Wynik wyszukiwania - "rolnictwo " - Wiadomości

Dania walczy z metanem wydzielanym przez krowy

Rząd Danii przeznaczył 518 mln koron (74 mln dolarów) na sfinansowanie dodatku do paszy, który zmniejszy o 30 proc. emisję metanu wydzielanego przez krowy - poinformowała w poniedziałek agencja Reutera. Do emisji "krowich gazów" dochodzi głównie, kiedy zwierzęciu się odbija.
16.04.2024

ARiMR: do 20 marca nabór wniosków ws. inwestycji chroniących wody przed azotanami

Producenci rolni, którzy prowadzą chów lub hodowlę zwierząt gospodarskich, do 20 marca mogą ubiegać się o środki na inwestycje chroniące wody przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych - podała we wtorek ARiMR. Do tej pory złożono 84 wnioski o wsparcie w wysokości ponad 8 mln zł.
19.03.2024

Dania. Rządowy raport proponuje podatek od emisji CO2 w produkcji rolnej

Eksperci zaproponowali w środę w raporcie zamówionym przez rząd Danii wprowadzenie podatku od emisji dwutlenku węgla w produkcji rolnej. Opłacie sprzeciwiają się rolnicy, a konsumenci obawiają się wzrostu cen mleka i mięsa.
22.02.2024

Minister rolnictwa: Zielony Ład jest zbyt dużym obciążeniem dla polskiego rolnictwa

Zielony Ład jest zbyt dużym obciążeniem dla polskiego rolnictwa - ocenił minister rolnictwa Czesław Siekierski. Dodał, że resort będzie dążył do ograniczenia i zmiany najbardziej nieracjonalnych elementów Zielonego Ładu.
26.01.2024

ARiMR: od 25 stycznia można ubiegać się o wparcie na inwestycje w OZE

Od 25 stycznia br. zainteresowani inwestowaniem w biogazownie rolnicze, mikroinstalacje produkujące energię z promieniowania słonecznego czy rozwiązania poprawiające efektywność energetyczną gospodarstw mogą starać się o przyznanie wsparcia - informuje ARiMR.
25.01.2024

PIE: 123 mld dol. rocznie wynoszą globalne straty rolnictwa spowodowane katastrofami naturalnymi

123 mld dol. rocznie wynoszą straty światowego rolnictwa spowodowane katastrofami naturalnymi – poinformował Polski Instytut Ekonomiczny. Jak zaznaczono, za ponad 25 proc. strat odpowiadają ekstremalne temperatury.
19.10.2023

Rozwój i upowszechnianie odnawialnych źródeł energii na wsi to dzisiaj konieczność

Już tylko 1 dzień dzieli nas do rozpoczęcia V. Międzynarodowej Konferencji „Energetyka, Środowisko, Rolnictwo” w pełni poświęconej odnawialnym źródłom energii. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion, przyjęli m.in.– Kadri Simson, komisarz ds. energii UE, Norbert Lins, przewodniczący parlamentarnej Komisji ds. rolnictwa i rozwoju wsi (AGRI) oraz prof. Jerzy Buzek, przewodniczący rady programowej Fundacji EFRWP, członek Komisji Przemysł
20.10.2022

Nowoczesne technologie w rolnictwie odpowiedzią na wyzwania Europejskiego Zielonego Ładu

Opublikowany przez Politykę Insight raport „Wpływ Europejskiego Zielonego Ładu na polskie rolnictwo” wskazuje, że realizacja ambitnych celów polityki klimatycznej nie będzie możliwa bez sięgnięcia po nowoczesne technologie.
20.01.2022

Heineken testuje sposoby na zmniejszenie emisji z uprawy jęczmienia

Heineken rozpoczyna próby, aby sprawdzić, w jaki sposób jęczmień, kluczowy składnik piwa, może być uprawiany przy mniejszej emisji dwutlenku węgla.
19.11.2021

Wiceminister rolnictwa: kierujemy wniosek do UOKiK o sprawdzenie sytuacji dotyczącej sprzedaży nawozów

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Bartosik zapowiedział w czwartek w Sejmie wniosek do UOKiK o "dokładne" sprawdzenie sytuacji dotyczącej sprzedaży nawozów.
15.10.2021

Organizacje rolnicze domagają się od KE oceny skutków strategii "od pola do stołu"

Kilkanaście unijnych organizacji rolniczych we wspólnym oświadczeniu domaga się przedstawienia przez KE oceny skutków nowej polityki rolnej wskazując, że dotychczas przeprowadzone badania mówią o spadku produkcji, wzroście cen i utracie bezpieczeństwa żywnościowego UE.
14.10.2021

Morawiecki: tworzymy przełomowy program ubezpieczeniowy dla rolników

Tworzymy przełomowy program ubezpieczeniowy dla rolników; możemy obiecać, że ten system zbudujemy w najbliższych miesiącach, aby był gotowy na następny sezon- powiedział w Miłoszewie (Pomorskie) premier Mateusz Morawiecki.
13.08.2021

Puda: zmiany klimatu powodują coraz więcej strat w rolnictwie

Pomoc w opłaceniu bieżących składek ubezpieczenia, niskooprocentowane kredyty i odroczenie płatności to filary pomocy rolnikom dotkniętym skutkami zmian pogodowych - powiedział w piątek minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda. Dodał, że zmiany klimatu powodują coraz więcej strat w rolnictwie.
06.08.2021

ARiMR: 15 i 16 lipca bezpłatny webinar o dotacjach dla rolników

15 i 16 lipca o godzinie 11 odbędzie się darmowe webinarium dla rolników, podczas którego eksperci z ARiMR opowiedzą o zasadach ubiegania się o pomoc na inwestycje w "Modernizację gospodarstw rolnych" - poinformowała Agencja w komunikacie.
14.07.2021

Puda: ustawa o Rodzinnych Gospodarstwach Rolnych wzmocni rozwój polskiej wsi

Ustawa o Rodzinnych Gospodarstwach Rolnych jest częścią Polskiego Ładu, jako jedno z narzędzi do rozbudowy polskiej wersji państwa dobrobytu, wzmacniania i rozwoju polskiej wsi, zapobiegania odpływowi młodych ludzi - powiedział w poniedziałek minister rolnictwa Grzegorz Puda.
12.07.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.