Wynik wyszukiwania - "solar" - Wiadomości

Słońce przyniesie 700 GW do 2025 roku

Światowa roczna moc produkcyjna energii pochodzącej ze słońca ma przekroczyć 700 GW do 2025 roku - to dwa razy więcej niż 360 GW ogłoszone pod koniec ubiegłego roku.
16.02.2023

PAD RES zabezpiecza 38 mln euro dla polskich projektów PV

Polski deweloper energii odnawialnej PAD RES pozyskał 38 mln euro kredytu pomostowego na wsparcie budowy 14 w pełni komercyjnych projektów fotowoltaicznych.
13.02.2023

Marguerite uruchamia platformę inwestycyjną dla projektów PV

Marguerite zainwestuje do 60 mln euro w platformę inwestycyjną dedykowaną projektom fotowoltaicznym typu greenfield.
23.01.2023

Samochody solarne Lightyear 2 będą dostępne w wynajmie od Arval

Lightyear, holenderska firma z sektora hi-tech, produkująca pojazd Lightyear 0, pierwszy na świecie samochód elektryczny zasilany energią słoneczną, podpisała umowę przedwstępną z firmą Arval z Grupy BNP Paribas, europejskim liderem w zakresie wynajmu długoterminowego pojazdów z pełną obsługą. Zamówienie dotyczy 10 000 sztuk solarnego pojazdu elektrycznego Lightyear 2, budowanego z myślą o rynku masowym. Partnerstwo to pozwoli klientom korporacyjnym i konsumentom z kluczowych rynków Arval w Europie doświadczyć mobilności opartej
17.01.2023

 Solartech wybuduje przyłącza elektroenergetyczne dla farm PV Jeziórko i PV Augustynka

Spółka ELEKTROTIM S.A. poinformowała, iż w dniu 22.12.2022 r. zawarła z SOLARTECH Sp. z o.o. z/s w Warszawie dwie umowy dotyczące budowy przyłączy elektroenergetycznych dla farm fotowoltaicznych. Budowa farm fotowoltaicznych jest częścią programu inwestycyjnego Grupy PGE. Inwestorem projektów jest PGE Energia Odnawialna S.A. z siedzibą w Warszawie.
23.12.2022

Taaleri Energia uruchamia nowy fundusz OZE, planuje projekty w Polsce

Fińska spółka Taaleri Energia uruchomiła nowy fundusz odnawialnych źródeł energii w celu stworzenia portfela aktywów wiatrowych, słonecznych i bateryjnych.
04.11.2022

Zasilany energią słoneczną Zephyr Airbus rozbił się po 64-dniowym locie

Zasilana energią słoneczną bezzałogowa jednostka firmy Airbus, Zephyr S, która była w powietrzu przez ponad dwa miesiące, rozbiła się 19 sierpnia w Arizonie – poinformowało Simple Flying.
28.08.2022

Jedna z największych transakcji na rynku PV - Famur sprzedaje portfel projektów solarnych za 750 mln zł

Należący do Grupy FAMUR Projekt Solartechnik (PST) pozyska łącznie do 750 mln zł w zamian za portfel 184 MW wybudowanych projektów solarnych. Kupującym jest spółka Spoleto, należąca do międzynarodowego niezależnego producenta energii Alternus Energy Group (Alternus). To jedna z największych wartościowo transakcji w historii branży PV w regionie CEE.
28.06.2022

Jolywood nawiązuje współpracę z IBC SOLAR

Jolywood, jeden z czołowych producentów modułów bifacjalnych z ogniwami typu n i technologią TOPCon, nawiązała współpracę z czołowym dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie energii słonecznej, firmą IBC SOLAR. Strony podejmują wspólne działania nad dwoma bifacjalnymi modułami Jolywood o podwyższonych parametrach.
23.06.2022

Chiński Szantung chce rozwijać morską fotowoltaikę

Shandong, wschodnia prowincja Chin położona nad Morzem Żółtym, ogłosiła przetarg na realizację 10 pływających morskich projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 11,25 GW do 2025 roku. To kolejne przetargi uruchamiane w Chinach, mające na celu przyspieszenie rozwoju OZE. W 2022 roku Państwo Środka najprawdopodobniej odnotuje rekordowy przyrost PV. Postępowanie antydumpingowe w USA zwiększa napięcia w branży, także w Chinach.
16.06.2022

Eesti Energia zwiększy czterokrotnie moce wytwórcze energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych

Grupa Eesti Energia wdraża nową, pięcioletnią strategię, która zakłada, że do 2026 r. moce wytwórcze energii elektrycznej grupy produkowane ze źródeł odnawialnych wzrosną prawie czterokrotnie. W tym okresie koncern działający w Finlandii, krajach bałtyckich i w Polsce, planuje zainwestować około 2 mld euro w nowe projekty, z czego większość zostanie przeznaczona na rozwój farm wiatrowych i fotowoltaicznych.
07.06.2022

W Australii ma zostać uruchomiona największa na świecie farma fotowoltaiczna

Konkurencja z Rosją na kluczowych azjatyckich rynkach daje Australii możliwość wypełnienia przestrzeni, którą w wyniku sankcji musiał opuścić Kreml – pisze w poniedziałek na swoim portalu anglojęzyczna stacja Al-Dżazira.
10.05.2022

