Wynik wyszukiwania - "wsparcie" - Wiadomości

W poniedziałek Stały Komitet Rady Ministrów zajmie się m.in. bonem energetycznym

Stały Komitet Rady Ministrów w poniedziałek zajmie się m.in. projektem ustawy o bonie energetycznym, rewizją Krajowego Planu Odbudowy, a także Wieloletnim Planie Finansowym Państwa na lata 2024-2027 - poinformował w piątek przewodniczący Stałego Komitetu RM Maciej Berek.
27.04.2024

Banki i instytucje prorozwojowe Unii Europejskiej zwiększają wsparcie na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym

Wspólna inicjatywa na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym (JICE) zwiększa deklarowane wsparcie do 16 mld euro. Zaangażowały się w nią banki z wielu państw Europy oraz podmioty unijne. Wśród uczestników tego przedsięwzięcia jest BGK.
24.04.2024

Sytuacja branży chemicznej w obliczu zaostrzającej się polityki klimatycznej

Bez realnego uszczelnienia granic UE branża chemiczna może sobie nie poradzić w rywalizacji z tanim, nieekologicznym importem - ostrzegł prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego Tomasz Zieliński. Dodał, że bardzo ważny dla rozwoju branży chemicznej w Polsce jest też dopływu środków unijnych.
02.01.2024

Minister klimatu: prezydent podpisał ustawę dot. wsparcia odbiorców energii - to dobra decyzja

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dot. wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła. Do czerwca 2024 r. utrzymamy ochronę najbardziej wrażliwych odbiorców; to dobra decyzja - napisała w mediach społecznościowych minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.
16.12.2023

Ponad 600 pracowników Grupy Enea angażuje się w programy społecznie odpowiedzialne

Przez ponad 12 lat działania wolontariatu pracowniczego w Grupie Enea udało się zrealizować wiele dużych i małych przedsięwzięć oraz akcji, pomagając dzieciom i młodzieży, dorosłym i seniorom, osobom chorym i potrzebującym, a także wielu instytucjom działającym na terenie całej Polski. Z roku na rok w akcje społeczne włącza się coraz więcej pracowników. Przybywa inicjatyw zgłaszanych przez wolontariuszy.
05.12.2023

Powstała Rada Naukowa Gaz-System

21 września 2023 roku prezes zarządu Gaz-System powołał interdyscyplinarną Radę Naukową, czyli grono doradcze Zarządu Operatora Systemu Przesyłowego. Rada składa się z uznanych ekspertów i przedstawicieli świata nauki, reprezentujących różne obszary tematyczne związane z funkcjonowaniem spółki: energetykę, bezpieczeństwo, prawo, ekologię i ochronę zdrowia.
21.09.2023

Rusza nowa edycja programu "Moja Woda" z dotacjami do 6 tys. zł

W czwartek rusza nowa odsłona programu "Moja Woda" z budżetem 130 mln zł, poinformowała w rozmowie z PAP minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że właściciele domów będą mogli dostać do 6 tys. zł na utworzenie na swoich nieruchomościach systemów zatrzymywania wód opadowych.
03.08.2023

Ponad 300 firm wystąpiło o rządową pomoc dla firm energochłonnych

Ponad 300 przedsiębiorstw zaczęło ubiegać się o rządową pomoc dla firm energochłonnych, 67 wniosków już zostało formalnie złożonych – poinformował PAP minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Chcemy, aby pieniądze jak najszybciej trafiły do firm - dodał.
18.02.2023

Wsparcie dla hodowców świń, którzy ucierpieli z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Od 18 do 31 stycznia br. hodowcy świń, którzy ponieśli straty z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, będą mogli składać wnioski o wsparcie finansowe - poinformowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wsparcie wynosi co najmniej 2 tys. 400 zł i nie więcej niż 15 tys. euro na rolnika - dodano.
14.01.2023

Moskwa: wkrótce ogłosimy nowy program wsparcia rozwoju OZE na polskiej wsi

Już wkrótce ogłosimy nowy program wsparcia rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii na polskiej wsi - poinformowała w niedzielę minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Bezpieczeństwo żywnościowe wymaga bezpieczeństwa energetycznego - zaznaczyła.
11.12.2022

Uroczyste wbicie łopaty pod budowę fabryki morskich wież wiatrowych w Gdańsku

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. razem z partnerem strategicznym GRI Renewable Industries S.L. oraz firmą Baltic Towers Sp. z o.o. rozpoczyna realizację nowej inwestycji na rzecz wsparcia rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej (MEW). To przełomowe wydarzenie dla polskiego sektora energii odnawialnej.
01.09.2023

Seaway7: globalna perspektywa dla polskiego offshore wind

Rozwój sektora offshore wind nabiera tempa. To generuje określone wyzwania, a Seaway7 ma konkretną ofertę rozwiązań. Podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku Richard Den Hollander, Business Development Director w Seaway7, opowiedział nam o kluczowych aspektach działalności firmy i jej zaangażowaniu w Polsce.
16.08.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.