Wynik wyszukiwania - "pis" - Wiadomości

Komisja energii pozytywnie o poprawkach PiS do projektu o ESP

Sejmowa komisja energii pozytywnie zarekomendowała w czwartek wszystkie, zgłoszone przez klub PiS w drugim czytaniu poprawki do projektu ustawy o inwestycjach w elektrownie szczytowo-pompowe. Poprawki w większości mają charakter porządkujący i legislacyjny.
14.04.2023

Aktywiści weszli do biura PiS i przykleili się do ściany

Aktywiści z Ruchu Solidarności Klimatycznej weszli w poniedziałek przed południem, do biura Prawa i Sprawiedliwości. Sparaliżowali jego pracę, przyklejając się do ściany. Zostali zatrzymani i przewiezieni do ochockiej komendy.
14.03.2023

PiS: po części zgadzam się z ministrem Ziobro - wiatraki nie gwarantują bezpieczeństwa energetycznego

W dyskusji o elektrowniach wiatrowych po części zgadzam się z ministrem Zbigniewem Ziobro - nie gwarantują one bezpieczeństwa energetycznego, to pewnego rodzaju moda i nagonka lobbystów, zwłaszcza z Niemiec - powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek w czwartek w Sejmie.
09.02.2023

P.Müller o komisji weryfikacyjnej ds. energii: nie ma rozstrzygnięcia co do kwestii przewodniczącego

To Sejm będzie decydował o powołaniu tej komisji, a co do kwestii przewodniczącego to nie ma jeszcze żadnego rozstrzygnięcia - powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o sprawę komisji weryfikacyjnej w sprawie zbadania rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo Polski w latach 2007-2022.
06.12.2022

Warto wiedzieć, kto jakie miał podejście do spraw energetyki...

Patrząc na to, co się dzieje z energetyką, nie tylko polską, ale w jaki sposób Rosja wykorzystuje energię, warto wiedzieć, kto jakie miał podejście do konkretnych decyzji - ocenił prezydencki minister Andrzej Dera pytany o plan powołania komisji ds. polityki energetycznej.
29.11.2022

K. Sobolewski: być może w poniedziałek prezentacja założeń komisji ws. polityki energetycznej w latach 2007-2022 r.

Prawdopodobnie w poniedziałek odbędzie się prezentacja założeń komisji ws. polityki energetycznej Polski w latach 2007-2022 - poinformował sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.
28.11.2022

Prezes PiS: termin likwidacji kopalń trzeba jeszcze raz przeanalizować

Termin likwidacji kopalń, które - zgodnie z umową społeczną dla górnictwa - na większą skalę miałyby być zamykane od 2034 roku, „trzeba będzie jeszcze raz przeanalizować i trzeba będzie tutaj wykazywać duże zdecydowanie wobec partnera europejskiego” – mówił w niedzielę w Gliwicach Jarosław Kaczyński.
20.11.2022

Rzecznik PiS: pierwsza elektrownia jądrowa będzie budowana przy użyciu technologii amerykańskiej

Pierwsza elektrownia jądrowa będzie budowana przy użyciu technologii amerykańskiej Westinghouse. Jasno mówimy, że chcemy zbudować dwie elektrownie; wicepremier, szef MAP Jacek Sasin jest obecnie w Korei z Francuzami również jesteśmy w trakcie rozmów - mówił w poniedziałek rzecznik PiS Radosław Fogiel.
31.10.2022

PiS: spodziewamy się ciężkiej zimy, ale zrobimy wszystko, by skutki kryzysu energetycznego Polacy odczuli jak najmniej

Nie jesteśmy zieloną wyspą, kryzys energetyczny czy inflacyjny dotyczy całej Europy, całego świata; spodziewamy się ciężkiej zimy, ale zrobimy wszystko, aby skutki kryzysu energetycznego Polacy odczuli w jak najmniejszym stopniu - mówił sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.
05.10.2022

