Wynik wyszukiwania - "ox2" - Wiadomości

OX2 oficjalnie otwiera farmę wiatrową Juniewicze

Farma wiatrowa Juniewicze to już czwarta farma wiatrowa zrealizowana w Polsce przez OX2, czołowego dewelopera OZE oraz lidera pod względem przeprowadzonych inwestycji wiatrowych w Europie. 16 turbin wiatrowych o łącznej mocy 48 MW, zasilać będzie rocznie około 32 tys. gospodarstw domowych. 22 maja odbyło się oficjalne otwarcie FW Juniewicze na Mazowszu.
24.05.2024

Kolejne inwestycje w zieloną energię we współpracy z polskimi gminami na rzecz rozwoju OZE

Zdaniem ekspertów OX2 oprócz większej niezależności od podwyżek cen energii, farma wiatrowa w gminie oznacza wpływy z podatków od budowanych wiatraków na poziomie około 150–200 tys. zł rocznie od jednej turbiny, farma fotowoltaiczna - 17-18 tys. rocznie z każdego hektara. Podatki z inwestycji płynące z farm wiatrowych i słonecznych do samorządów są znaczącym zastrzykiem finansowym dla budżetów gmin i silnym impulsem do rozwoju tego regionu.
05.03.2024

OX2 przekazała Octopus Energy Generation farmę wiatrową Juniewicze

OX2 przekazała firmie Octopus Energy Generation farmę wiatrową Juniewicze położoną w gminie Huszlew, w województwie mazowieckim. Farma wiatrowa składa się z 16 turbin o łącznej mocy 48 MW.
21.12.2023

Enea kupiła od szwedzkiej firmy OX2 projekt farmy wiatrowej Bejsce

Enea Nowa Energia - spółka z Grupy Enea kupiła od szwedzkiej spółki OX2 Holding Poland 100 proc. udziałów w spółce Farma Wiatrowa Bejsce, właściciela projektu farmy wiatrowej o mocy 19,8 MW. Jak poinformowała Enea, wartość umowy to ponad 57 mln euro.
08.09.2023

OX2 przystępuje do współpracy w zakresie zielonego wodoru

Deweloper zamierza dostarczać gaz ze swojego parku energetycznego Möckelö do fabryki Orkla Group na Aland.
08.02.2023

U wybrzeży Finlandii pojawi się morska farma wiatrowa Tyrsky

Szwedzki deweloper projektów wiatrowych OX2 poinformował, że pracuje nad projektem morskiej elektrowni wiatrowej o mocy 1400 MW. Zgodnie z planami, instalacja ma powstać na wodach Zatoki Botnickiej.
02.02.2023

Ikea "urządzi" jednen z największych szwedzkich projektów offshore

Deweloper OX2 i Ingka Group otrzymały pozwolenie na realizację projektu offshore o mocy 1,7 GW - Galatea-Galene, zlokalizowanego w rejonie Kattegattu. Projekt czeka już tylko na zatwierdzenie ostatecznego pozwolenia przez centralne organy rządowe w Sztokholmie.
30.01.2023

OX2 wygrywa aukcję OZE dla największej w Polsce farmy PV

OX2 w Polsce wygrała państwową aukcję zwykłą na sprzedaż energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, uzyskując wsparcie dla projektu farmy fotowoltaicznej o łącznej mocy zainstalowanej do 100 MW.
21.12.2022

OX2 kontraktuje obowiązek mocowy dla magazynu energii o mocy zainstalowanej 50 MW

OX2 zakontraktowała w aukcji głównej rynku mocy na rok 2027 w Polsce, 21 MW obowiązku mocowego dla magazynu energii. Jednostka wytwórcza OX2 uzyskała 17-letni kontrakt.
19.12.2022

OX2 zbada możliwość stworzenia podmorskiego gazociągu do transportu wodoru na Bałtyku

Spółka OX2 uzgodniła z Gasgrid Finland i Nordion Energi, operatorami systemów przesyłowych gazu (OSP) w Finlandii i Szwecji, oraz Copenhagen Infrastructure Partners, że zbada możliwość rozwoju nowej infrastruktury rurociągów do transportu wodoru w rejonie Morza Bałtyckiego, aby umożliwić dystrybucję pomiędzy Finlandią, Wyspami Alandzkimi, Szwecją, Danią i Niemcami.
16.12.2022

