Wynik wyszukiwania - "Siemens Gamesa" - Wiadomości

Pierwsze gondole dla 14 MW turbin Siemens Gamesa już w Szkocji

Z zakładu Siemens Gamesa w Cuxhaven wysłano pierwsze z 60 gondoli przeznaczonych dla morskiej farmy wiatrowej Moray West u wybrzeży północno-wschodniej Szkocji.
05.04.2024

Morska energetyka wiatrowa. Biznesplany do rewizji

Morska energetyka wiatrowa znalazła się na głębokiej wodzie i boryka się z niespotykanymi dotąd trudnościami w obliczu rosnących kosztów. Wiodący operatorzy na tym zmonopolizowanym rynku ogłaszają po trzech kwartałach niespotykane dziury w budżetach. Już pojawiły się głosy o konieczności ratowania firm przez rządy i naciski na drenowanie kieszeni konsumentów przemysłowych i detalicznych.
05.11.2023

Kolejny wiatrowy potentat z kłopotami na giełdzie

Po niemieckim koncernie Siemens Gamesa, którego akcje zanurkowały na giełdzie przez problemy z jakością turbin, w tarapaty wpadł duński Ørsted. Powodem jest wycofanie się z projektu farmy wiatrowej w USA.
04.11.2023

Siemens Energy traci 8 mld dolarów po awariach turbin wiatrowych

Wyprzedaż akcji Siemens Energy pogłębia się, powodując utratę wartości rynkowej do 8 miliardów dolarów – alarmuje Reuters. Ceny akcji Siemens Energy spadły rekordowo po rosnących problemach w Siemens Gamesa Renewable Energy. Ceny akcji spadły aż o 36% po tym, jak firma zgłosiła „znaczący wzrost wskaźników awaryjności elementów turbin wiatrowych” – ustalił Ryan Duff z „Energy Voice”.
02.07.2023

Markus Wiemann, Siemens Gamesa Renewable Energy: „Chcemy więcej offshore wind”

Siemens Gamesa Renewable Energy ma już podpisane umowy jako preferowany dostawca do trzech morskich farm wiatrowych w Polsce, ale zaangażowanie spółki tutaj się nie kończy. Siemens Gamesa chce zbudować w kraju pokaźne struktury i być jednym z liderów transformacji energetycznej regionu. O postępach i zamiarach spółki w Polsce rozmawiamy z Markusem Wiemannem, pełniącym funkcję Global Head of Construction for Offshore Wind w Siemens Gamesa.
28.02.2023

Siemens Gamesa przetestuje swoją największą, najpotężniejszą i najmocniejszą morską turbinę wiatrową

Wczoraj Siemens Gamesa zakończył instalację prototypu morskiej turbiny wiatrowej SG 14-236 DD, która może osiągnąć nominalną moc do 15 MW dzięki funkcji Power Boost.
23.02.2023

Prototyp morskiej turbiny wiatrowej Siemens Gamesa zaczyna się wznosić

Siemens Gamesa rozpoczął montaż wież dla prototypu morskiej turbiny wiatrowej SG 14-236 DD w centrum testowym w Oesterild w Danii.
26.10.2022

Siemens Gamesa wprowadza RecyclableBlade dla projektów onshore

Siemens Gamesa ponownie przejmuje silną kontrolę nad cyrkularnością łopat turbin wiatrowych, wprowadzając RecyclableBlade dla projektów lądowych elektrowni wiatrowych. Ten kamień milowy ma napędzać działania, które sprawiają, że energia wiatrowa jest jeszcze bardziej zrównoważona i ekologiczna.
22.09.2022

Siemens Gamesa i Eurowind Energy rozruszają po latach zastoju rumuński rynek onshore

Projekt wiatrowy Pecineaga o mocy 48 MW opiera się na partnerstwie z deweloperem energii odnawialnej Eurowind Energy, ma zostać zainstalowany pod koniec 2024 roku i będzie wykorzystywał osiem turbin SG 6.6-170.
22.08.2022