Prezes PiS: jeżeli chodzi o opłacalność odnawialnych źródeł energii, biogazownie są na ostatnim miejscu

Jeżeli chodzi o opłacalność odnawialnych źródeł energii, to w tej chwili biogazownie są na ostatnim miejscu – podkreślił w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Stargardu (Zachodniopomorskie). Według niego na wsi jest dużo możliwości produkowania energii.
02.10.2022

Jarosław Kaczyński: ogromna większość ceny energii elektrycznej jest stworzona sztucznie

Ogromna większość ceny energii elektrycznej jest stworzona sztucznie — powiedział w sobotę w Koszalinie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że polski rząd robi wszystko, aby to zmienić, żeby cena energii elektrycznej nie doprowadziła do kolejnego skoku inflacji.
02.10.2022

Suski o projekcie dot. znoszącego obligo giełdowe: ceny energii mogą spaść o 2/3

Jeżeli mechanizm znoszący obligo giełdowe zaskutkuje tak, jak przewidujemy, ceny energii spadną nawet o 2/3 - powiedział poseł PiS Marek Suski, szef Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych.
28.09.2022

Małecki: Chcemy, żeby w Polsce były firmy zdolne podjąć rękawicę w transformacji energetycznej

Chcemy, żeby w Polsce były firmy zdolne podjąć rękawicę w transformacji energetycznej - mówił w środę we Wrocławiu wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki. Dlatego konsolidujemy Orlen, Lotos, PGNiG, wcześniej grupę Energa, żeby powstał w Polsce wielki, silny, największy w naszej części Europy koncern multienergetyczny – dodał.
28.09.2022

Pomorze Zachodnie staje się swoistego rodzaju hubem energetycznym

Dzisiaj Pomorze Zachodnie rzeczywiście staje się w tym wymiarze energetycznym swoistego rodzaju hubem nie tylko dla Polski, ale dla całej Europy Środkowo-Wschodniej - powiedział w środę w Radiu Szczecin europoseł PiS Joachim Brudziński.
28.09.2022

Będzie debata na temat "katastrofy ekologicznej na Odrze"; europosłanka PiS: obawiam się politycznej awantury

W czwartek w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbędzie się debata na temat "katastrofy ekologicznej na Odrze". "Obawiam się, że polski rząd zostanie oskarżony o spowodowanie tej katastrofy, że nie będzie szansy na merytoryczną dyskusję" - mówi PAP europosłanka Anna Zalewska (PiS).
12.09.2022

Senat chce wezwać do rozliczenia odpowiedzialnych za katastrofę na Odrze

Oczekujemy wyciągnięcia konsekwencji wobec tych, którzy dopuścili się zaniedbań - mówi PAP senator Stanisław Gawłowski (niez.), uzasadniając projekt uchwały Senatu w sprawie katastrofy na Odrze. To uchwała czysto polityczna, ma przysporzyć punkty PO - komentuje senator Zdzisław Pupa (PiS).
07.09.2022

Rzecznik PiS: nie sądzę, by senacka komisja ds. klimatu, poza biciem piany, wniosła coś do sprawy

Nie oczekuję i nie przewiduję, żeby senacka komisja nadzwyczajna ds. klimatu poza politycznym biciem piany - być może wyprodukuje jakieś fejki, z których ostatnio opozycja słynie - wniosła cokolwiek do sprawy - powiedział w czwartek rzecznik PiS Radosław Fogiel.
18.08.2022

Ziobro: Polityka energetyczna UE z ostatnich lat doprowadziła do kryzysu

Polityka energetyczna UE doprowadziła do poważnego kryzysu - mówił w poniedziałek w Elblągu szef MS i prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Jak ocenił, polskie rządy muszą działać bardziej asertywnie, myśląc o interesach Polaków i krajowej gospodarki.
02.08.2022