OX2 rozbudowuje swoje portfolio o kolejne moce

OX2 - największy deweloper lądowych farm wiatrowych w Europie pod względem wybudowanych dotychczas inwestycji. Szwedzka firma realizuje również morskie projekty wiatrowe, wielkoskalowe projekty fotowoltaiczne oraz jest aktywna w obszarze rozwoju technologii energetyki odnawialnej, takich jak wodór i magazynowanie energii.
07.10.2022

OX2 przyspiesza prace nad dwoma projektami offshe u wybrzeży Alandów

Spółka OX2 rozpoczęła prace nad analizą i oceną oddziaływania na środowisko dla dwóch projektów offshore - Noatun w rejonie Wysp Alandzkich, po tym jak rząd wydał deweloperowi pozwolenie na badania środowiskowe.
04.10.2022

Zielona energia w rękach górników - druga edycja szkolenia

W ramach wspólnego projektu OX2 oraz Windhunter Academy, rozpoczynamy drugą edycję pionierskiego szkolenia dla górników na rzecz rozwoju energetyki wiatrowej. W trakcie szkolenia realizowanego we współpracy ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń, górnicy zdobędą kwalifikacje i uzyskają międzynarodowe uprawnienia do pracy na turbinach wiatrowych oraz otrzymają szansę na zatrudnienie w sektorze energetyki wiatrowej. W szkoleniu weźmie udział 7 górników.
19.09.2022

IKEA za 58 mln euro kupuje od OX2 udziały szwedzkiego offshore wind

Grupa macierzysta IKEA za kwotę kupiła 58 mln euro 49 proc. udziałów od firmy OX2 w trzech projektach morskiej energetyki wiatrowej w Szwecji.
31.08.2022

We wrześniu 2. edycja szkolenia dla górników zainteresowanych pracą w energetyce wiatrowej

We wrześniu rozpocznie się druga edycja bezpłatnego szkolenia dla górników zainteresowanych pracą w energetyce wiatrowej. Wszyscy uczestnicy pierwszej edycji pilotażowego programu otrzymali oferty pracy niedługo po ukończeniu kursu - poinformowali w poniedziałek realizatorzy projektu.
12.07.2022

[WIDEO] Pierwsi górnicy z uprawnieniami do pracy na turbinach wiatrowych

Pierwsza grupa górników zakończyła miesięczne szkolenie, które pozwoliło im zdobyć niezbędne kwalifikacje do pracy na turbinach wiatrowych oraz znaleźć zatrudnienie w branży energetyki wiatrowej. To wspólny projekt OX2, Windhunter Academy oraz Spółki Restrukturyzacji Kopalń, który ma pomóc w przekwalifikowaniu odchodzących z branży wydobywczej górników do pracy w charakterze technika oraz instalatora turbin wiatrowych.
11.07.2022

Ile wiatraków może powstać w województwie lubelskim? Eksperci odpowiedzieli podczas konferencji „Energia dla Lubelskiego”

2000 km 2 tj. 8 procent powierzchni województwa – to całkowity, teoretyczny potencjał terenów dogodnych do budowy elektrowni wiatrowych, jakim dysponuje region, bo województwo posiada jedne z najlepszych warunków wietrznych w Polsce - to wnioski z raportu przedstawionego podczas konferencji „Lubelskie zagłębiem energetycznym Polski”, której partnerem strategicznym był Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.
07.07.2022

Ikea powiększa portfel OZE w Polsce i inwestuje 190 mln euro w farmy wiatrowe i fotowoltaikę

Ingka Investments, ramię inwestycyjne Grupy Ingka, największej na świecie firmy franczyzowej IKEA, powiększa swoje portfolio energii odnawialnej. Spółka nabywa w Polsce gotową do budowy farmę wiatrową i park solarny o łącznej mocy 92 MW. Całkowita wartość transakcji wynosi 190 mln euro.
01.06.2022

OX2 partnerem w budowie fińskiej morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku

Spółki OX2 i Alandsbanken Fondbolag podpisały umowę dotyczącą budowy morskiej farmy wiatrowej w północnej części Wysp Alandzkich na Morzu Bałtyckim, składającej się z 360 turbin.
23.05.2022

