Wynik wyszukiwania - "ceny " - Wiadomości

EV tracą na wartości dwa razy szybciej niż samochody benzynowe

EV kupione w 2020 roku stracą w tym roku ponad połowę swojej wartości, w porównaniu z zaledwie 37 proc. w przypadku samochodów benzynowych.
11.05.2023

Tesla poraz kolejny tnie ceny!

Tesla już po raz piąty w tym roku dokonała obniżek cen dwóch swoich modeli pojazdów elektrycznych (EV).
07.03.2023

Transformacja energetyczna: ceny węgla mogą osiągnąć poziom 100 euro za tonę metryczną ekw. CO2

Wyższe ceny węgla są konieczne, by zredukować emisje gazów cieplarnianych, ale najpierw perspektywy wzrostu gospodarczego w Europie muszą się poprawić. Do 2025 r. ceny węgla mogą osiągnąć poziom 100 euro za tonę metryczną ekw. CO2 – przekazali eksperci z UBS.
08.02.2023

Prezes URE: około 30 proc. firm wytwarzających ciepło podniosło ceny o ponad 40 proc.

Około 30 proc. firm wytwarzających ciepło podniosło ceny o ponad 40 proc - poinformował w środę prezes URE Rafał Gawin. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami maksymalna podwyżka za ogrzewanie i ciepłą wodę dla odbiorców indywidualnych ciepła systemowego nie powinna wynosić więcej niż 40 proc.
19.01.2023

PKO BP: Firmy skutecznie przerzucają wyższe koszty energii i pracy na ceny

Firmy skutecznie przerzucają wyższe koszty energii i pracy na ceny. Postępują indeksacje umów handlowych. Wobec silnego wzrostu inflacji i napiętego otoczenia rynkowego, RPP w przyszłym tygodniu będzie kontynuować cykl podwyżek stóp procentowych - prognozują analitycy PKO BP.
30.09.2022

Prezes URE rekomenduje dalsze zamrażanie taryf na gaz w 2023 r.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin powiedział w środę w radiu Tok FM, że rekomenduje kontynuowanie w 2023 r. działań ograniczających wzrost taryf na gaz. Jak dodał, podwyżki taryf na prąd, o które wnioskują sprzedawcy, są rzędu kilku, a nie kilkunastu czy kilkudziesięciu procent.
31.08.2022

PGNiG OD: złożenie oświadczenia do 15 marca pozwoli korzystać z niższych cen gazu

Odbiorcy, którzy złożą odpowiednie oświadczenie do 15 marca br., będą korzystać z niższych cen gazu od 1 stycznia 2022 r. - przypomina PGNiG Obrót Detaliczny. Z niższych cen gazu mogą skorzystać tzw. odbiorcy wrażliwi np. szpitale czy szkoły.
15.03.2022

PGNiG OD otrzymało 1,255 mld zł jako rekompensatę za zamrożenie taryfy na gaz

Największy detaliczny sprzedawca gazu PGNiG Obrót Detaliczny otrzymało w poniedziałek pierwszą transzę na poczet rekompensaty za zamrożenie taryfowych cen gazu - poinformowało w poniedziałek PGNiG. Transza wyniosła 1,255 mld zł.
08.03.2022

Ceny gazu biją kolejne rekordy

W poniedziałek gaz w Europie drożeje; w Holandii ceny kontraktów wzrosły o 17 proc., do 225 euro za MWh.
07.03.2022

wPolityce.pl: według 63 proc. respondentów EPL powinna działać na rzecz obniżenia cen za energię

63 proc. Polaków uważa, że Europejska Partia Ludowa (EPL) kierowana przez Donalda Tuska powinna podjąć działania zmierzające do obniżenia cen za energię elektryczną - wynika z badania na zlecenie portalu wPolityce.pl.
23.02.2022

Prezes URE zatwierdził taryfy na prąd z zerową akcyzą

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził wszystkim czterem tzw. sprzedawcom z urzędu energii elektrycznej taryfy dla gospodarstw domowych, zawierające zerową akcyzę.
22.02.2022

Raport: z powodu polityki klimatycznej UE bilety lotnicze będą droższe o kilkadziesiąt euro

Bilety lotnicze w Unii Europejskiej będą niedługo kosztować o kilkadziesiąt euro więcej niż obecnie. Jest to związane z polityką klimatyczną UE - wynika z badania zleconego przez ministerstwo infrastruktury Holandii. Najbardziej wzrosną ceny w tanich liniach lotniczych.
22.02.2022

Sektor elektromobilności ma powody do zmartwień - ceny litu wzrosną o 50 proc. w 2022 roku

Producenci samochodów elektrycznych przygotowują się na ból głowy związany z kosztami produkcji, ponieważ cena litu wykorzystywanego w akumulatorach ma wzrosnąć o 50 proc. w ciągu roku – wskazują eksperci ośrodka analitycznego Rystad Energy.
30.01.2022

Komisja wprowadziła techniczne poprawki do projektu obniżającego VAT na żywność, paliwa i energię

Zgłoszone przez PiS poprawki techniczne do projektu ustawy o zmianie ustawy obniżającej VAT na żywność, paliwa i energię wprowadziła w środę sejmowa komisja; akceptacji większości nie uzyskała natomiast m.in. propozycja wydłużenia obowiązywania przepisów do końca roku.
13.01.2022

Sondaż: za wysokie ceny paliw i energii odpowiadają Rosja, polityka klimatyczna UE oraz polski rząd

Za wysokie ceny paliw i energii odpowiadają Rosja, polityka klimatyczna UE oraz polski rząd. Z kolei podwyżki podstawowych artykułów wyraźnie idą na konto obecnej władzy, która w dodatku nie robi wystarczająco dużo, by ochronić gospodarstwa domowe przed drożyzną – wynika z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”.
11.01.2022

Müller: na najbliższe posiedzenie Sejmu przygotowujemy pakiet rozwiązań ws. taryf na gaz

Na najbliższe posiedzenie Sejmu przygotowujemy pakiet rozwiązań ws. taryf na gaz - poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że chodzi m.in. o automatyzację procesu przechodzenia z taryfy biznesowej na indywidualną.
06.01.2022

Obajtek : podtrzymuję zapowiedź obniżki cen paliw

Zdecydowanie podtrzymuję zapowiedź obniżki cen paliw o ok. 30 groszy na litrze - podkreślił w rozmowie z "Sieci" prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
20.12.2021

Bułgarski parlament zamroził ceny energii elektrycznej i cieplnej do końca marca 2022 r.