Sobolewski: będziemy starali się ułatwiać dostęp do samochodów elektrycznych

Podatek od samochodów spalinowych, to perspektywa dla nas nierealna i na pewno w tym kierunku nie pójdziemy; będziemy starali się raczej ułatwiać dostęp do samochodów elektrycznych – powiedział w środę w Radiu Wrocław sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.
17.06.2022

KO mówi o wyprzedaży Lotosu; PiS - to demagogia

W środę senatorowi debatowali nad projektem uchwały ws. fuzji Orlenu z Lotosem. Według większości senackiej, transakcja to wyprzedaż Lotosu i niebezpieczeństwo w kontekście wojny na Ukrainie. Zdaniem PiS, te argumenty to demagogia, a dzięki fuzji powstanie silny regionalny koncern.
10.03.2022

Tusk krytykuje podwyżkę cen gazu i pyta polityków PiS: Czy wyście powariowali?

Czy wyście powariowali? - pyta w czwartkowym spocie polityków PiS lider PO Donald Tusk, nawiązując do szykowanych na przyszły rok podwyżek cen gazu. Zwracając się do Polaków, ironizuje: "Nigdy nie myślałem, że będę wam na Nowy Rok życzył ciepłej wody w kranie i w kaloryferach, ale takie mamy czasy".
31.12.2021

Suski: będzie projekt ws. rekompensat dla gmin w zw. z wysokimi cenami gazu

Przygotowywany jest projekt, który ma rekompensować wzrost cen dla samorządów - przekazał w czwartek przewodniczący sejmowej komisji energii Marek Suski podczas sejmowej debaty nt. nowelizacji prawa eneregetycznego w związku z gwałtownie rosnącymi cenami gazu.
29.10.2021

PiS proponuje możliwość rozłożenia w czasie podwyżek taryf na gaz

Do Sejmu wpłynął projekt grupy posłów PiS, zakładający możliwość rozłożenia w czasie podwyżek cen gazu dla gospodarstw domowych. Zgodnie z nim, wzrost cen zakupu gazu w trakcie obowiązywania taryfy można by przenieść na kolejne okresy taryfowe.
26.10.2021

Gdańskie władze miasta i radni opozycji chcą chronić zieleń. Każde w inny sposób

Większa liczba nasadzeń zastępczych, ostrzejsze kryteria kompensujące straty dla środowiska po wycinkach drzew - to propozycje władz Gdańska, które mają pomóc chronić zieleń w mieście. Swoje pomysły w tej sprawie przedstawili również radni Prawa i Sprawiedliwości.
05.08.2021

PiS o programie dla wsi: chcemy, by rolnicy mogli sprzedać swoje produkty bez pośrednictwa

Zależy nam na skróceniu łańcucha dostaw, by polscy rolnicy bez zbędnego pośrednictwa mogli swoje produkty sprzedawać – mówiła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska o programie dla polskiej wsi, który zapowiedział w sobotę prezes partii Jarosław Kaczyński.
03.07.2021

Czworo posłów postuluje, by premier zorganizował ponadpolityczne spotkanie ws budowy elektrowni atomowej

Czworo posłów z różnych frakcji zwróciło się do premiera Mateusza Morawieckiego o zorganizowanie spotkania z przedstawicielami wszystkich ugrupowań parlamentarnych w sprawie planu budowy w Polsce elektrowni jądrowej. O inicjatywie poinformował we wtorek poseł Janusz Kowalski (Solidarna Polska).
23.06.2021

Soboń: PiS głosem realizmu transformacji energetycznej Polski

Jako Prawo i Sprawiedliwość jesteśmy dzisiaj głosem realizmu transformacji energetycznej Polski. Bardzo poważnie traktujemy stronę społeczną w tych rozmowach, chcielibyśmy, by w najbliższych tygodniach doszło do podpisania umowy społecznej – zadeklarował we wtorek wiceszef MAP Artur Soboń.
23.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.