Wynik wyszukiwania - "panele fotowoltaiczne" - Wiadomości

Jak wygląda rynek fotowoltaiki w Polsce w 2024 roku?

W dobie globalnego ocieplenia i rosnącej potrzeby ochrony środowiska, odnawialne źródła energii, takie jak fotowoltaika, stają się kluczowym elementem zrównoważonego rozwoju. Dzięki możliwościom, jakie oferuje ta technologia, możemy nie tylko obniżyć emisję szkodliwych gazów cieplarnianych, ale także zwiększyć niezależność energetyczną oraz zmniejszyć koszty związane z zakupem energii elektrycznej.
09.07.2024

Zełenski: rząd ma ułatwić instalowanie paneli słonecznych

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski polecił w czwartek rządowi przygotowanie warunków ułatwiających instalację paneli słonecznych. Mieszkańcy Ukrainy są codziennie pozbawieni przez wiele godzin prądu po rosyjskich atakach, które zniszczyły elektrownie.
21.06.2024

Ponowny przetarg PERN dot. instalacji fotowoltaicznej na terenie siedziby spółki

PERN ponownie ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej dla budowy na terenie swej siedziby w Płocku (Mazowieckie) - w tym na budynku zarządu spółki -a instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy do 100 kWp. Poprzednie postępowanie unieważniono. W obecnym oferty można składać do 17 czerwca.
03.06.2024

Columbus przekazuje małopolskim szkołom unikalne minipanele fotowoltaiczne

Columbus Energy, czołowy przedstawiciel polskiej branży energetyki odnawialnej, rusza z kampanią edukacyjną dla szkół w Małopolsce. Podstawówki, które przyłączą się do kampanii, otrzymają od Columbus ciekawe konspekty lekcji, a do kilkudziesięciu najszybszych firma prześle zestawy minipaneli fotowoltaicznych.
20.05.2024

Zielone zyski na horyzoncie - recykling w OZE

Polska może stać się kluczowym graczem na rynku recyklingu w sektorze odnawialnych źródeł energii (OZE), co staje się nie tylko koniecznością ekologiczną, ale również opłacalną inwestycją. Zgodnie z analizami ekspertów z UN Global Compact Network Poland, do 2030 roku w Unii Europejskiej możliwe będzie odzyskanie 60 milionów paneli fotowoltaicznych, o łącznej wartości 450 miliardów euro.
26.04.2024

Rusza pierwszy polski zakład specjalizujący się w recyklingu paneli fotowoltaicznych

Za miesiąc w Polsce ruszy pierwszy zakład specjalizujący się w pełnym recyklingu zużytych paneli fotowoltaicznych – poinformowano w czwartek podczas targów Ekotech w Kielcach. Za inwestycje odpowiada spółka 2loop Tech, która opracowała technologię odzyskiwania z paneli m.in. miedzi, krzemu, czy srebra.
12.04.2024

Bruksela wszczęła postępowania wobec chińskich producentów fotowoltaiki

Komisja Europejska wszczęła w środę dwa postępowania dotyczące chińskich producentów paneli fotowoltaicznych. Zbada, czy dwie powiązane z Chinami firmy biorące udział w przetargu w Rumunii korzystały z niedozwolonej pomocy publicznej.
04.04.2024

Zielona energia na przystankach SKM w Trójmieście

W ostatnich dniach ogromny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju został podjęty na liniach kolejowych w Trójmieście. Na czterech kluczowych przystankach PKP SKM, a mianowicie Gdańsk Śródmieście, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Żabianka - AWFiS oraz Sopot Kamienny Potok, pojawiły się innowacyjne mikrofarmy fotowoltaiczne połączone z magazynami energii.
27.02.2024

Sztuczna inteligencja pomoże przy recyklingu paneli fotowoltaicznych

Spółka technologiczno – badawcza 2loopTech S.A. pracuje nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AIoT - Artificial Intelligence of Things) w instalacji do recyklingu paneli fotowoltaicznych. Rozwiązanie pozwoli przerabiać 8000 ton paneli rocznie i oparte będzie o innowacyjną technologię opracowaną przez Spółkę wraz z Akademią Górniczo – Hutniczą z Krakowa. Będzie to pierwsze tego typu rozwiązanie w recyklingu OZE w Polsce.
06.02.2024

Płockie zoo z własnym ekologicznym źródłem energii elektrycznej

W zoo w Płocku (Mazowieckie) powstały dwie instalacja fotowoltaiczne, każda o mocy docelowej 50 kWp. Obie pracują już na potrzeby ogrodu, co pozwoli zmniejszyć ilość kupowanej energii elektrycznej. Koszt ich budowy wyniósł prawie 325 tys. zł; pieniądze na ten cel przekazał Urząd Miasta.
19.01.2024

Electrum rozpoczęło budowę farm fotowoltaicznych w Sztumie i Mikołajkach Pomorskich

