Wynik wyszukiwania - "putin" - Wiadomości

Erdogan i Putin wzięli udział online w ceremonii otwarcia pierwszej w kraju elektrowni atomowej

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan i przywódca Rosji Władimir Putin w czwartek wzięli udział online w ceremonii otwarcia pierwszej w kraju, zbudowanej przez Rosjan elektrowni atomowej. Szef państwa nie udał się osobiście do Akkuyu, gdzie uruchomiono nową siłownię, z powodu problemów ze zdrowiem.
28.04.2023

Abascal: Putin poczuł się w mocy, by zaatakować Ukrainę, m.in. przez zależność energetyczną Europy

Zależność energetyczna Europy od Rosji była jednym z czynników wpływających na to, że Władimir Putin poczuł się w mocy, by przeprowadzić agresję na Ukrainę. Niemcy, które demonizują energię jądrową, umożliwiły częściowo taką agresję - uważa lider hiszpańskiej partii Vox Santiago Abascal.
29.11.2022

Rusza kampania PKEE przeciwko rosyjskiej dezinformacji w energetyce

Przed zbliżającą się zimą, wychodząc naprzeciw fali rosyjskiej dezinformacji, rusza ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej „Walczymy o Polską Niezależność”.
04.10.2022

Ekspert: trwanie przy ETS de facto sprzyja putinowskim planom wojny energetycznej

Kurczowe trzymanie się unijnego systemu handlu emisjami (ETS), gdy stał się on dysfunkcyjny, ponieważ nakłada nielogiczne obciążenia finansowe na obywateli i przedsiębiorstwa, de facto wpisuje się w putinowski plan wojny energetycznej - mówi w rozmowie z PAP Thomas O'Donnell, analityk rynku energetycznego i wykładowca prywatnego berlińskiego uniwersytetu Hertie School of Governance.
08.09.2022

Premier Hiszpanii: zrobimy wszystko, aby Europa nie była zakładnikiem energetycznym Putina

Zrobimy wszystko, aby Europa nie była zakładnikiem energetycznym Putina - powiedział w środę w Warszawie premier Hiszpanii Pedro Sanchez. Razem jesteśmy w stanie stawić czoła istniejącym zagrożeniom i sprawić, że Europa stanie się bardziej zjednoczona i bardziej solidarna - dodał.
28.07.2022

Schroeder rozmawia w Moskwie o polityce energetycznej

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder przebywa obecnie w Moskwie - potwierdziła w rozmowie z portalem tygodnika "Der Spiegel" żona polityka, Soyeon Schroeder-Kim. Dodała, że polityk SPD nie jest na urlopie, lecz prowadzi w Moskwie rozmowy na temat polityki energetycznej.
26.07.2022

Rosja chce znacjonalizować offshorowy projekt Sachalin-2

Trwa zamieszanie w sprawie rosyjskiego projektu Sachalin-2, którego realizacja miała pozwolić Rosji oraz inwestorom z Europy i Japonii wydobywać i sprzedawać pokaźne ilości ropy i gazu. Władimir Putin myśli o wypchnięciu zewnętrznych podmiotów i całkowitej nacjonalizacji projektu.
05.07.2022

Putin wykorzystywał "ochronę klimatu" przeciw Zachodowi

Wojna na Ukrainie pokazała wyraźnie, jak bardzo Europa stała się zależna od rosyjskiej ropy i gazu. Próby samodzielnego wydobycia gazu ziemnego często kończyły się niepowodzeniem z powodu protestów organizacji broniących klimatu, wspieranych pieniędzmi z Moskwy – pisze „Die Welt”.
26.03.2022

Niezależność energetyczna UE od rosyjskich surowców, oparta na OZE mrzonką?!