Górnicy ruszą na farmy wiatrowe

Pierwszy, ośmioosobowy zespół pracowników odchodzących z branży wydobywczej rozpoczyna szkolenie w ramach pilotażowego programu przygotowanego przez jednego z największych deweloperów elektrowni wiatrowych w Europie – szwedzką firmę OX2 oraz lidera szkoleń w tym zakresie spółkę Windhunter Academy. Właśnie trwa rekrutacja drugiego zespołu. Pilotażowe, miesięczne szkolenie jest bezpłatne, a koszty wynagrodzeń górników uczestniczących w programie pokrywa zaangażowana w realizację projektu Spółka Restrukturyzacji Kopalń.
26.04.2022

OX2 rozpoczęła budowę farmy wiatrowej w gminie Kraśnik

Siedem turbin wiatrowych o łącznej mocy ponad 24 MW powstanie na terenie gminy Kraśnik. To jedna z największych inwestycji realizowanych w tym regionie. Firma OX2 jest obecna w gminie już od dawna. Przygotowania do rozpoczęcia przedsięwzięcia trwały kilka lat. OX2 odpowiada obecnie za budowę projektu, który planowo zostanie oddany do użytku w 2024 roku. Po zakończeniu budowy firma odpowiedzialna będzie za techniczne i komercyjne zarządzanie projektem.
01.02.2022

OX2 oddaje do użytku pierwszą farmę wiatrową w Polsce

OX2 przekazał do eksploatacji MEAG Munich Ergo Asset Management GmbH (MEAG), farmę wiatrową o mocy 21 MW w Polsce. Farma wiatrowa Żary jest pierwszym projektem oddanym do użytku przez OX2 w Polsce.
12.01.2022

OX2 zabezpiecza blisko 150 MW energii wiatrowej i słonecznej na polskiej aukcji

OX2 w Polsce wygrało państwową aukcję zwykłą na sprzedaż energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, uzyskując wsparcie dla projektów farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej blisko 120 MW oraz dla inwestycji farm fotowoltaicznych o mocy 28 MW.
23.12.2021

W Finlandii powstanie lądowa farma wiatrowa o mocy 455 MW. Wybudują ją Szwedzi

Szwedzki deweloper OX2 podpisał umowę na budowę i sprzedaż farmy wiatrowej o mocy 455 MW w Lestijärvi, w Finlandii. Wartość umowy sięga 650 mln euro (ok. 6,5 mld koron szwedzkich) oraz obejmuje kontrakt na zarządzanie techniczne farmą. Nabywcą jest konsorcjum fińskich firm energetycznych. Szwedzi nie dość, że starają się rozwijać farmy wiatrowe na własnym terytorium, to zdobywają intratne kontrakty za granicą.
24.11.2021

OX2 nabędzie od Vattenfall prawa do budowy farmy wiatrowej Klevberget o mocy 150 MW w szwedzkim Västernorrland

Zgodnie z umową, OX2 nabędzie 100 proc. udziałów w projekcie od Vattenfall. Farma wiatrowa posiada już prawomocne pozwolenie. Będzie ona stanowiła uzupełnienie szwedzkiego portfela projektów OX2 w zakresie lądowej energetyki wiatrowej na późnym etapie rozwoju.
09.11.2021

OX2 sprzedaje inwestorowi Equitix 24 MW farmę wiatrową w Polsce

OX2 sprzedała Equitix lądową farmę wiatrową o mocy 24 MW w południowo – wschodnim regionie Polski. OX2 jeszcze w tym roku rozpocznie prace budowlane, zaś obiekt planowo ma zostać oddany do eksploatacji w 2024 roku.
26.10.2021

Czy Lasy Państwowe będą budować farmy wiatrowe?

Jak dużą rolę odgrywają kwestie bezpieczeństwa energetycznego, które źródła energii są najbardziej akceptowalne? Jakie są oczekiwania co do transformacji energetycznej, neutralności klimatycznej, świadomości proekologicznej społeczeństwa? Na te i wiele innych pytań starali się odpowiedzieć uczestnicy kolejnej konferencji cyklu Forum Samorządowego Pomorza Zachodniego zorganizowanej przez think tank Nobilis Media 2 lipca. Tematem wiodącym były odnawialne źródła energii.
06.07.2021

OX2 sprzedaje farmę wiatrową o mocy 45 MW firmie Octopus Renewables

OX2 sprzedała funduszom zarządzanym przez Octopus Renewables farmę wiatrową o mocy 45 MW we wschodnim regionie Polski. OX2 wkrótce rozpocznie prace budowlane, zaś obiekt planowo ma zostać oddany do eksploatacji w 2023 roku.
30.06.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.