Wynik wyszukiwania - "OW Offshore" - Wiadomości

Konferencja Offshore Wind 2.0. Finansowanie projektów offshore

Podczas pierwszego dnia konferencji Offshore Wind 2.0. rozmówcy Ewy Kruchelskiej pochylili się nad kwestiami organizacji finansowania i ubezpieczenia dla projektów morskich farm wiatrowych.
18.03.2024

Podsumowanie projektów offshore PGE Baltica w 2023 roku

PGE Baltica, spółka z grupy PGE odpowiedzialna za realizację Programu Offshore, kończy kolejny rok intensywnych działań na rzecz realizacji budowy morskich projektów, w tym Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica. Podpisano kluczowe umowy, sfinalizowano kontrakty i wydano decyzje umożliwiające podjęcie kolejnych kroków w realizacji największego jak dotąd w Polsce projektu energetycznego opartego o odnawialne źródła energii.
20.12.2023

Eversource rozpoczyna wycofywanie się z projektów offshore w USA, aktywa przejmuje Ørsted

Ørsted i Eversource Energy podpisały umowę, na mocy której Ørsted nabędzie 50 proc. udziałów w niezakontraktowanym obszarze dzierżawy morskich farm wiatrowych w USA, których obie firmy są obecnie właścicielami. Eversource zamierza również sprzedać swoje 50-procentowe udziały w trzech wspólnie zakontraktowanych morskich projektach wiatrowych: South Fork Wind, Revolution Wind i Sunrise Wind.
27.05.2023

DNV oficjalnie upoważnione przez MI do wydawania certyfikatów dla polskich projektów offshore

DNV zostało oficjalnie upoważnione przez polskie Ministerstwo Infrastruktury do certyfikacji morskich farm wiatrowych oraz instalacji urządzeń wytwarzających energię elektryczną.
10.03.2023

BP poszukuje specjalistów do projektów offshore wind

Widać znaczące zainteresowanie rozwojem projektów morskich farm wiatrowych wśród spółek naftowo-gazowych. Jednym z nich jest koncern BP, który planuje zatrudnić w najbliższych tygodniach ponad 100 pracowników. Koncern przygotowuje się do ekspansji w tym sektorze.
27.02.2023

Współpraca i synergia kluczem do sukcesu projektów offshore na Bałtyku

Podczas WINDMission 2023, najważniejszej konferencji poświęconej energetyce wiatrowej w krajach bałtyckich organizowanej w styczniu w Wilnie, eksperci z dziedziny morskiej energetyki wiatrowej dyskutowali o największych wyzwaniach, z jakimi może się zmierzyć Litwa podczas realizacji pierwszych projektów morskich na Morzu Bałtyckim. Za największe z nich uznano stosunkowo niewielki rynek litewski oraz niepewne otoczenie regulacyjne.
13.02.2023

Ikea "urządzi" jednen z największych szwedzkich projektów offshore

Deweloper OX2 i Ingka Group otrzymały pozwolenie na realizację projektu offshore o mocy 1,7 GW - Galatea-Galene, zlokalizowanego w rejonie Kattegattu. Projekt czeka już tylko na zatwierdzenie ostatecznego pozwolenia przez centralne organy rządowe w Sztokholmie.
30.01.2023

Ministerstwo Infrastruktury Q&A: regulacje dla inwestorów offshore

Ministerstwo Infrastruktury w związku z ogromnym zainteresowaniem inwestorów w sektorze offshore przygotowało szereg informacji dotyczących procedury składania wniosków o wydanie pozwolenia na wznoszenie lub wykorzystywanie sztucznych wysp, konstrukcji i urządzeń dla morskich farm wiatrowych po wejściu w życie ustawy z dnia 17 grudnia 2020 r. o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych (Dz. U. z 2021 r. poz. 234), zwanej dalej ustawą offshore.
09.01.2023

Irlandia daje zielone światło dla projektów offshore wind

Minister środowiska, klimatu i komunikacji, Eamon Ryan, wydał Maritime Area Consents (MACs), czyli pozwolenia lokalizacyjne dla projektów rozwijanych w ramach pierwszej fazy offshore wind w Irlandii.
04.01.2023

Port w Ustce wybrany przez Grupę PGE na centrum serwisowe dla projektów offshore wind

W Porcie Ustka powstanie baza operacyjno-serwisowa dla morskich farm wiatrowych Grupy PGE oraz Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Wiatrowej. PGE Baltica, która realizuje program offshore Grupy PGE, zaprezentowała plany dotyczące zagospodarowania terenów portowych na potrzeby projektów na morzu.
17.10.2022

Clarksons zmniejsza profil ryzyka projektów offshore wind

Oddział Clarksons Offshore Renewables uruchamia usługę strategicznego doradztwa morskiego "AIR", aby wspierać klientów działających w sektorze morskiej energetyki wiatrowej lub zamierzających wejść do branży.
04.10.2022

