Clarksons zmniejsza profil ryzyka projektów offshore wind

zk

04.10.2022 16:52
Strona główna Energetyka, OZE Clarksons zmniejsza profil ryzyka projektów offshore wind

Partnerzy portalu

Clarksons zmniejsza profil ryzyka projektów offshore wind - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay

Oddział Clarksons Offshore Renewables uruchamia usługę strategicznego doradztwa morskiego "AIR", aby wspierać klientów działających w sektorze morskiej energetyki wiatrowej lub zamierzających wejść do branży.

Clarksons Offshore Renewables, oddział Clarksons Platou, obserwuje z pierwszej ręki znaczący rozwój morskiej energetyki wiatrowej, szczególnie na rynkach wschodzących, takich jak Tajwan, Japonia i Stany Zjednoczone Ameryki. Ta ekspansja dramatycznie zmieniła profile ryzyka deweloperów, z nowymi i długoletnimi wyzwaniami branżowymi, spotęgowanymi przez ostatnie wydarzenia na świecie.

Zasięg, możliwości i doświadczenie Clarksons stawiają organizację w wyjątkowej pozycji do opracowywania rozwiązań dla obecnych wyzwań i są także powodem utworzenia AIR - globalnego zespołu doradztwa morskiego dla branży offshore wind. Firma współpracuje z klientami, aby zapewnić najwyższy poziom i jakość świadczonych usług na wszystkich etapach cyklu życia projektu, zwiększając wydajność, zmniejszając ryzyko i zapewniając lepsze wyniki handlowe.

Zespół ekspertów składający się z wielu deweloperów i wykonawców morskich został stworzony, aby wdrożyć wiedzę do projektów na całym świecie, wykorzystując wnioski wyciągnięte z budowy 25 GW mocy morskiej energii wiatrowej w Europie.

Jednakże tempo zmian w morskiej energetyce wiatrowej jest nieubłagane. Wszystkie zainteresowane strony muszą mieć na uwadze postęp technologiczny, tj. wielkość turbin, rodzaj fundamentów i infrastruktury wymaganej do pomyślnej realizacji projektów, zwłaszcza na nowych terytoriach.

Branża nie została zniechęcona. Wręcz przeciwnie, udaje się jej pokonywać największe wyzwania, przekraczać prognozy i kontynuować postęp i wdrażać kolejne innowacje, co skutkuje większym zaufaniem do sektora. Na rynek wchodzi obecnie bardziej zróżnicowana grupa inwestorów i deweloperów spoza sektora - wszyscy chcą korzystać z istniejących dostawców, infrastruktury i jednostek morskich.

W połączeniu z odmiennymi warunkami panującymi na miejscu i większymi wymaganiami sprzętowymi, brakiem wewnętrznej wiedzy lokalnej, ograniczonymi zasobami oraz presją na obniżanie kosztów, na horyzoncie pojawiają się poważne wyzwania.

Wszyscy deweloperzy rozważają i przyjmują podejścia do zarządzania ryzykiem, które usprawniają planowanie i koordynację pomiędzy uczestnikami przed i w trakcie cyklu życia projektu. Jednak osoby zaangażowane nie mogą być wszędzie i znać wszystkich w przestrzeni morskiej... i tu właśnie wkracza Clarksons.
Zespół
tej organizacji ma strategiczną pozycję, z biurami w Aarhus, Aberdeen, Hamburgu, Houston, Londynie, Szanghaju, Singapurze i Oslo, oraz z dodatkowymi zasobami w Nowym Jorku, Seulu i Tokio.

Dzięki AIR firma jest w stanie wykorzystać swoje bogate, międzysektorowe doświadczenie, aby dodać wartość i zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu projektu.źródło: offshorewind.biz

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 29537,00 $ tona 1,07% 1 lut
 Cynk 3439,00 $ tona 0,91% 1 lut
 Aluminium 2610,00 $ tona 3,04% 1 lut
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.