Wynik wyszukiwania - "mrit" - Wiadomości

1 lutego 2024 r. rusza kolejna tura pomocy dla branż energochłonnych

Od 1 lutego firmy z sektorów wydobywczego i przetwórstwa przemysłowego, które szczególnie odczuły wzrost cen energii, mogą wnioskować o pomoc z rządowego programu wsparcia - poinformowało w środę ministerstwo rozwoju i technologii.
01.02.2024

Idea Rozwoju Twojego Biznesu: w „zielonej przyszłości” przedkładamy użytkowanie nad jednorazową sprzedaż

Koncept ekoprojektu oraz zobowiązania firm w obszarze zrównoważonego rozwoju były tematem wideokonferencji „Wyzwania przedsiębiorstw związane z wymogami gospodarki o obiegu zamkniętym”, zorganizowanej w ramach cyklu #IdeaRozwojuBiznesu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT).
11.12.2023

Idea Rozwoju Twojego Biznesu: energia odnawialna to zysk i konieczność dla polskich firm

Mądre korzystanie z energii odnawialnej staje się obecnie koniecznością. Wiąże się to zarówno z polską i unijną polityką przeciwdziałania zmianom klimatu i transformacji energetycznej, ale także z rosnącymi cenami energii elektrycznej. Ale to jednocześnie wielka szansa dla naszej gospodarki, zwłaszcza małych firm.
23.11.2023

Program TERMO: 100000 mieszkań zasilanych zieloną energią w ramach grantu OZE

Mieszkańcy ponad 1,5 tys. bloków i kamienic w całym kraju z dumą będą mogli stwierdzić, że mieszkają w budynkach eko. Zielone instalacje o mocy blisko 36 megawatów zasilą przeszło 100 tys. mieszkań.
05.10.2023

MRiT: Startuje program „Rozświetlamy Polskę”

Program „Rozświetlamy Polskę” da możliwość przesyłu danych, monitoringu powietrza, montowania urządzeń do nadzoru ruchu i parkingów oraz stacji ładowania pojazdów - powiedział wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak. To Smart City nawet w najmniejszej gminie w Polsce - dodał.
25.08.2023

Ponad 500 bloków z fotowoltaiką

Wielki sukces programu wsparcia budowy instalacji fotowoltaicznych w budynkach wielorodzinnych. W niecałe dwa miesiące od uruchomienia naboru zarządcy i właściciele budynków wielorodzinnych złożyli już 512 wniosków o dofinansowanie opiewających w sumie na kwotę wsparcia ponad 31,7 mln zł. Wartość planowanych inwestycji wynosi 79,8 mln zł.
22.03.2023

MRiT: podział budynków na klasy energetyczne od 2024 r.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zakłada, że system podziału budynków na klasy energetyczne wejdzie w życie od 2024 r. - poinformował PAP resort. Wprowadzenie takiego systemu nakaże zmieniona dyrektywa o efektywności budynków, która zacznie obowiązywać w połowie roku.
05.03.2023

Wpłynęło 205 wniosków o dofinansowanie OZE w budynkach wielorodzinnych

Wpłynęło już 205 wniosków od właścicieli i zarządów budynków wielorodzinnych o dofinansowanie m.in. fotowoltaiki - poinformowało w sobotę Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Dodano, że można uzyskać wsparcie w wysokości 50 proc. zakupu, montażu, budowy lub modernizacji instalacji OZE.
25.02.2023

Czy nowelizacja MRiT o zagospodarowaniu przestrzennym nie zablokuje sektora OZE?

Przygotowywany przez resort rozwoju projekt nowelizacji ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym nie blokuje rozwoju branży OZE, w szczególności w zakresie sytuowania instalacji fotowoltaicznych - zapewnił resort rozwoju i technologii w środowym komunikacie.
23.02.2023

KUKE ma wspierać projekty związane z transformacją energetyczną w Polsce

Wspieranie przez KUKE projektów związanych z transformacją energetyczną w Polsce zakłada projekt noweli o gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeniach eksportowych autorstwa ministra rozwoju i technologii.
22.02.2023

Prosument lokatorski - startuje nabór wniosków o dopłaty

Czysta energia ze słońca już wkrótce będzie masowo wytwarzana w dużych miastach takich jak Łódź czy Warszawa. Ministerstwo Rozwoju i Technologii razem z Bankiem Gospodarstwa Krajowego uruchamiają m.in. nabór wniosków o dofinansowanie fotowoltaiki. Wnioski mogą składać właściciele i zarządcy budynków wielorodzinnych od 1 lutego 2023 r.
02.02.2023

20 klastrów otrzymało specjalne certyfikaty

Dwadzieścia klastrów otrzymało certyfikat potwierdzający nadanie im statusu Krajowego Klastra Kluczowego (KKK) - przekazał w poniedziałek resort rozwoju i technologii. Status KKK jest przyznawany na trzy lata.
24.01.2023

Startują konsultacje dotyczące Funduszu Transformacji Śląska

Rozpoczynamy konsultacje projektu ustawy o Funduszu Transformacji Śląska. Potrwają one do 29 sierpnia br. Fundusz ma pomóc w rozwoju województwa śląskiego poprzez nowe inicjatywy społeczne i gospodarcze.
28.07.2022

Kamila Król nowym wiceministrem rozwoju i technologii

Na wniosek ministra rozwoju i technologii Waldemara Budy, premier Mateusz Morawiecki powołał dzisiaj Kamilę Król na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.
17.05.2022

MRiT będą kolejne programy i dotacje dla energooszczędnego budownictwa

– W ramach Krajowego Planu Odbudowy chcemy promować budowę mieszkań komunalnych, społecznych i socjalnych o podwyższonym standardzie energetycznym – zapowiada wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński. To kolejne rządowe wsparcie dla energooszczędnego budownictwa po m.in. programie Czyste Powietrze czy uldze termomodernizacyjnej. Zgodnie z przyjętą niedawno przez rząd strategią do 2050 roku termorenowację powinno przejść 7,5 mln budynków w Polsce. Na przyspieszenie tego procesu wpłyną nie tylko programy dofinansowania, le
28.04.2022

MRiT analizuje dla jakich energochłonnych branż można wynegocjować wsparcie

Trwają prace nad wstępną listą sektorów wśród których znajduje się także sektor nawozów. Po skompletowaniu koniecznych dokumentów oraz wszystkich niezbędnych informacji, podjęte zostaną rozmowy z Komisją Europejską na temat wsparcia dla nich - poinformowało PAP Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
24.02.2022

MRiT: minister Piotr Nowak: musimy zbudować silny i odporny przemysł produkcji baterii w UE

Budowa silnego europejskiego przemysłu produkcji ogniw i baterii oraz wzmocnienie jego odporności poprzez zabezpieczenie dostaw surowców to główne tematy brukselskiego spotkania Europejskiego Sojuszu na rzecz Baterii (EBA), w którym brał udział minister rozwoju i technologii Piotr Nowak.
24.02.2022

MRiT: polsko-niemieckie rozmowy o pakiecie klimatyczno-energetycznym i jego wpływie rozwój przemysłu

W piątek w Warszawie odbyły się polsko-niemieckie rozmowy o pakiecie klimatyczno-energetycznym oraz jego wpływie na konkurencyjność europejskiej gospodarki i rozwój przemysłu - podał w piątek w komunikacie ministerstwo rozwoju i technologii.
12.02.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.