Wynik wyszukiwania - "austria" - Wiadomości

Czechy kolejnym krajem oferującym czyste biopaliwo HVO100

Czechy dołączyły do Austrii i Słowacji, gdzie w ostatnich miesiącach pojawiła się możliwość zatankowania biopaliwa HVO100. Zrównoważona alternatywa dla konwencjonalnego diesla jest dostępna na nowej, samoobsługowej stacji benzynowej Eurowag w pobliżu miejscowości Jihlava, ok. 150km od granicy z Polską.
11.03.2024

Coca Cola w Austrii doczeka się nowych kartonowych opakowań wielopaków

DS Smith, wiodący dostawca przyjaznych środowisku rozwiązań opakowaniowych, oraz Coca Cola HBC nawiązały współpracę, dzięki której plastikowe wielopaki butelek o pojemności 1,5 litra zostaną zastąpione kartonowymi uchwytami. Nowe rozwiązanie zastępujące jednorazowe plastikowe opakowania zostanie wprowadzone do supermarketów w Austrii we wrześniu 2023 r.
18.09.2023

Aktywiści klimatyczni zablokowali ulice w centrum Wiednia

Zapowiadana na maj przez aktywistów klimatycznych z ruchu Ostatnie Pokolenie (Letzte Generation) trzytygodniowa fala protestów rozpoczęła się we wtorek o godz. 8 rano w centrum Wiednia od blokowania ulic – podał portal austriackiego dziennika „Kronen Zeitung”.
02.05.2023

UE pożycza 92 mln euro Austrii na rozwój OZE

UniCredit Bank Austria wykorzysta pożyczkę na wsparcie inwestycji w małe i średnie projekty ekologiczne.
16.08.2022

Austria testuje bezprzewodowe ładowanie taksówek na parkingach

Austriackie konsorcjum kierowane przez grupę firm energetycznych i operatorów taksówek uruchomiło pilotażowy projekt eTaxi Austria mający na celu dekarbonizację flot taksówek. Rozwiązanie może znacząco wspomóc realizację celu, jakim jest użytkowanie wyłącznie taksówek zeroemisyjnych od 2025 roku.
10.07.2022

W obliczu kryzysu Austria powraca do generacji węglowej. Przebuduje jedną z elektrociepłowni

Austria otrzymuje 80 proc. gazu z Rosji i od czasu wybuchu wojny na Ukrainie usilnie poszukuje alternatywnych dostawców. Przygotowuje się także na kryzys energetyczny, dlatego rząd postawił przebudować jedną z elektrociepłowni gazowych na węglową.
26.06.2022

W Austrii ceny energii w listopadzie o ponad jedną czwartą wyższe niż przed rokiem

Ceny energii dla gospodarstw domowych w Austrii były w listopadzie o 26,3 proc. wyższe niż przed rokiem. Głównym motorem inflacji były rosnące ceny paliw i oleju opałowego – informuje w poniedziałek dziennik „Kronen Zeitung”, powołując się na dane Austriackiej Agencji Energii (AEA).
28.12.2021

„Bilet klimatyczny” na cały rok i wszystkie środki transportu publicznego za 1095 euro

We wtorek uruchomiono w Austrii proekologiczny projekt – tzw. bilet klimatyczny (Klimaticket). To roczna karta sieciowa, ważna w transporcie publicznym na terenie całego kraju, której koszt to 1095 euro. Karta ma przede wszystkim „ułatwić dojeżdżającym pożegnanie z samochodami” – informuje „Kronen Zeitung”.
28.10.2021

Więcej zieleni, mniej betonu. Wiedeń rewitalizuje Praterstern

Z głównego węzła komunikacyjnego Praterstern w pobliżu wiedeńskiego parku rozrywki Prater korzysta codziennie około 150000 mieszkańców Wiednia. Zgodnie z planami miasta wokół betonowego placu ma powstać zielony pierścień o szerokości 2,5 metra, utworzony z drzew, kwiatów i chłodzących natrysków. Oprócz poprawy jakości przestrzeni życiowej ma służyć także jako środek zapobiegający powstawaniu tzw. miejskich wysp ciepła.
24.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.