Wynik wyszukiwania - "środki" - Wiadomości

Podpisano umowę ws. Funduszy Europejskich dla Wielkopolski. To m.in. środki na OZE

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowy dot. finansowania w programie Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 – poinformował we wtorek BGK. Chodzi m.in. o środki dla firm i samorządów na rozwój OZE.
25.06.2024

Środki dla przedsiębiorców na GOZ. Fundusze Europejskie wspierają zazielenianie polskich firm

Gospodarka o obiegu zamkniętym jest jednym z głównych priorytetów Unii Europejskiej, wpisującym się w szersze ramy polityki klimatycznej i zrównoważonego rozwoju. GOZ stanowi integralny element dążenia UE do neutralności klimatycznej do 2050 roku. Zmniejszenie ilości odpadów oraz efektywne wykorzystanie zasobów mają kluczowe znaczenie dla redukcji emisji gazów cieplarnianych. Istotną rolę we wspieraniu transformacji polskich firm w kierunku modelu gospodarki obiegu zamkniętego odgrywa Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
13.06.2024

Wkrótce ruszają testy butelkomatu, który zwróci środki na konto po usłyszeniu hasła

Latem ruszyć mają testy butelkomatu tworzonego w Poznaniu przy współudziale Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego. Recyklomat ma zwrócić pieniądze na konto nawet, gdy wrzucający butelkę nie ma przy sobie karty płatniczej; wystarczyć ma wypowiedzenie kilku słów.
05.03.2024

EC Nowy Będzin na razie rezygnuje z ubiegania się o środki z NFOŚiGW na nową elektrociepłownię

Spółka EC Nowy Będzin, przygotowująca wartą kilkaset milionów złotych budowę nowej elektrociepłowni zasilanej paliwem z odpadów, zmienia model finansowy projektu i na razie rezygnuje ze starań o jego dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - wynika z informacji spółki.
15.12.2023

KE proponuje środki ograniczające zanieczyszczenia mikrodrobinami plastiku pochodzącego z granulatu z tworzyw sztucznych

Komisja Europejska zaproponowała w poniedziałek środki mające na celu ograniczenie zanieczyszczenia mikrodrobinami plastiku pochodzącego z granulatu z tworzyw sztucznych. Obecnie co roku do środowiska uwalnia się od 52 do 184 tys. ton granulatu z powodu niewłaściwego obchodzenia się z nim w całym łańcuchu dostaw.
17.10.2023

Przyjęto środki ograniczające stosowanie mikrodrobin plastiku

Komisja Europejska przyjęła w czwartek na podstawie przepisów Unii Europejskiej w dziedzinie chemikaliów (REACH) środki ograniczające stosowanie mikrodrobin plastiku celowo dodawanych do produktów.
26.09.2023

Minister Buda: szersze wykorzystanie OZE w blokach przyniesie oszczędności finansowe

Dostosowaliśmy istniejącą już formę prosumenta energii odnawialnej do potrzeb wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych; szersze wykorzystanie OZE w blokach przyniesie oszczędności finansowe - podkreślił minister rozwoju Waldemar Buda. Parlament zakończył w czwartek prace nad nowelizacją ustawy o OZE.
18.08.2023

URE zaapelował do posłów o dodatkowe środki w związku z projektem podnoszącym limit zużycia energii

Podczas prac w Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych przedstawiciel Urzędu Regulacji Energetyki zaapelował o dodatkowe pieniądze, by regulator mógł zrealizować nowe obowiązki wynikające z projektowanej ustawy podnoszącej limit zużycia energii elektrycznej z zamrożoną ceną.
13.07.2023

URE zaapelował do posłów o dodatkowe środki w związku z projektem podnoszącym limit zużycia energii

Podczas prac w Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych przedstawiciel Urzędu Regulacji Energetyki zaapelował o dodatkowe pieniądze, by regulator mógł zrealizować nowe obowiązki wynikające z projektowanej ustawy podnoszącej limit zużycia energii elektrycznej z zamrożoną ceną.
12.07.2023

Szansa dla MŚP na współpracę z najważniejszym ośrodkiem technologii wodorowych w Finlandii

Zapraszamy przedsiębiorców z branży technologii wodorowych do udziału w Wydarzeniu gospodarczym w Turku - Finlandia, które odbędzie się w dniach 21-25.05.2023 r.
05.05.2023

Branża recyklingu: system kaucyjny może opłacić się sklepom, bo środki z kaucji będą w nich wydane

System kaucyjny opłaci się placówkom handlowym, bo klienci kaucję za zwrócone butelki wydadzą w tym sklepie robiąc przy okazji większe zakupy - przekonuje Konrad Robak z TOMRA Collection Polska. Resort klimatu poinformował też PAP o kolejnych zmianach w projekcie kaucyjnym.
30.01.2023

