Wynik wyszukiwania - " Rada Europejska " - Wiadomości

Wiceminister Klimatu i Środowiska: przekazanie do Rady Europejskiej propozycji PE dot. zmian traktatów było kwestią proceduralną

Wiceminister klimatu Anita Sowińska poinformowała w Brukseli dziennikarzy, że przekazanie przez unijnych ministrów do Rady Europejskiej propozycji Parlamentu Europejskiego dotyczących zmian unijnych traktatów było kwestią proceduralną. Jesteśmy związani traktatami i musimy przekazać stanowisko PE do Rady Europejskiej – powiedziała.
19.12.2023

Polska krytyczna wobec projektu sprawozdania Parlamentu Europejskiego dot. ograniczenia pestycydów w UE

Polska krytycznie odnosi się do projektu sprawozdania komisji ochrony środowiska Parlamentu Europejskiego dotyczącego pestycydów, którego autorką jest europosłanka Zielonych Sarah Wiener – wynika ze źródeł PAP. Projekt zakłada ograniczenie stosowania w Unii Europejskiej pestycydów o 80 proc. do 2030 r. Komisja Europejska chce ograniczenia o 50 proc. Obie propozycje są dla wielu krajów UE nie do zaakceptowania.
09.03.2023

Węgiel, który się nie pali. Rząd, który nie planuje

Kiedy polski sejm uchwala ustawę umożliwiającą samorządom sprzedaż węgla, to w Brukseli przyspiesza się wprowadzania odnawialnych źródeł energii do sieci, a w Niemczech wydłuża się działanie elektrowni jądrowych. Zamiast modernizować polską energetykę, rząd polski wciągając w swoją chorą politykę samorządy lokalne, funduje Polakom węgiel, który się nie pali.
25.10.2022

UE: w Brukseli ruszyła procedura pisemna ws. rozporządzenia o redukcji zużycia gazu w UE

"Procedura pisemna wymagana dla przyjęcia rozporządzenia o ograniczeniu wykorzystania gazu ziemnego w Unii Europejskiej rozpoczęła się w czwartek i potrwa do piątku do godz. 12" - przekazało PAP źródło unijne.
04.08.2022

Bruksela pracuje nad ostatecznym przyjęciem przepisów dotyczących redukcji zużycia gazu

W Brukseli trwają prace nad ostatecznym przyjęciem nowych przepisów dotyczących redukcji zużycia gazu w UE. Państwa członkowskie osiągnęły 26 lipca polityczne porozumienie w tej sprawie. Czechy, które sprawują obecnie prezydencję w UE, przygotowują dokument prawny.
03.08.2022

Projekt konkluzji szczytu UE: Unia ma pilnie pracować na wspólnymi zakupami gazu, LNG i wodoru

Unia Europejska będzie pilnie pracować nad wspólnymi zakupami gazu, LNG i wodoru - taki zapis znajduje się w projekcie konkluzji na rozpoczynający się w czwartek szczyt UE, do którego dotarła PAP.
22.03.2022

Mateusz Morawiecki spotka się w środę z premierem Łotwy; wśród tematów polityka energetyczna UE

Premier Mateusz Morawiecki spotka się w środę w Warszawie z premierem Łotwy Artursem Kriszjanisem Karinszem; szefowie rządów omówią m.in. kwestie polityki energetycznej i klimatycznej Unii Europejskiej - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
14.01.2022

Wodorowa strategia UE może wpaść w poślizg

Europejska Strategia Wodorowa zakłada uruchomienie produkcji zielonego wodoru na poziomie 6 GW do 2024 roku oraz 40 GW do 2030 roku. W ocenie ekspertów ośrodka analitycznego ICIS, realizacja tych celów może być znacznie opóźniona przez zasadę dodatkowości oraz niewystarczającą dostępność źródeł i dojrzałość projektów.
28.11.2021

Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński na Radzie UE ds. Energii

26 października 2021 r. w Luksemburgu odbyła się nadzwyczajna Rada UE ds. Energii, która poruszała temat wzrostu cen energii i gazu w Europie. W posiedzeniu udział wziął wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński.
28.10.2021

Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński na Radzie UE ds. Energii

26 października 2021 r. w Luksemburgu odbyła się nadzwyczajna Rada UE ds. Energii, która poruszała temat wzrostu cen energii i gazu w Europie. W posiedzeniu udział wziął wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński.
27.10.2021

26 października nadzwyczajne spotkanie ministrów państw UE w sprawie cen gazu

26 października w Luksemburgu odbędzie się nadzwyczajne spotkanie ministrów państw UE, odpowiedzialnych za sprawy energii, poświęcone rosnącym cenom gazu ziemnego - przekazało PAP źródło unijne.
14.10.2021

Posiedzenie ministrów klimatu i środowiska krajów V4 oraz Bułgarii i Rumunii

Stanowiska krajów w zakresie pakietu Fit 55 i implementacji strategii UE ws. bioróżnorodności były głównymi tematami spotkania ministrów odpowiedzialnych za kwestie środowiskowe i klimatyczne krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4) oraz Bułgarii i Rumunii. Posiedzenie, w którym 7 czerwca br. Uczestniczyli minister Michał Kurtyka i wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński, zorganizowane zostało w ramach polskiej prezydencji w V4, która trwa do 30 czerwca br.
09.06.2021

Minister Kurtyka o pakiecie „Fit for 55” na spotkaniu z F. Timmermansem

Polityka klimatyczna UE to główny tematy rozmowy ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. W spotkaniu, które odbyło się 7 maja 2021 r., uczestniczył również wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.
10.05.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.