Wynik wyszukiwania - "wodó" - Wiadomości

W Centrum Badawczo-Rozwojowym PKN Orlen ma powstać Pracownia Wodorowa

PKN Orlen planuje uruchomić do 2025 r. Pracownię Wodorową w Centrum Badawczo-Rozwojowym w Płocku (Mazowieckie). Ma się tam znaleźć m.in. stanowisko do testowania ogniw paliwowych. Koncern ogłosił zapytanie ofertowe na jego dostawę. Odpowiedzi można składać do 22 marca.
14.03.2023

Komisja PE zagłosuje w czwartek ws. rozporządzenia i dyrektywy dot. zielonego wodoru

Komisja przemysłu Parlamentu Europejskiego zagłosuje w czwartek ws. projektów rozporządzenia i dyrektywy dot. zielonego wodoru. „To ogromna szansa dla przyszłości gospodarki Unii Europejskiej. Nie możemy jej zmarnować” – mówił dziennikarzom sprawozdawca projektu rozporządzenia, europoseł Jerzy Buzek (PO).
09.02.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Magazynowanie energii i rola wodoru w kontekście bezpieczeństwa energetycznego [Odcinek 13]

Wielu z nas zastanawia się, czy magazynowaniem energii w wodorze na szeroką skalę jest technicznie możliwe, społecznie akceptowalne i co najważniejsze - w ogóle opłacalne? I czy my, Polacy, będziemy potrafili zbudować krajowe magazyny wodoru?
19.12.2022

Global Hydrogen stawia na produkcję modułowych mikrobiogazowni

Global Hydrogen, notowana na NewConnect firma opracowująca technologie w branży zielonej energii, zamierza już w przyszłym roku wprowadzić na rynek modułowe mikrobiogazownie. W tym celu spółka podpisała umowę o współpracy z firmą Tarpol. Projekt będzie realizowany w oparciu o opatentowaną technologię SMBP (Self Mixing Biogas Plant). Głównym klientem Global Hydrogen będą firmy z sektora rolno-spożywczego oraz gospodarstwa rolne.
07.12.2022

Polska i Islandia wspólnie o współpracy wodorowej

Kwestie dotyczące współpracy w obszarze wodoru, geotermii i redukcji emisji CO2 były głównym tematem rozmów wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski z delegacją Islandii, pod przewodnictwem Hannesa Heimissona - nowo powołanego Ambasadora Islandii w Polsce. Spotkanie odbyło się 1 grudnia 2022 r. w Warszawie.
05.12.2022

Mieszkania w Gminie Śrem ogrzeje wodór

W Urzędzie Miejskim w Śremie zaprezentowano pierwsze założenia projektu nowych budynków mieszkaniowych na terenie gminy, które będą ogrzewane wodorem. W ramach nawiązanej współpracy spółka SES Hydrogen należąca do Grupy Sescom ma dostarczyć technologię zeroemisyjnego kotła wodorowego na cele inwestycji.
21.11.2022

Wojna na Ukrainie napędza wodorową rewolucję

Rewolucja wodorowa przyspiesza po wybuchu wojny w Ukrainie (MediaRoom) W Europie wodór przestaje być jedynie narzędziem dekarbonizacji, a staje się jedną z głównych dźwigni dywersyfikacji i derusyfikacji europejskiego przemysłu. Wybuch wojny w Ukrainie spowodował, że Unia jeszcze mocnej stawia na rozwój technologii wodorowych. To jednak wymusza spore inwestycje. Opracowana w zeszłym roku Polska Strategia Wodorowa wymaga więc aktualizacji – mówili uczestnicy panelu „Jak budować gospodarkę wodorową?”. Wydarzenie to odbyło się w
15.11.2022

II. Posiedzenie Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej

Podsumowanie naboru przedstawicieli Stron Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej do Grup roboczych, prace nad pakietem legislacyjnym, głosowanie na Koordynatorów Grup roboczych to zagadnienia poruszone podczas II posiedzenia Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej, któremu przewodniczył Wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska, Przewodniczący Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej. Spotkanie odbyło się 24 czerwca 2022 r.
28.06.2022