Plastics Europe: ambitnym celom UE określonym w projekcie PPWR powinny towarzyszyć równie ambitne środki wsparcia innowacji i inwestycji

Według stowarzyszenia Plastics Europe projekt najnowszego rozporządzenia Komisji Europejskiej dotyczące opakowań i gospodarowania odpadami opakowaniowymi (Packaging and Packaging Waste Regulation – PPWR) zawiera wiele pożądanych rozwiązań i może posłużyć za katalizator transformacji przemysłu opakowań z tworzyw sztucznych.
06.12.2022

Projekt: środki ze sprzedaży emisji do uprawnień CO2 na rekompensaty za zamrożenie cen gazu

Środki ze sprzedaży emisji do uprawnień CO2 mają być przekazywana na cele związane z finansowaniem rekompensat dla podmiotów stosujących cenę maksymalną gazu - zakłada projekt ustawy o zamrożeniu cen gazu na 2023 r., który w poniedziałek opublikowano na stronie Sejmu.
28.11.2022

UE przyspiesza prace nad zielonym wodorem. Będą dodatkowe środki na zmniejszanie ryzyka inwestycji w tę technologię

W październiku na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, który wprowadza zapisy potrzebne dla realizacji Polskiej Strategii Wodorowej. Projekt został już skierowany do konsultacji publicznych, które potrwają do 14 listopada br. Strategia ta wpisuje się w politykę energetyczną UE, która po rosyjskiej napaści na Ukrainę mocno przyspieszyła prace nad rozwojem zielonego wodoru. We wrześniu br. szefowa KE Ursula von der Leyen zapowiedziała już utworzenie Europejskiego Banku Wodo
02.11.2022

Regiony górnicze przygotowują się na życie po węglu. Liczą na środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji

Odchodzenie od węgla jest w Polsce nieuchronne – nie tylko ze względu na politykę klimatyczną UE, ale i fakt, że wytwarzanie energii z tego surowca jest nieopłacalne, a poza tym jego rezerwy powoli się kończą. Transformacja energetyczna, która wiąże się z zamykaniem kopalń i elektrowni, powoduje jednak, że każdy z sześciu regionów górniczych w Polsce musi przygotować się na życie po węglu. – To będzie wiązało się ze zmianą struktury gospodarczej i społecznej, dlatego jest to tak trudny proces – mówi Maciej Sytek, prezes Agencji
24.10.2022

Alpejskie ośrodki narciarskie chcą oszczędzać energię m.in. dzięki wolniejszym wyciągom

Alpejskie ośrodki narciarskie zamierzają oszczędzać energię dzięki wolniejszym wyciągom - informuje belgijski dziennik „De Standaard”. Aby zmniejszyć rachunki planowana jest także rezygnacja z nocnych jazd oraz ograniczenie godzin otwarcia, wynika z ustaleń dziennikarzy.
05.10.2022

Rada UE uzgodniła środki nadzwyczajne w celu obniżenia cen energii

Unijni ministrowie odpowiedzialni za energetykę osiągnęli w piątek porozumienie polityczne w sprawie regulacji zaproponowanych przez Komisję Europejską w sprawie wysokich cen energii. Rozporządzenie wprowadza wspólne działania mające na celu ograniczenie zapotrzebowania na energię elektryczną oraz gromadzenie i redystrybucję nadwyżki przychodów sektora energetycznego.
01.10.2022

W Szczecinie dodatkowe środki na ogrzewanie; ruszył nabór wniosków

W Szczecińskim Centrum Świadczeń można składać wnioski o wsparcie na pokrycie kosztów zakupu opału. Dofinansowanie jest skierowane do osób, które ogrzewają domy i mieszkania innymi paliwami niż węgiel.
27.09.2022

Niemiecki ib vogt pozyskuje środki na projekt solarny o mocy 135 MWp w Polsce

Niemiecka spółka ib vogt GmbH poinformowała w środę, że otrzymała finansowanie dla swojego, projektu solarnego o mocy 135 MWp w zlokalizowanego w południowo-wschodniej Polsce.
04.09.2022

Włochy. Komisarz UE: z planu odbudowy także środki na pomoc w dostępie do gazu LNG

Unijny komisarz ds. gospodarki Paolo Gentiloni powiedział w sobotę, że państwa UE będą mogły wykorzystać środki z krajowych planów odbudowy, by wzmocnić swoje możliwości użytkowania skroplonego gazu LNG. To jeden ze sposobów uniezależnienia się krajów Unii od rosyjskiego surowca.
04.06.2022

Znana jest cena emisji akcji PGE, z których środki zostaną przeznaczone na rozwój OZE

