procesu przechodzenia na energię odnawialną.

BayWa r.e. jest uznanym dostawcą umów PPA i rozwiązań energetycznych w Europie, który wcześniej podpisał umowy na całym kontynencie z wiodącymi globalnymi korporacjami, takimi jak AB InBev, Nestlé i HeidelbergCement.

– Chcemy, aby zielona energia elektryczna była jak najbardziej dostępna. Nasz przetarg na PPA promuje transformację energetyczną dla klientów komercyjnych i przemysłowych, którzy poszukują niedrogich i niezawodnych dostaw zielonej energii. BayWa r.e. odgrywa integralną rolę w tej transformacji – powiedział Benedikt Ortmann, dyrektor projektów solarnych w BayWa r.e.


***

BayWa r.e. AG (BayWa r.e.)

W BayWa r.e. myślimy o tym, jak wytwarzać i magazynować energię, a także jak najlepiej ją wykorzystywać w ramach globalnej, nieuniknionej transformacji energetycznej, z myślą o przyszłości naszej planety.  

Jesteśmy wiodącym globalnym deweloperem, dystrybutorem oraz dostawcą rozwiązań i usług, który dostarczył i przyłączył do sieci już ponad 4 GW energii oraz zarządza przeszło 10 GW aktywów. Jesteśmy również niezależnym producentem energii z rozwijającą się działalnością w zakresie obrotu energią.

BayWa re. współpracuje z firmami na całym świecie, aby zapewnić dopasowane rozwiązania, wykorzystujące odnawialne źródła energii. Działając w 100% neutralnie pod względem emisji dwutlenku węgla, jesteśmy również zaangażowani w naszą własną drogę do zrównoważonego rozwoju. Każdego dnia ciężko pracujemy, aby aktywnie kształtować przyszłość energetyki w kompleksowym, zróżnicowanym i sprawiedliwym miejscu pracy.

Naszymi współudziałowcami są BayWa AG, firma odnosząca sukcesy na całym świecie, której przychody wynoszą 17,2 mld euro, oraz Energy Infrastructure Partners, lider w inwestycjach w infrastrukturę energetyczną.

BayWa r.e. Polska Sp. z o.o. działa od 2009 roku dostarczając rozwiązania umożliwiające korzystanie z energii odnawialnej, dopasowane do potrzeb konkretnych podmiotów. Nasze realizacje projektów fotowoltaicznych i wiatrowych obejmują ich rozwój od podstaw, poprzez pozyskiwanie terenów dla przedsięwzięcia, projektowania, finansowania, zawierania umów na zakupu energii (PPA), podłączania do sieci i wreszcie przekazywania pod klucz gotowego projektu inwestorom.

W portfolio BayWa r.e. znalazła się m.in. pierwsza takiej skali niesubsydiowana i jedna z największych elektrowni fotowoltaicznych w Polsce, zlokalizowana na powierzchni ponad 80 ha w gminie Witnica, o całkowitej mocy 64,6 MWp.

Od 2016 r. w ramach globalnej marki BayWa r.e. działa w Polsce również zespół handlowy prowadzący dystrybucję w sektorze energii słonecznej (hurtownia fotowoltaiczna współpracująca z firmami instalatorskimi – Baywa r.e. Solar Systems Sp. z o.o.).


Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.