Bułgarski parlament przyjął w czwartek rozporządzenie o utrzymaniu cen energii elektrycznej i cieplnej na stałym poziomie do 31 marca 2022 roku. Decyzja wejdzie w życie po ukazaniu się rozporządzenia w dzienniku urzędowym.
17.12.2021

Senacka komisja bez poprawek do noweli ustawy obniżającej akcyzę na paliwa i prąd

Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych podczas poniedziałkowego posiedzenia nie zgłosiła poprawek do noweli ustawy obniżającej akcyzę na paliwa i energię elektryczną. Ustawa ta jest elementem tarczy antyinflacyjnej rządu.
14.12.2021

Cios w prosumenta

W efekcie zmiany przepisów impet rozwoju fotowoltaiki prosumenckiej w Polsce spadnie o połowę - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".
06.12.2021

Tauron: ponad połowa korzystających z fotowoltaiki robi to dla oszczędności

Ponad połowa ankietowanych przez Tauron użytkowników fotowoltaiki deklaruje, że głównym powodem zamontowania takiej instalacji była chęć obniżenia rachunków za prąd, zaś blisko czwarta część badanych zrobiła to przede wszystkim w trosce o środowisko - wynika z informacji Taurona.
02.12.2021

Rząd zajmie się m.in. obniżką akcyzy na biokomponenty paliwa i energię elektryczną

Rząd zajmie się dzisiaj m.in. częścią tzw. pakietu antyinflacyjnego przewidującą obniżenie akcyzy na paliwa, gaz i prąd oraz zwalniającą z tego podatku energię elektryczną wykorzystywaną przez gospodarstwa domowe. Ministrowie zajmą się też zmianami mającymi na celu przeciwdziałanie lichwie.
30.11.2021

Premier o tarczy antyinflacyjnej: dodatek osłonowy dla gospodarstw domowych i obniżka cen paliw

Prezentujemy pierwszą serię działań, które mam nadzieję, że zamortyzują uderzenie inflacyjne - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki prezentując rządową tarczę antyinflacyjną. Chodzi m.in. o wprowadzenie dodatku osłonowego dla gospodarstw domowych i obniżkę cen paliw.
26.11.2021

KPRM: tarcza antyinflacyjna to 6 elementów - m.in. obniżka cen paliw silnikowych, gazu, zerowa akcyza na prąd

Tarcza antyinflacyjna to sześć elementów, m.in. obniżka cen paliw silnikowych, cen gazu, zerowa akcyza na prąd dla gospodarstw domowych - wynika z prezentacji KPRM, pokazanej podczas czwartkowej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Jacka Sasina.
26.11.2021

PKEE: utrzymanie cen prądu w 2022 r. to dla sprzedawców kilka mld zł strat

Utrzymanie w 2022 r. cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych przełoży się nawet na kilka mld złotych strat sprzedawców - ocenia Polski Komitet Energii Elektrycznej. Jak wskazuje, oczekiwany wzrost cen prądu nie jest niczym zaskakującym na tle UE.
05.11.2021

Niewiński: mamy okres niedoborów w gospodarce światowej, surowce więc drożeją

Kiedy na rynkach surowcowych odczuwalne są niedobory, trzeba być gotowym na duże zmiany cen. A teraz właśnie mamy okres niedoborów w gospodarce światowej – mówił PAP analityk PKO BP Tomasz Niewiński. Dodał, że zdrożał m.in. cynk, ale też np. olej rzepakowy, który jest wykorzystywany w biopaliwach.
26.10.2021

Szalejące ceny energii może powstrzymać tania energia z farm wiatrowych

Sytuacja na rynku energii niepokoi konsumentów, którzy z obawą patrzą na rozpoczynający się właśnie sezon grzewczy. Ceny energii elektrycznej rosną w zawrotnym tempie, co oznacza, że kolejne podwyżki rachunków za prąd są nieuniknione. Już dziś przewiduje się, że opłaty mogą wzrosnąć o co najmniej 20%. Przyczyną tego są m.in. zawirowania na rynku węgla i gazu ziemnego, a także rosnące opłaty za emisję CO2. Ratunkiem może być przyspieszenie transformacji energetycznej i stworzenie warunków do rozwoju farm wiatrowych na lądzie i na
19.10.2021

Niemcy/ Rząd przed powołaniem nowego gabinetu nie planuje działań przeciwko rosnącym cenom energii

Zdaniem Komisji Europejskiej europejskie gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa powinny być chronione przed gwałtownie rosnącymi cenami energii. Obecny rząd federalny nie planuje jednak żadnych dodatkowych działań w tej sprawie - pisze portal RND.
14.10.2021

Zjawiska pogodowe związane ze zmianami klimatycznymi wpływają na ceny ropy i benzyny

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają. Za to mocno zdrożała benzyna w reakcji na huragan Ida, który dotarł do Luizjany i spowodował poważne zakłócenia w dostawach energii - informują maklerzy.
30.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.