„Mój Prąd 4.0” - można otrzymać z NFOŚiGW ponad 20 tys. dotacji na fotowoltaikę

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił kolejny, czwarty już nabór wniosków dla osób fizycznych w cieszącym się wielką popularnością programie „Mój Prąd”. Wnioski można składać za pośrednictwem Generatora Wniosków o Dofinansowanie (GWD) dostępnego na stronie Funduszu. Wsparcie finansowe obejmie teraz nie tylko domowe mikroinstalacje fotowoltaiczne (PV), ale także magazyny energii i ciepła oraz inteligentne systemy zarządzania energią. Maksymalne dofinansowanie z NFOŚiGW na panele wraz ze zintegrowanymi u
19.04.2022

Pływająca na jeziorze elektrownia uwolni Niemcy od rosyjskich paliw kopalnych

Niemiecka firma całkowicie przestawi się na zasilanie energią słoneczną. Pływająca na jeziorze elektrownia słoneczna ma pomóc uwolnić się Niemcom od rosyjskich paliw kopalnych.
18.04.2022

IBC SOLAR zacieśnia współpracę z holenderskim producentem systemów montażowych

IBC SOLAR zacieśnia współpracę z holenderskim producentem systemów montażowych
11.04.2022

Risen Energy wprowadza ultraniskoemisyjne moduły BIPV i HJT

Risen Energy Co., Ltd., największy w Chinach producent paneli słonecznych, zakończyła właśnie konferencję prasową w Ninghai w prowincji Zhejiang, na której zaprezentowała najnowszą linię modułów BIPV, w tym modeli Super Top i Super Tile, jak również ofertę heterozłączy HJT - Hyper-ion. Każdy z nowych produktów zapewnia jeszcze niższy poziom emisji CO2 oraz lepsze parametry wytwarzania energii elektrycznej, w ogromnym stopniu zwiększając zakres możliwości rozwoju i wdrażania modułów BIPV i HJT.
05.04.2022

Technologie floating mogą uniezależnić kraje wyspiarskie od konsumpcji paliw

Nowe technologie energii odnawialnej, takie jak morskie pływające elektrownie słoneczne, energia fal oraz morska energetyka wiatrowa, w połączeniu z ekologicznymi paliwami, są w stanie zabezpieczyć w pełni dostawy energii dla krajów wyspiarskich. Jest to wniosek płynący z badań ekspertów, którzy przeanalizowali miks energetyczny Malediwów oparty w 100 proc. na OZE.
29.01.2022

BP rozrusza polskie PV za pół miliarda euro

Lightsource BP, największy europejski gracz na rynku energii fotowoltaicznej, zadeklarował zainwestowanie w Polsce 500 mln euro. Docelowo mają powstać farmy słoneczne o mocy 2 GW - czytamy we wtorkowej "Rzeczpospolitej".
19.10.2021

SEG Solar zwiększa zdolności produkcyjne w Kambodży

SEG Solar Inc. podała informację o znacznym, sięgającym 500 MW rocznie, zwiększeniu liczby produkowanych w kambodżańskiej fabryce, wysoko wydajnych modułów SEG 540W+ 182 mm. Fabrykę produkcyjną wyposażono w najnowocześniejszą technologię, a jej zadaniem jest zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania rynku Ameryki Północnej na energię słoneczną. Produkcja rozpocznie się w październiku 2021 r. i przewiduje się, że pierwsza partia modułów solarnych trafi do USA w 4 kwartale 2021 r.
15.10.2021

Cable pooling, czyli jak idea współdzielenia (po)łączy energię z wiatru i słońca

Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na zieloną energię, coraz mocniej wybrzmiewa problem rosnących ograniczeń, które dotyczą warunków przyłączenia do sieci kolejnych projektów. Rozwiązaniem może stać się tzw. cable pooling – idea współdzielenia infrastruktury energetycznej pomiędzy farmy wiatrowe i słoneczne.
31.08.2021

Japonia: do 2030 roku energia słoneczna będzie tańsza niż jądrowa

Energia słoneczna do 2030 roku stanie się najtańszym źródłem prądu w Japonii, wyprzedzając energię jądrową, której koszty rosną z powodu zaostrzenia przepisów bezpieczeństwa po katastrofie w Fukushimie – oceniło japońskie ministerstwo gospodarki.
13.07.2021

Na Odrze odbyły się pierwsze testy łodzi studentów Politechniki

Studenci Politechniki Wrocławskiej zbudowali jednoosobową łódź w pełni napędzaną energią słoneczną. W trakcie pierwszych testów na Odrze konstruktorzy sprawdzali m.in. jej zwrotność i maksymalną prędkość.
29.04.2021

Na Pomorzu uruchomiono największą farmę fotowoltaiczną w tej części Europy

300 hektarów czyli 422 pełnowymiarowe boiska piłkarskie – tyle zajmuje największa w tej części Europy farma fotowoltaiczna, która została w zeszłym tygodniu oficjalnie otwarta w miejscowości Zwartowo w województwie Pomorskim.
19.10.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.