MAREWIND - przedłużenie żywotności komponentów offshore wind

W ciągu ostatnich 15 lat energetyka wiatrowa doświadczyła w Europie niezwykłego wzrostu, pozycjonując stary kontynent jako lidera na globalnym rynku morskiej energetyki wiatrowej z obecną skumulowaną mocą zainstalowaną 22 072 MW. Niemniej jednak funkcjonalne i strukturalne komponenty morskiej energetyki są narażone na liczne mechanizmy uszkodzeń zarówno materiałów jak i powłok. Korozja i zmęczenie wpływają na żywotność konstrukcji offshore, gdzie czynniki środowiskowe takie jak wilgoć, promieniowanie UV, ścieranie i erozja już sp
05.07.2022

103 turbiny od Siemensa Gamesa – powstaje jeden z największych projektów offshore na Bałtyku

Siemens Gamesa i wpd podpisały umowę ramową na dostawy dla ogromnej morskiej elektrowni wiatrowej Gennaker o mocy 927 MW. Farma zlokalizowana jest zaledwie 15 km od wybrzeża Niemiec, a potężny projekt ma zawierać 103 morskie turbiny wiatrowe Siemens Gamesa Direct Drive, każda z 167-metrowym wirnikiem. Po włączeniu opcji PowerBoost każda maszyna może osiągnąć moc do 9 MW. Umowa zawiera 20-letnią umowę serwisową.
04.07.2022

Tauron: współpraca z PGE dotyczy morskiej energetyki wiatrowej

Współpraca Grupy Tauron z Polską Grupą Energetyczną (PGE), której dotyczy poniedziałkowa informacja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dotyczy rozwoju energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim - wyjaśniają przedstawiciele Taurona.
09.11.2021

Niemcy chcą przyśpieszyć realizację projektów offshore wind – pomoże Wind Power Booster

Niemiecki operator Tennet w ramach koncepcji "Wind Power Booster" proponuje kilka działań, które umożliwią włączenie do sieci energetycznej 6 GW mocy zainstalowanej w morskich instalacjach wiatrowych w 2032 roku, a nie w 2035, czyli trzy lata wcześniej niż przewidywał to plan rozwoju sieci.
03.11.2021

Polenergia i Equinor. Realizacja projektów offshore będzie kosztowała 630 mln zł

Poziom nakładów inwestycyjnych na przygotowanie projektów MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III wynosi obecnie do 630 mln zł - podała w komunikacie Polenergia, która posiada 50 proc. udziałów w spółkach projektowych.
14.10.2021

Iberdrola szuka nowych rynków offshore wind, możliwe wydzielenie aktywów wiatrowych

Agencja Reuters donosi, że hiszpański potentat wiatrowy szuka nowych rynków dla morskiej energetyki wiatrowej, aby pomóc w napędzeniu rozwoju spółki. Rozważane jest wydzielenie segmentu offshore wind, aby pozyskać fundusze.
26.07.2021

Siódmy projekt morskiej farmy wiatrowej z decyzją Prezesa URE o przyznaniu wsparcia

Prezes URE przyznał wsparcie projektowi morskiej farmy wiatrowej BC-Wind Polska o mocy 369 MW - poinformował w środę Urząd Regulacji Energetyki. Tym samym regulator rozpatrzył już wszystkie wnioski w ramach w I etapu wsparcia dla offshore.
01.07.2021

Wygasła umowa o współpracy Tauronu i OW Offshore, Tauron chce realizować projekty z PGE i Eneą

Tauron przekazał do hiszpańskiej spółki OW Offshore oświadczenie o wygaśnięciu umowy o współpracy dotyczącej rozwijania projektów budowy morskich farm wiatrowych w Polskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej na Morzu Bałtyckim - poinformował Tauron w komunikacie.
30.06.2021

Strączyński: rozwój morskiej energetyki wiatrowej nadal wśród priorytetów Taurona

Rozwój morskiej energetyki wiatrowej nadal jest priorytetem dla Taurona – zapewnił prezes spółki Paweł Strączyński, podkreślając, że realizowany przez Grupę "zielony zwrot" będzie oparty m.in. na farmach wiatrowych na morzu i na lądzie. W zakresie offshore Tauron rozważa współpracę z PGE i Eneą.
30.06.2021

URE: pięć podmiotów wnioskuje o wsparcie dla ośmiu projektów offshore

Pięć podmiotów wnioskuje o wsparcie w sumie ośmiu projektów morskich farm wiatrowych w ramach tzw. I fazy wsparcia dla offshore - poinformował w czwartek Urząd Regulacji Energetyki. Termin składania wniosków minął 31 marca.
02.04.2021

Polenergia i Equinor zmodyfikowały warunki przyłączenia ich projektów offshore

Polenergia i norweski Equinor zmodyfikowały warunki przyłączenia dwóch projektów morskich farm wiatrowych w polskiej strefie ekonomicznej Bałtyku. Dotychczasowe warunki mówiły o farmach o mocy 1200 i 240 MW, nowe są dla dwóch farm po 720 MW.
11.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.