Wynik wyszukiwania - "kawerny" - Wiadomości

Rusza kolejna edycja wodorowego konkursu GOSPOSTRATEG w którym można zwyciężyć nawet 20 mln zł dofinansowania

NCBR ogłosiło XI konkurs GOSPOSTRATEG, którego tematem przewodnim jest magazynowanie wodoru w kawernach solnych. Maksymalne dofinansowanie projektu wynosi 20 mln zł, a wnioski można składać od 20 maja do 14 sierpnia.
23.04.2024

Zmiany w prawie wodorowym już w pierwszym kwartale br

Projekt zmian w prawie dotyczący rozwoju branży wodorowej może trafić do Sejmu jeszcze w pierwszym kwartale br. - zapowiedział w rozmowie z PAP wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Dodał, że przygotowywane są też przepisy, które pozwolą magazynować wodór w kawernach solnych.
20.01.2023

Zyska: Wodór to oszczędności od 314 do 332 mld euro rocznie w energetyce, przemyśle i transporcie

Zastosowanie wodoru pozwoli zaoszczędzić od 314 do 332 mld euro rocznie w energetyce, przemyśle i transporcie. W skali całej dekady, po roku 2030, możemy spodziewać się oszczędności od 3,5 mld euro do 7 mld euro - poinformował wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska.
12.09.2022

V Forum Wizja Rozwoju. Bezkonkurencyjne kawerny solne do magazynowania wodoru [WYWIAD]

Pierwszego dnia V Forum Wizja Rozwoju odbyło się ponad 30 paneli, podczas których politycy, eksperci oraz przedsiębiorcy poruszali kluczowe kwestie dotyczące m.in. bezpieczeństwa, energetyki, finansów, przemysłu, gospodarki morskiej i innowacji. Jednym z tematów były kawerny solne jako bezpieczne formy magazynowania wodoru. Zapytaliśmy eksperta, moderatora dyskusji - Jakuba Pikulskiego dyrektora STASTO Automation Sp. z o.o. i współautora podcastu Uwaga wodór! o aspekty związane z tą formą magazynowania tego zeroemisyjnego nośnik
21.06.2022

PGNiG przygotowuje się do świadczenia usług magazynowania wodoru w kawernach

PGNiG przygotowuje się do świadczenia usług magazynowania wodoru w kawernach solnych, spółka będzie chciała zaoferować różne modele biznesowe - poinformował w poniedziałek wiceprezes ds. rozwoju PGNiG Arkadiusz Sekściński.
14.06.2022

Geologiczne magazyny energii. AGH współrealizuje projekt dla Europejskiej Agencji Kosmicznej

Czy formacje geologiczne można wykorzystać do magazynowania energii w warunkach ziemskich i planetarnych? Czy takie geologiczne magazyny energii to szansa dla polskiej transformacji energetycznej i kolonizacji kosmosu? Te kwestie analizują wspólnie AGH i firma Astronika (lider konsorcjum) w ramach projektu GeoStorage, realizowanego dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency, ESA).
25.05.2022

Wielobranżowe studium wykonalności dla projektów instalacji do produkcji, sprężania, magazynowania i dystrybucji wodoru – część I

Jeżeli nie idziesz do przodu – cofasz się. Wypada przypomnieć to banalne stwierdzenie w obecnym czasie dynamicznych zmian w przemyśle związanych z transformacją energetyczną: odejściem od paliw kopalnych i obniżeniem emisji CO2. Agendę tych zmian potwierdziła ostatnio konferencja COP26, w której uczestniczyli światowi przywódcy, w tym z USA i Unii Europejskiej. Zmiana jest więc dla polskiego przemysłu czymś nieuchronnym.
10.02.2022

Pierwszy na świecie projekt Engie do magazynowania wodoru z MFW w podmorskich kawernach

Tractebel twierdzi, że formacje solne mogłyby przechowywać zielony H2 przetwarzany na morzu, aby pomóc w wyrównaniu podaży i popytu na ten surowiec.
27.12.2021

Prezes PGNiG: wkrótce decyzje o dalszej rozbudowie magazynów gazu

Dalsza rozbudowa pojemności magazynowych gazu jest przedmiotem analiz, decyzje powinny zapaść lada dzień - powiedział w środę dziennikarzom prezes PGNiG Paweł Majewski. Spółka Gas Storage Poland z GK PGNiG zakończyła budowę kolejnych magazynów kawernowych.
14.10.2021

Polsce potrzebne są regulacje dotyczące wodoru

W sprawie wodoru w Polsce jest bardzo dużo entuzjazmu, ale jest jeszcze dużo pracy w obszarze legislacyjnym. W ślad za entuzjazmem powinno pójść prawo wodorowe - powiedział we wtorek podczas panelu dot. wodoru i magazynowania energii na Kongresie 590 w Warszawie wiceprezes PGNiG Arkadiusz Sekściński.
06.10.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.