Wynik wyszukiwania - "zapora" - Wiadomości

Minister klimatu: w ciągu kilku tygodni założenia tzw. konstytucji dla Puszczy Białowieskiej

W ciągu najbliższych tygodni będą pokazane założenia ustawy, tzw. konstytucji dla Puszczy Białowieskiej. Ministerstwo klimatu przekazało też UNESCO roboczą wersję tzw. zintegrowanego planu zarządzania puszczą, jako obiektem światowego dziedzictwa - poinformowała w sobotę w Białymstoku minister klimatu Paulina Hennig-Kloska.
23.03.2024

Wiceminister klimatu i środowiska: Puszczy Białowieskiej nadal grozi utrata dziedzictwa UNESCO

Puszczy Białowieskiej nadal grozi odebranie przez UNESCO statusu dziedzictwa przyrodniczego - ocenił w rozmowie z PAP wiceminister klimatu i środowiska Mikołaj Dorożała.
18.02.2024

Jest projekt ustawy objęcia całej Puszczy Białowieskiej ochroną w formie parku narodowego

Powstał projekt ustawy, która przewiduje objęcie całej Puszczy Białowieskiej ochroną w formie parku narodowego - poinformował we wtorek w Warszawie przed rozpoczęciem obrad senackiej komisji klimatu i środowiska jej przewodniczący senator Stanisław Gawłowski.
13.02.2024

Norwegia. Długotrwałe ulewy doprowadziły do pęknięcia tamy na rzece Glomma

Zapora na rzece Glomma w południowej Norwegii częściowo pękła po dniach ulewnych deszczy, które spowodowały osunięcia ziemi i powodzie oraz wymusiły ewakuację ponad 1000 zagrożonych wodą mieszkańców - poinformowała w czwartek agencja AP powołując się na lokalne władze.
10.08.2023

Prezydent Zełenski: powstanie grupa ekspercka ws. ukarania Rosji za ekobójstwo

Na Ukrainie powstanie grupa ekspercka ds. pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności za zbrodnię ekobójstwa, oświadczył w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, zwracając się do aktywistów, ekologów i ekspertów międzynarodowych.
09.06.2023

Hiszpania. Susza w centrum sporu o wyburzanie zapór by uwolnić rzeki

W związku z trwającą suszą w Hiszpanii powrócił spór wokół rządowego programu wyburzania tam i zapór wodnych. Celem programu jest „uwolnienie rzek”, by mogły wrócić do swych naturalnych koryt i utworzenie warunków do przywrócenia tam życia biologicznego.
30.04.2023

Przyrodnik: zapora na granicy utrudni życie zwierzętom, ale jest konieczna

Budowana na polsko-rosyjskiej granicy tymczasowa zapora z drutu ostrzowego utrudni, zwłaszcza dużym zwierzętom, możliwość swobodnego przemieszczania się. Ale są sytuacje, w których trzeba coś poświęcić dla bezpieczeństwa nas wszystkich - uważa kierownik Muzeum Przyrody w Olsztynie Marian Szymkiewicz.
19.11.2022

Nie będzie tymczasowej zapory na 850-metrowej granicy z Rosją na Mierzei Wiślanej

850-metrowy odcinek granicy z Rosją na Mierzei Wiślanej jest właściwie nadzorowany, a system ochrony i zabezpieczenia na tę chwilę są wystarczające - powiedział PAP rzecznik MOSG w Gdańsku kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak. Zaznaczył, że w razie potrzeby strażnicy będą reagować adekwatnie do sytuacji.
09.11.2022

Skażenie Odry! - aktualizacja czwartek

Artykuł aktualizowany na bieżąco. Odśwież stronę. Najnowsze wiadomości pojawiają się na górze artykułu Badania wody oraz śniętych ryb w Odrze trwają zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Katastrofa ekologiczna stała się także przyczynkiem do kolejnych politycznych przepychanek. Prezentujemy najnowsze informacje dotyczące nieodrwacalnego skażenia Odry.
18.08.2022

Budimex: robimy wszystko, aby zminimalizować wpływ budowy zapory na środowisko

Robimy wszystko, aby zminimalizować wpływ budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej na środowisko - zapewnił w rozmowie PAP rzecznik prasowy Budimex SA Michał Wrzosek. Dodał, że w tej kwestii firma zrobiła i zrobi więcej niż było to od niej wymagane.
26.02.2022

GDOŚ: polska zapora na wschodniej granicy umożliwi migrację zwierząt m.in. żubrów

Zapora na granicy polsko-białoruskiej będzie wyposażona w przejścia dla zwierząt, by te mogły migrować - zapewnił rzecznik Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Piotr Otrębski. Przypomniał, że po białoruskiej od lat jest ogrodzenie, które znacznie utrudnia wędrówkę zwierzętom.
08.02.2022

Wiceszefowa MKiŚ: kryzys na granicy już dziś nie jest obojętny dla polskiej przyrody

Kryzys na granicy z Białorusią już dziś nie jest obojętny dla polskiej przyrody; budowa zapory i wyprowadzenie z tego obszaru kilku tysięcy osób da przyrodzie pewien oddech - oceniła w rozmowie z PAP wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska.
06.02.2022

Gospodarka wodna na TOGETAIR: retencja i inwestycje, a nie renaturyzacja

Zwiększenie retencji, duże inwestycje w infrastrukturę wodną, aktywna przebudowa lasów - takie recepty na walkę z suszą wskazywali uczestnicy dyskusji o gospodarce wodnej na konferencji klimatycznej TOGETAIR. Ich zdaniem, renaturyzacja rzek nie jest wyjściem.
21.04.2021

Wody Polskie: wykonawca rozbiórki zbiornika w Wilkowicach - w II kwartale br.

Rozpoczęcie rozbiórki zbiornika wodnego w Wilkowicach koło Bielska-Białej nastąpi bezzwłocznie po wyłonieniu wykonawcy prac, co ma nastąpić w drugim kwartale br. – dowiedziała się w środę PAP od rzeczniczki gliwickiego oddziału Wód Polskich Lindy Hofman.
24.03.2021

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

  • AWA Sp. z o.o.

    Kielno, ul. Filtrowa 7 , tel.: 58 676 47 29, 502 551 634

Dziękujemy za wysłane grafiki.