Wynik wyszukiwania - "eu" - Wiadomości

Tusk: zrobimy wszystko, żeby europejskie pieniądze służyły spokojnej transformacji energetycznej

Zrobimy wszystko, żeby gigantyczne europejskie pieniądze pracowały nie przeciwko polskiemu przemysłowi, ale na rzecz ewolucyjnej spokojnej transformacji energetycznej – zadeklarował w sobotę w Sosnowcu szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.
26.03.2023

H2MED: wodorowy rurociąg pomiędzy Hiszpanią a Francją ma być gotowy do 2030 roku i kosztować 2,5 mld euro

Podmorski rurociąg między Barceloną a Marsylią ma transportować wyłącznie wodór i według harmnogramu powinien zostać ukończony do 2030 roku.
12.12.2022

Europejska energetyka wiatrowa hamuje - zamówienia na turbiny spadają o 36 proc. w III kwartale br.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez WindEurope, europejskie zamówienia na turbiny wiatrowe w trzecim kwartale 2022 roku spadły aż o 36 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku.
28.10.2022

Zmniejszenie zapotrzebowania przemysłu gazy kopalne w Europie - Jakie są kolejne kroki?

Po inwazji Rosji na Ukrainę, zaburzenia na globalnym rynku energii spowodowały gwałtowny wzrost cen energii w UE. Jest to widoczne w krajach europejskich, które były szczególnie uzależnione od dostaw rosyjskiego gazu do ogrzewania mieszkań i produkcji przemysłowej.
10.10.2022

REPowerEu trzeba dopracować

UE postanowiła odpowiedzieć na zakłócenia rynku energii powodowane inwazją Rosji na Ukrainę nowym planem – REPowerEU. Składa się on z trzech filarów: oszczędzania energii, produkcji ekologicznej energii oraz dywersyfikacji dostaw energii. Niestety, REPowerEU oparty jest na nadmiernie optymistycznych założeniach co do możliwości zmiany przyzwyczajeń konsumpcyjnych, a także zawiera propozycje mogące być potencjalnie niekorzystne dla Polski. Warsaw Enterprise Institute stoi na stanowisku, że o ile stabilność energetyczna państw EU w
25.08.2022

Orban: UE nie nałoży sankcji na gaz i ropę z Rosji

Unia Europejska nie nałoży sankcji na gaz ziemny i ropę naftową z Rosji - przekazał premier Węgier Wiktor Orban w nagraniu zamieszczonym w piątek na Facebooku.
11.03.2022

Wojciech Dąbrowski - prezes zarządu PGE, komentuje wypowiedź przewodniczącego Fransa Timmermansa

Wypowiedź przewodniczącego Fransa Timmermansa, że węgiel nie może stanowić tabu, gdy Europa próbuje uniezależnić się od rosyjskiego gazu, to de facto potwierdzenie stanowiska Polski odnośnie sprawiedliwej transformacji.
04.03.2022

Czy EU grozi katastrofa ekologiczna? Rosjanie zajęli Zaporoską Elektrownią Atomową

Nie ma bezpośredniej łączności z Zaporoską Elektrownią Atomową, siły rosyjskie wkroczyły na teren siłowni i przejęły kontrolę nad jej personelem, a kierownictwo elektrowni "pracuje pod lufami karabinów" - podała w piątek agencja informacyjna Ukrinform.
04.03.2022

Valean: nasze propozycje pomogą UE ograniczyć emisje z transportu o 90 proc.

Wszystkie nasze propozycje pomogą UE osiągnąć cel ograniczenia emisji z transportu o 90 proc. do 2050 roku, ale poprawią także nasz system transportowy na wiele innych sposobów – oświadczyła unijna komisarz ds. transportu Adina Valean.
31.01.2022

Pneumat System Sp. z o.o.

Pneumat System – producent pneumatyki siłowej, dostawca pneumatyki przemysłowej i warsztatowej, usługodawca na rzecz przemysłu i nowoczesny sklep online dla firm.
siłowniki,zawory,manometry,elektrozawory,pneumatyka,pompy,sprężarki,kompresory,węże,przewody,złącza,szybkozłącza,zbiorniki,narzędzia,chemia,napędy,instalacje

38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER: biogazownie to konieczność

Drugi dzień 38. Konferencji Energetycznej EuroPOWER & 8. OZE POWER przyniósł m.in. dyskusję na temat konieczności inwestowania w biogazownie. Eksperci zgodnie oceniają, że transformacji energetycznej w Polsce nie da się przeprowadzić bez dynamicznego rozwoju sektora produkcji i przetwarzania biogazu.
16.11.2023

Infrastruktura wodorowa wyzwaniem dla bezpieczeństwa krytycznego

W kontekście ostatnich wydarzeń geopolitycznych, takich jak ataki na Nord Stream 2 oraz sytuacja na Ukrainie, rozmowa z Mateuszem Romowiczem, radcą prawnym z Legal Marine, podczas 2. Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND, rzuca światło na istotne zagadnienia związane z bezpieczeństwem infrastruktury wodorowej.
04.09.2023

Uroczyste wbicie łopaty pod budowę fabryki morskich wież wiatrowych w Gdańsku

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. razem z partnerem strategicznym GRI Renewable Industries S.L. oraz firmą Baltic Towers Sp. z o.o. rozpoczyna realizację nowej inwestycji na rzecz wsparcia rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej (MEW). To przełomowe wydarzenie dla polskiego sektora energii odnawialnej.
01.09.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.