Grupa Electrum, wiodący polski biznes Climate Tech, rozpoczęła realizację kolejnych wielkoskalowych inwestycji jako generalny wykonawca. Właśnie ruszyła budowa dwóch farm fotowoltaicznych o łącznej zainstalowanej mocy 117,1 MW w miejscowościach Sztum oraz Mikołajki Pomorskie w województwie pomorskim. Zakończenie obu realizacji jest planowane na wiosnę 2025.
25.10.2023

Branża nieruchomości poszukuje zielonych rozwiązań

Już nie tylko panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła. Na rynku nieruchomości szuka się bardziej zaawansowanych rozwiązań, zwłaszcza w branży sanitarnej zajmującej się ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją. – Zdarza się coraz częściej, że w budowie nowych zakładów produkcyjnych znane brandy decydują się na wybór rozwiązań nie najtańszych, lecz najlepiej działających z punktu widzenia ochrony środowiska i wykorzystania naturalnych zasobów – przyznaje Marcin Kosieniak, MEP specialist.
24.10.2023

Polska w pierwszej piątce krajów z największą liczbą instalacji fotowoltaicznych

W ostatnich latach Europa przeszła wielkie zmiany w zakresie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, a rok 2024 wydaje się kluczowym momentem, w którym te zmiany nabiorą jeszcze większego tempa. Jak wynika z przygotowanego przez norweską firmę Otovo rankingu fotowoltaiki na 13 rynkach w Europie, Polska zajmuje czwarte miejsce pod względem liczby gospodarstw domowych z instalacjami fotowoltaicznymi. To dowodzi rosnącego zaangażowania Polaków w rozwijanie energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.
19.10.2023

Projekt Solartechnik uruchomił farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 40 MW

Firma Projekt Solartechnik uruchomiła w miejscowościach Górzyca i Żabice (Lubuskie) farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 40 MW - poinformował w piątek inwestor. Panele zamontowane na obu farmach mogą wytworzyć ponad 44 GWh zielonej energii rocznie, wystarczającej do zasilenia 24 tys. mieszkań.
06.10.2023

Podkarpackie. Naukowcy opracowali powłokę wydłużającą prace paneli fotowoltaicznych

Powłokę, wydłużającą pracę paneli fotowoltaicznych, opracowali naukowcy z podkarpackich uczelni. Projekt naukowców z Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej otrzymał blisko 200 tys. dofinansowania w ramach programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.
13.05.2023

Wpłynęło 205 wniosków o dofinansowanie OZE w budynkach wielorodzinnych

Wpłynęło już 205 wniosków od właścicieli i zarządów budynków wielorodzinnych o dofinansowanie m.in. fotowoltaiki - poinformowało w sobotę Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Dodano, że można uzyskać wsparcie w wysokości 50 proc. zakupu, montażu, budowy lub modernizacji instalacji OZE.
25.02.2023

Odpowiedzą za kradzieże paneli z farmy fotowoltaicznej; straty sięgają ponad 400 tys. zł

Policjanci z Gorzowa Wlkp. zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzież ponad 200 paneli z farmy fotowoltaicznej, czym spowodowali starty oszacowane na ponad 400 tys. zł. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani - poinformował w czwartek Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.
09.09.2022

Wyścig po słońce: pierwsza na świecie górska farma słoneczna

Szwajcarska górska wioska Bourg-Saint-Pierre cieszy się wyjątkową sławą. Na wysokości 1810 metrów nad poziomem morza, na zbiorniku Lac des Toules w Wallis funkcjonuje unikatowa elektrownia słoneczna.
20.05.2021

PGE planuje zbudować w okolicach Bełchatowa nowe farmy wiatrowe i słoneczne

Grupa PGE planuje zbudować do końca 2024 r. kilka dużych farm fotowoltaicznych na terenach pokopalnianych wokół Bełchatowa. Rozważa również uruchomienie w pobliżu nowych elektrowni wiatrowych - poinformował w środę rzecznik prasowy PGE Energia Odnawialna Maciej Gelberg.
14.04.2021

URE: tegoroczne aukcje dla OZE od 26 maja do 11 czerwca

Tegoroczne aukcje dla OZE zaczną się 26 maja i potrwają do 11 czerwca - ogłosił w czwartek Prezes Urzędu Regulacji Energetyki. W tym czasie planowane jest przeprowadzenie ośmiu aukcji, z czego siedmiu dla nowych instalacji.
08.04.2021

Dino Polska S.A. realizuje projekty proekologiczne

Jedna z polskich sieci marketów spożywczych, Dino Polska S.A. realizuje montaż paneli fotowoltaicznych na dachach swoich marketów.
22.02.2021

HELIUS ENERGIA

Fotowoltaika, panele fotowoltaiczne
fotowoltaika,panele fotowoltaiczne

Dziękujemy za wysłane grafiki.