Global Hydrogen stawia na produkcję modułowych mikrobiogazowni

zk

07.12.2022 08:59 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Global Hydrogen stawia na produkcję modułowych mikrobiogazowni

Partnerzy portalu

Global Hydrogen stawia na produkcję modułowych mikrobiogazowni - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Global Hydrogen, notowana na NewConnect firma opracowująca technologie w branży zielonej energii, zamierza już w przyszłym roku wprowadzić na rynek modułowe mikrobiogazownie. W tym celu spółka podpisała umowę o współpracy z firmą Tarpol. Projekt będzie realizowany w oparciu o opatentowaną technologię SMBP (Self Mixing Biogas Plant). Głównym klientem Global Hydrogen będą firmy z sektora rolno-spożywczego oraz gospodarstwa rolne.

Prace nad nowym typem instalacji mikrobiogazowni GH200 będą realizowane w pięciu etapach. W początkowej fazie zaplanowane jest opracowanie projektu, późniejsza budowa pełnoskalowego prototypu, który podczas testów będzie mógł być konfigurowany i modyfikowany, a także testy stworzonej instalacji w warunkach w pełni oddających docelowe środowisko pracy. Zgodnie z założeniami, po każdym pełnym miesiącu testów, Tarpol dostarczy raport opisujący wszystkie parametry pracy prototypu, wprowadzane modyfikacje i korekty. Finalnie zostanie stworzony projekt technologii produkcji seryjnej, który uzupełni budowa linii produkcyjnej. Koszty tego przedsięwzięcia w całości pokrywa Global Hydrogen. W projekt będzie również zaangażowana spółka zależna – Turbo Green Electric, która posiada wyłączną, nieograniczoną terytorialnie, pełną licencję do korzystania z wynalazku SMBP (Self Mixing Biogas Plant).

- Umowa z firmą Tarpol to krok w rozwoju drugiej odnogi biznesu Global Hydrogen. Dzięki tej współpracy będziemy mogli wejść w zupełnie nowy obszar – rolno - spożywczy. Mikrobiogazownia o mocy do 5kW to rozwiązanie, które będzie kierowane do małych i średnich gospodarstw rolnych oraz odbiorców indywidualnych - mówi Zbigniew Lizoń, prezes zarządu Global Hydrogen. - Współpraca z najwyższej klasy specjalistami w branży, sprawia że jestem spokojny o powodzenie tego przedsięwzięcia. Wyznaczone kamienie milowe pozwolą nam krok po kroku kontrolować postępy prac, a także na bieżąco badać zainteresowanie klientów. Podpisana umowa jest bezpośrednio związana z wcześniejszymi zapowiedziami przyspieszenia komercjalizacji rozwiązań technologicznych Global Hydrogen - dodaje Zbigniew Lizoń.

Tarpol to działająca od 2001 roku firma zajmująca się projektowaniem, budową i uruchamianiem biogazowni, recyklingiem odpadów oraz fotowoltaiką. Bydgoska spółka oferuje niezawodną unikalną technologię eliminującą kosztowne mechaniczne systemy mieszania instalowane w obecnych reaktorach biogazowni. W swoich szeregach posiada najwyższej klasy specjalistów inżynierów, konstruktorów czy spawaczy z certyfikatami TUV oraz mechaników. Specjalizują się w konstrukcjach stalowych, budowie instalacji przemysłowych i całych obiektów, a także posiadają własne laboratorium i biuro projektowe. Nowy partner Global Hydrogen posiada unikalne rozwiązania, zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP, które pozwalają wyeliminować problem odpadów, przekształcając je w paliwo gazowe lub energię elektryczną.

Z raportu „Biogaz w Polsce – raport 2022”, przygotowanego m.in. przez ekspertów NCBiR, PFR i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, wynika, że w Polsce działa obecnie około 130 biogazowni rolniczych z zainstalowaną mocą elektryczną na poziomie 125 MW. Dla porównania – w Niemczech działa około 9 tys. biogazowni z zainstalowaną mocą około 6 GW. Polska ma przy tym o około 1,5 mln hektarów większą od Niemiec powierzchnię wykorzystywaną rolniczo, jak również bardzo rozwinięty sektor przetwórstwa rolno-spożywczego produkującego ogromną ilość bioodpadów.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24350,00 $ tona 2,20% 24 mar
 Cynk 2899,00 $ tona 0,21% 24 mar
 Aluminium 2264,00 $ tona 0,00% 24 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.