Siemens po raz pierwszy dostarczy morskie turbiny wiatrowe do Japonii

Globalny lider Siemens Gamesa Renewable Energy dostarczy turbiny dla morskiej farmy wiatrowej Ishikari o mocy 112 MW. To pierwsze zamówienie realizowane przez spółkę w Japonii.
07.08.2022

Korea Południowa szuka sojuszy w offshore wind. Doosan zaczął od Siemens Gamesa

Dwóch liderów sektora energetycznego – Siemens Gamesa oraz Doosan Enerbility – chcą wspólnie rozwijać morską energetykę wiatrową.
10.07.2022

RWE i Siemens Gamesa połączyły siły, aby wzmocnić polski sektor morskiej energetyki wiatrowej

RWE i Siemens Gamesa połączyły siły, aby przyspieszyć rozwój polskiego sektora morskiej energetyki wiatrowej. RWE wybrała Siemens Gamesa jako preferowanego dostawcę dla projektu F.E.W. Baltic II. Morska farma wiatrowa o mocy 350 MW ma wykorzystywać 25 flagowych morskich turbin wiatrowych SG 14-236 DD produkcji Siemens Gamesa. Współpraca obejmuje także umowę serwisową. W zależności od ostatecznej decyzji inwestycyjnej prace budowlane mogłyby rozpocząć się już w 2024 roku. Po zakończeniu rozruchu, F.E.W. Baltic II przyczyni się do
28.06.2022

Całe turbiny wiatrowe wytwarzane pod jednym dachem. Siemens Gamesa otwiera zintegrowaną fabrykę

Siemens Gamesa otwiera pierwszą na świecie zintegrowaną fabrykę turbin wiatrowych. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii wszystkie komponenty turbin dla morskich farm wiatrowych będą powstawały pod jednym dachem.
04.04.2022

Siemens Gamesa dostawcą turbin na pierwsze polskie, morskie farmy wiatrowe MFW Baltyk II i MFW Baltyk III

Podpisano dwie warunkowe umowy na dostawę turbin, które zostaną zainstalowane na morskich farmach wiatrowych MFW Baltyk II i MFW Baltyk III pomiędzy Siemens Gamesa a Equinorem i Polenergią. Na farmach o łącznej mocy 1,44 GW pracować będą turbiny SG 14-236 DD.
23.02.2022

Siemens Gamesa – powiew zielonej energii

Siemens Gamesa to firma działająca w branży zielonej energii, która już 40 lat temu dostrzegła potencjał płynący z połączenia natury i inżynierii. Dziś urzeczywistnia nadal tę wizję, produkując czystą energię niezbędną dla poprawnego funkcjonowania naszych domów, mieszkań, szkół i szpitali, od największych miast począwszy, na małych wsiach w najbardziej odległych miejscach na Ziemi skończywszy.
21.12.2021

Na największej holenderskiej morskiej farmie wiatrowej wystąpił pożar turbiny

Rok po oddaniu do użytku największej morskiej farmy wiatrowej w Holandii i drugiej co do wielkości działającej morskiej farmy wiatrowej na świecie, pożar uszkodził jedną z turbin wiatrowych. Według raportu Ørsted, przyczyną pożaru była awaria turbiny. W sumie 3 turbiny z 93 są obecnie wyłączone, a pozostała część farmy kontynuuje pracę.
02.11.2021

Konferencja PSEW 2021. Jaki charakter będzie miała transformacja energetyczna Polski?

Na przełomie sierpnia i września ponad 900 osób zaangażowanych w kwestie energetyczne w Polsce dyskutowało podczas Konferencji PSEW 2021 o zbliżającej się wielkimi krokami transformacji energetycznej w Polsce. Jednym z ważniejszych tematów poruszanych podczas paneli, ale także w kuluarach, była morska energetyka wiatrowa.
03.09.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.