Zarząd PGE ustalił cenę emisyjną akcji nowej serii na 8,55 zł - poinformowała w czwartek spółka. W środę akcjonariusze PGE zdecydowali o nowej emisji akcji. Spółka planuje uzyskać z niej 3,2 mld zł na dekarbonizację, dystrybucję i na rozwój OZE.
07.04.2022

Nabór na innowacyjne projekty wodorowe od 18 marca

Innowacje w obszarze produkcji, transportu, magazynowania i wykorzystania wodoru jako pierwsze uzyskają wsparcie w ramach programu „Nowa Energia”, który uruchamia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W tym naborze zostanie udostępnione wsparcie w wysokości 300 mln zł.
14.02.2022

MRiT: zwiększamy środki na rekompensaty dla przemysłu energochłonnego do 46 mld zł

W horyzoncie 10 lat środki na rekompensaty dla przemysłu energochłonnego zostaną zwiększone z 11 mld zł do 46 mld zł – poinformował we wtorek w Sejmie wiceminister w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Grzegorz Piechowiak.
26.01.2022

Enea planuje emisję akcji, by zdobyć środki m.in. na rozwój sieci dystrybucyjnej

Zarząd Enei zdecydował w środę o emisji akcji w celu podwyższeniu kapitału zakładowego i zdobycia środków na rozwój sektora dystrybucji energii elektrycznej - podała spółka. Emisję musi jeszcze zatwierdzić NWZA spółki.
20.01.2022

Morawiecki: jeśli Polska ma partycypować w ambitnych celach klimatycznych, musimy być zasilani w odpowiednie środki

Jeśli Polska ma partycypować w ambitnych celach klimatycznych, musimy być zasilani w odpowiednie środki; próba zabrania jakichkolwiek środków, będzie oznaczała, że szantaż polityczny z Brukseli dominuje nad osiąganiem celów klimatycznych - mówił w Glasgow premier Mateusz Morawiecki.
02.11.2021

„Bilet klimatyczny” na cały rok i wszystkie środki transportu publicznego za 1095 euro

We wtorek uruchomiono w Austrii proekologiczny projekt – tzw. bilet klimatyczny (Klimaticket). To roczna karta sieciowa, ważna w transporcie publicznym na terenie całego kraju, której koszt to 1095 euro. Karta ma przede wszystkim „ułatwić dojeżdżającym pożegnanie z samochodami” – informuje „Kronen Zeitung”.
28.10.2021

NFOŚiGW: dodatkowe środki na zachęty w programie „Czyste Powietrze”

Tylko do 15 września br. gminy mają szansę na dodatkowe środki finansowe w ramach pakietu zachęt w programie „Czyste Powietrze” – poinformował w piątek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Fundusz przypomniał, że na samorządy czeka w sumie ponad 100 mln zł.
21.08.2021

MI: Środki zaplanowane na Program ochrony brzegów morskich w 2020 r. wykorzystane w 99 proc.

Zaplanowane 34 mln zł na Program ochrony brzegów morskich w 2020 r. zostały wykorzystane w 99 proc. – poinformował w czwartek podczas posiedzenia Sejmu podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Grzegorz Witkowski.
09.07.2021

MF planuje obniżenie stawki VAT na środki poprawiające żyzność gleby

MF pracuje nad projektem rozporządzenia, które przewiduje czasowe, w okresie 12 miesięcy - od 1 maja 2021 r. do 30 kwietnia 2022 r. - obniżenie stawki VAT z 23 proc. do 8 proc. dla środków poprawiających właściwości gleby - wynika z wykazu prac legislacyjnych resortu finansów.
27.04.2021

PGE apeluje w Brukseli o sprawiedliwą rewizję systemu ETS i większe środki na transformację energetyczną

Wiceprezes zarządu PGE ds. regulacji Wanda Buk wspólnie z wiceministrem klimatu Adamem Guibourgé-Czetwertyńskim wzięli udział w międzynarodowej konferencji EnergyPost.eu, poświęconej roli systemu EU ETS w polityce klimatycznej Unii Europejskiej do 2030 roku. Tematem debaty była nadchodząca rewizja unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji (ETS).
22.03.2021

Od 18 marca nabór na innowacyjne projekty wodorowe

Innowacje w obszarze produkcji, transportu, magazynowania i wykorzystania wodoru jako pierwsze uzyskają wsparcie w ramach programu „Nowa Energia”, który uruchamia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W tym naborze zostanie udostępnione wsparcie w wysokości 300 mln zł.
24.02.2021

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

  • 3Bird

    Bialystok, ul. Żurawia 71 , tel.: +48 530177111

  • AWA Sp. z o.o.

    Kielno, ul. Filtrowa 7 , tel.: 58 676 47 29, 502 551 634

  • EkoDern

    Sokołów, ul. ul. Rodzinna 8 , tel.: +48 22 723 08 60

Dziękujemy za wysłane grafiki.