Biproraf i Calvera planują stacje tankowania wodoru w Polsce

Dzięki współpracy polskich inżynierów z Biproraf wraz z hiszpańską firmą Calvera już w przyszłym roku, w Katowicach i Poznaniu będzie można tankować wodór.
09.06.2022

PKN ORLEN i Alstom ze współpracą na rzecz kolei wodorowej

PKN ORLEN podpisał porozumienie o strategicznej współpracy z firmą Alstom przy dostawach bezemisyjnych, ekologicznych pociągów i paliwa wodorowego dla publicznego transportu kolejowego. Koncern, który konsekwentnie wdraża strategię ogłoszoną w tym roku strategię wodorową, zapewni infrastrukturę tankowania dla produkowanych przez Alstom pociągów. Pierwsze pojazdy wodorowe mają szansę wyjechać na linie regionalne w ciągu dwóch lat.
18.05.2022

Ministerstwo klimatu proponuje wymagania techniczne dla stacji tankowania wodoru

Ministerstwo klimatu opublikowało we wtorek projekt rozporządzenia ws. wymagań technicznych dla stacji tankowania wodoru. W Polsce nie ma obecnie żadnej ogólnodostępnej stacji tankowania wodoru, rządowa strategia wodorowa przewiduje, że do 2025 r. powstaną 32 takie stacje.
01.02.2022

Innowacyjny dron na wodór przeprowadzi inspekcje rurociągów [WIDEO]

Rozpoczęto nowe partnerstwo, którego celem jest zademonstrowanie innowacyjnej technologii dronów wodorowych do inspekcji rurociągów gazu ziemnego.
25.01.2022

Raport „Zielony wodór z OZE w Polsce”

Wzrost znaczenia odnawialnego wodoru w krajowej gospodarce wiąże się z koniecznością zwiększenia mocy wytwórczych ze źródeł odnawialnych. Istotną rolę w tym procesie odegra rozwój energetyki wiatrowej, która zapewni konieczny wkład energii elektrycznej na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej.
07.12.2021

Nowe badanie: Wodór nie jest zieloną alternatywą dla statków

Wodór jest najobficiej występującą substancją we wszechświecie, ale nowe recenzowane badanie sugeruje, że używanie go do napędzania statków może powodować więcej problemów klimatycznych niż rozwiązuje.
17.08.2021

Grupa Technologiczna ASE

Grupa Technologiczna ASE Razem tworzymy technologie przyszłości
Wodór,H2,Magazyny Energii,Poprawa jakości energii elektrycznej,Zarządzanie energią,LNG,Odpowiedzialny przemysł,Nowe technologie,Technologie wodorowe,OZE,Bezpieczeństwo techniczne,Bezpieczeństwo wybuchowe,Analizy bezpieczeństwa ,Konsulting środowiskowy,zielona energia,czysty wodór,Grupa Technologiczna ASE

CS Kompozyty Sp. z o.o.

zielone kompozyty,energia z odpadów,zielony wodór,kompozyty,farby,napędy,wodór

Za nami trzecia edycja targów H2POLAND!

W dniach 24 i 25 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND. Wydarzenie było w całości poświęcone dekarbonizacji oraz technologiom wodorowym.
30.04.2024

Gdynia testuje wodorowe autobusy z Portugalii

W Gdyni trwają testy kolejnego wodorowego autobusu. Tym razem miasto testuje pojazd portugalskiego producenta Caetano.
05.09.2023

Infrastruktura wodorowa wyzwaniem dla bezpieczeństwa krytycznego

W kontekście ostatnich wydarzeń geopolitycznych, takich jak ataki na Nord Stream 2 oraz sytuacja na Ukrainie, rozmowa z Mateuszem Romowiczem, radcą prawnym z Legal Marine, podczas 2. Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND, rzuca światło na istotne zagadnienia związane z bezpieczeństwem infrastruktury wodorowej.
04.09.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.