Wynik wyszukiwania - "paliwo " - Wiadomości

Jazda samochodem elektrycznym obecnie droższa niż benzynowym

Korzystanie z samochodu zasilanego energią eklektyczną w Holandii jest obecnie droższe niż jazda samochodem benzynowym - informuje dziennik „De Telegraaf”. Z wyliczeń gazety wynika, że przejechanie 100 kilometrów autem benzynowym kosztuje około 15 euro, natomiast "elektrykiem" - o jedno euro więcej.
31.08.2022

Cykloalkany? Sposób na ekologiczne lotnictwo?

Cykloalkany to substancje, które mogą odegrać ważną rolę w rozwoju czystszego i bardziej zrównoważonego paliwa lotniczego - uważają naukowcy z amerykańskiego instytutu badawczego Sandia National Laboratories.
26.04.2022

Rząd planuje w I kw. 2022 r. przyjąć projekt noweli o monitorowaniu paliw

Rada Ministrów planuje przyjąć projekt nowelizacji przepisów, które pozwolą na dalsze uszczelnienie systemu podatkowego w zakresie obrotu paliwami silnikowymi takimi jak benzyny, olej napędowy i gaz LPG (autogaz) - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.
08.12.2021

Port Gdynia może bezpiecznie bunkrować ciekły metan

Coraz popularniejsze bunkrowania statków paliwem LNG będzie zabezpieczać specjalistyczny wóz strażacki. Nowy pojazd portowych strażaków oprócz tego poradzi sobie też z gaszeniem palnych cieczy czy przy instalacji urządzeń elektroenergetycznych.
08.12.2021

Już w sześciu bazach PERN przewoźnicy mogą umawiać konkretną godzinę odbioru paliwa

W ramach nowego systemu awizacji w bazach PERN, który wdrożono tam pół roku temu, odnotowano już ponad 7200 transportów z odbiorem paliwa na konkretną godzinę. Obecnie z tego rozwiązania, jak podaje spółka, przewoźnicy mogą korzystać w sześciu największych jej bazach.
25.11.2021

LOTOS wspiera rozwój sektora biogazu i biometanu

Przedstawiciele rządu, inwestorów, podmiotów uczestniczących w łańcuchu dostaw dla tego sektora, organizacji z otoczenia biznesu, jednostek finansowych oraz świata nauki zawarli „Porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju sektora biogazu i biometanu w Polsce”. Dokument, którego jednym z sygnatariuszy jest również Grupa LOTOS, podpisano 23 listopada 2021 r. w Warszawie.
24.11.2021

Syryjskie domy są zasilane paliwem z… oliwek

Lokalni mieszkańcy wymyślili niedrogi i przyjazny dla środowiska sposób na wytwarzanie paliwa w Syrii, gdy ceny oleju napędowego gwałtownie wzrosły w całym kraju.
18.11.2021

Rząd planuje zmienić opłaty za wprowadzanie do środowiska określonych substancji

Rząd planuje w IV kw. br. przyjąć nowe rozporządzenie ws. stawek opłat za wprowadzanie do środowiska niektórych substancji. Jednostkowe stawki opłat w tym projekcie zostały przygotowane na podstawie stawek określonych w projekcie odpowiedniego obwieszczenia.
06.11.2021

Główne amerykańskie linie lotnicze stawiają sobie za cel wyprodukowanie trzech miliardów galonów zrównoważonego paliwa do 2030 roku

Cel ten wzrasta w stosunku do ich poprzedniego zobowiązania wynoszącego dwa miliardy galonów, jako część zobowiązania branży lotniczej do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku.
20.09.2021

Sejm: projekt ws. akcyzy i składów podatkowych - skierowany do komisji energii

Jeśli dany podmiot przejmie od innego skład podatkowy, to dotychczasowy posiadacz składu nie będzie musiał zapłacić akcyzy od produktów znajdujących się w nim - przewiduje projekt noweli ustawy o podatku akcyzowym, który trafi do dalszych prac w sejmowej komisji energii.
16.09.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.