Wynik wyszukiwania - " MKiŚ" - Wiadomości

MKiŚ: ograniczanie zakwitów złotej algi – spotkanie z Polskim Związkiem Wędkarskim

Koordynowanie działań w zakresie ograniczania skutków ewentualnych nowych zakwitów "złotej algi" było głównym tematem narady, której przewodniczyli wiceministrowie klimatu i środowiska Małgorzata Golińska i Jacek Ozdoba. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, nadodrzańskich urzędów wojewódzkich, a także Ministerstwa Infrastruktury i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
11.05.2023

Rybnik otrzymał ponad 45 mln zł dotacji do zakupu 20 autobusów wodorowych

Samorząd Rybnika otrzymał 45,5 mln zł dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do zakupu 20 wodorowych autobusów miejskich. Dotacja do projektu o wartości 70 mln zł pochodzi z drugiego naboru konkursu NFOŚiGW „Zielony transport publiczny”.
24.06.2022

Wiceszef MKiŚ: ostateczny projekt ws. Funduszu Transformacji Energetyki - do końca roku

Do końca 2021 r. ma zostać opublikowany ostateczny projekt ustawy ws. stworzenia Funduszu Transformacji Energetyki (FTE) - poinformował w rozmowie z PAP wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.
03.12.2021

Po Śląsku będą jeździć elektryczne Solarisy

Ofertę producenta autobusów Solaris wybrała Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia w przetargu na dostawę 32 autobusów elektrycznych. Do oszacowanej na 120 mln zł inwestycji Metropolia zapewniła sobie do 80 mln zł unijnych i krajowych dotacji z programu Gepard II.
30.09.2021

Ekogroszek zniknie z rynku?!

Proponowane przez resort klimatu rozporządzenie dotyczące wymagań jakościowych dla paliw stałych wyeliminuje z rynku wszystkie tzw. ekogroszki produkowane przez polskie spółki węglowe i uniemożliwi realizację inwestycji zapisanych w umowie społecznej o transformacji górnictwa – ocenia Solidarność.
28.09.2021

Kurtyka: wyzwaniem skierowanie istniejącej bazy związanej z wodorem na nowe tory

Wyzwaniem, przed którym stoimy, jest skierowanie bazy istniejącej bazy związanej z wodorem na tory nowej gospodarki, która będzie prowadziła Polskę na ścieżce ku bardziej zielonej energii, ku neutralności klimatycznej – powiedział we wtorek w Katowicach minister Michał Kurtyka.
14.09.2021

42. sesja Konferencji FAO pod przewodnictwem ministra Kurtyki

– Prawo człowieka do pożywienia powinno być zagwarantowane w systemach prawnych wszystkich państw członkowskich. Zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego jest jednym z najważniejszych wyzwań XXI wieku – podkreślił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, podczas otwarcia 42. sesji Konferencji FAO.
16.06.2021

Nowa ustawa MKiŚ a fotowoltaika. Ile straci przeciętne gospodarstwo domowe?

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) podaje, że trwają przegotowania nad projektem nowelizacji prawa energetycznego. Niestety jeden z zapisów w noweli likwiduje upusty dla nowo powstałych instalacji fotowoltaicznych. W konsekwencji zapisu gospodarstwa domowe mogą stracić do 1000 złotych rocznie. Co jeszcze zmieni się dla posiadaczy fotowoltaiki?
14.06.2021

Minister Kurtyka o neutralności klimatycznej na „Clean Energy Ministerial”

– Dążąc do osiągnięcia neutralności klimatycznej, naszym nadrzędnym celem jest odpowiedzialna i zorientowana społecznie transformacja energetyczna. Jest to naczelna zasada przyjętej w tym roku „Polityki energetycznej Polski do 2040 roku – powiedział minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka podczas 12. spotkania Clean Energy Ministerial (CEM), które odbyło się 3 czerwca 2021 roku.
08.06.2021

Kurtyka: przed nami nowe rozwiązania dla przemysłów energetyki przyszłości

Szef resortu klimatu i środowiska Michał Kurtyka podkreślił, że przekazane przed kilkoma dniami do konsultacji publicznych zmiany w prawie przemodelują dotychczasowy system energetyczny w Polsce. Dodał, że resort chce otworzyć dyskusję nt. nowych rozwiązań dotyczących linii bezpośredniej.
07.06.2021

Pilotaż projektu instalacji pomp ciepła w Krynicy Zdroju i Rabce Zdroju

Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka 2 czerwca 2021 roku ogłosił rozpoczęcie prac nad pilotażowym projektem instalacji pomp ciepła z wykorzystaniem otworowych wymienników ciepła dla obszarów Krynicy Zdroju i Rabki Zdroju. Prace będą realizowane przez 12 miesięcy, a projekt będzie finansowany w ramach programu „ Polska Geotermia Plus” z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
04.06.2021

Kurtyka: od nowego roku koniec dotacji do pieców węglowych w "Czystym powietrzu"

Od 1 stycznia 2022 r. nie będzie można otrzymać dotacji na zakup pieca węglowego w programie "Czyste powietrze" – podał PAP minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Dodał, że zwiększone zostaną progi dochodowe w programie, by więcej osób mogło skorzystać z wyższego dofinansowania termomodernizacji.
21.05.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.