IBC SOLAR zacieśnia współpracę z holenderskim producentem systemów montażowych

zk

11.04.2022 17:11 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE IBC SOLAR zacieśnia współpracę z holenderskim producentem systemów montażowych

Partnerzy portalu

IBC SOLAR zacieśnia współpracę z holenderskim producentem systemów montażowych - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

BC SOLAR, lider w dziedzinie systemów fotowoltaicznych (PV) i magazynowania energii, rozszerzył swoją ofertę o innowacyjne konstrukcje montażowe dla dachów płaskich marki Van der Valk Solar Systems. W ramach tej współpracy firma staje się jednym z głównych dystrybutorów komponentów PV holenderskiego producenta w Polsce. Produkty te są już dostępne w kraju.

Partnerstwo z Van der Valk Solar Systems pozwala IBC SOLAR oferować swoim klientom jeszcze większą różnorodność w obszarze doboru odpowiedniego systemu dla instalacji PV na dachach płaskich. Konstrukcje montażowe holenderskiego producenta są opracowywane oraz produkowane we własnej fabryce w Holandii i cechuje je wysoka jakość, wszechstronność i szybkość montażu. Dlatego tak dobrze wpisują się w ofertę IBC SOLAR, dostawcy znanego z wysokich standardów kontroli jakości oraz stawiania na komponenty elastyczne, bezpieczne i o sprawdzonej wytrzymałości nawet przy dużych obciążeniach.

- Chcemy oferować naszym klientom w miarę możliwości najlepszy wybór doskonałych produktów. Jesteśmy zadowoleni z partnerstwa z Van der Valk Solar Systems, które uzupełnia nasze istniejące portfolio w dziedzinie systemów montażowych mówi Antje Anzi, Director Solutions International w IBC SOLAR AG.

Holenderska spółka Van der Valk Solar Systems jest znaną firmą w branży solarnych źródeł energii, koncentrującą się na opracowywaniu i produkcji systemów montażu paneli słonecznych dla segmentu budynków mieszkalnych i komercyjnych. W tym kontekście firma już od kilku lat z powodzeniem realizuje projekty w kooperacji z oddziałami IBC SOLAR w Szwecji i Holandii. W oparciu o tę udaną współpracę, niemiecki dostawca postanowił wzmocnić swoją pozycję na rynku, wzbogacając ofertę o systemy montażowe nowego partnera. 

- Silny nacisk IBC SOLAR na jakość oraz rozbudowana międzynarodowa sieć firmy idealnie wpisują się w filozofię naszej firmy. Cieszymy się na to udane partnerstwo, które pozwala nam oferować nasze produkty jeszcze większej liczbie klientów w Europie - dodaje Denis de Vette, dyrektor zarządzający w Van der Valk Solar Systems.

Ponadto, obie firmy w ramach współpracy planują cykl bezpłatnych webinarów w zakresie projektowania instalacji fotowoltaicznych na dachach płaskich. Więcej informacji na temat szkoleń można uzyskać na stronie internetowej IBC SOLAR.

IBC SOLAR to wiodący hurtownik oraz dostawca systemów dla rozwiązań fotowoltaicznych i energetycznych. Działająca od 40 lat firma ma na swoim koncie sześć gigawatów mocy zainstalowanej, biura w 15 międzynarodowych lokalizacjach, rozbudowaną sieć ponad 1000 partnerów oraz portfolio imponujących realizacji na całym świecie.

Szeroki zakres działalności IBC SOLAR obejmuje budowę parków słonecznych dostarczających energię bezpośrednio do sieci, instalacje komercyjne wspierające gospodarkę energetyczną przedsiębiorstw, a także lokalne systemy magazynowania energii i rozwiązania dla prywatnych gospodarstw domowych.

W Polsce firma skupia się na dystrybucji wysokiej jakości produktów własnych oraz innych producentów używanych do produkcji energii słonecznej. Asortyment obejmuje panele fotowoltaiczne, konstrukcje montażowe, inwertery oraz inne komponenty systemów PV. Z wykorzystaniem rozwiązań IBC SOLAR uruchomiono m.in. jedną z największych w Polsce dachowych instalacji fotowoltaicznych na jednym z budynków Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi, a także miejską elektrownię słoneczną na dachach wysokościowców spółdzielni PSM Winogrady w Poznaniu. 

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 23475,00 $ tona 1,62% 2 gru
 Cynk 3066,00 $ tona 0,33% 2 gru
 Aluminium 2448,00 $ tona 0,74% 2 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.