Mówienie dziś w Brukseli "sprzeciwmy się Władimirowi Putinowi poprzez zbudowanie farm wiatrowych i słonecznych" jest mrzonką. Priorytetem UE powinno być bezpieczeństwo energetyczne. Wspólne zakupy gazu przez Unię to właściwy kierunek - mówi w rozmowie z PAP europoseł Bogdan Rzońca (PiS).
24.03.2022

Przydacz: twarda polityka sankcyjna może zatrzymać Putina, kluczowy jest sektor energetyczny

Twarda polityka sankcyjna prowadzona przez Zachód w duchu jedności może zatrzymać Władimira Putina; sektor energetyczny w dużej mierze dostarcza Kremlowi środki finansowe do prowadzenia tak agresywnej polityki zagranicznej - powiedział PAP, wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
23.02.2022

Putin: Nord Stream 2 może scementować bezpieczeństwo energetyczne Europy

Prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił we wtorek, że gazociąg Nord Stream 2 może umocnić bezpieczeństwo energetyczne w Europie i że nie ma on "zabarwienia politycznego". Nazwał go projektem "czysto komercyjnym".
15.02.2022

Ekspert o Nord Stream 2: jeszcze nie wszystko stracone, walka ma sens

Gazociąg Nord Stream 2 będzie borykać się z poważnymi problemami prawnymi w 2022 roku - przewiduje w rozmowie z PAP analityk rynku energetycznego z Berlina Thomas O'Donnell. Oprócz tego projekt mogą "wykończyć" sankcje europejskie i amerykańskie za jakąkolwiek rosyjską zbrojną interwencję na Ukrainie - dodaje.
01.01.2022

Putin zwiększa presję na Niemcy ws. uruchomienia NS2, obiecując spadek cen gazu na Zachodzie

Przekonując, że uruchomienie przez Niemcy Nord Stream 2 „da Zachodowi w perspektywie spadek cen gazu”, prezydent Rosji Władimir Putin zwiększa presję na Niemcy – komentuje niemiecki dziennik ekonomiczny „Handelsblatt”. W środę szef Gazpromu zadeklarował, że gazociąg jest gotowy do uruchomienia.
31.12.2021

Putin: Nord Stream 2 ustabilizuje ceny gazu w Europie

Gazociąg Nord Stream 2 przyczyni się do ustabilizowania cen gazu w Europie – oświadczył w środę prezydent Rosji Władimir Putin na transmitowanym w telewizji posiedzeniu rządu.
29.12.2021

Druga nitka Nord Stream 2 zapełniona gazem, gazociąg gotowy do pracy

Prezes rosyjskiego koncernu Gazprom Aleksiej Miller poinformował w środę prezydenta Rosji Władimira Putina, że tego dnia zakończyło się napełnianie gazem drugiej nitki gazociągu Nord Stream 2 i że gazociąg jest w gotowości do eksploatacji.
29.12.2021

Johnson wzywa Putina, by Rosja osiągnęła zerową emisję netto do 2050 r.

Brytyjski premier Boris Johnson wezwał w poniedziałek Władimira Putina do przyspieszenia o 10 lat celu, jakim jest osiągnięcie przez Rosję zerowej emisji netto dwutlenku węgla - poinformowało biuro Johnsona po jego rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji,
26.10.2021

Putin nie weźmie udziału w szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow

Prezydent Rosji Władimir Putin nie poleci do Glasgow na szczyt klimatyczny COP26 – poinformował w środę Kreml.
21.10.2021

Putin dla CNBC: mówienie o użyciu kryptowalut w kontraktach energetycznych jest przedwczesne

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CNBC, że mówienie o stosowaniu kryptowalut w kontraktach energetycznych i handlu ropą naftową jest przedwczesne, bo kryptowaluta nie jest niczym zabezpieczona i jest niestabilna.
15.10.2021

Putin: histeria na rynkach z powodu przechodzenia na zieloną energię

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył we wtorek, że na europejskich rynkach energetycznych panuje „histeria i zamieszanie” z powodu dążeń do przechodzenia na bardziej zieloną energię i niewielkich inwestycji w branże związane z wydobyciem surowców.
06.10.2021

Kreml: uruchomienie Nord Stream 2 zrównoważy ceny gazu

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w środę, że uruchomienie gazociągu Nord Stream 2 zrównoważy ceny gazu. Obecny wzrost cen surowca na rynku europejskim nie wpłynie na jego ceny w Rosji - ocenił rzecznik.
15.09.2021

Szef MSZ Niemiec: rozmowy z USA na temat Nord Stream 2 są na dobrej drodze

Rozmowy Niemiec ze Stanami Zjednoczonymi ws. gazociągu Nord Stream 2 są na dobrej drodze - ocenił przebywający z wizytą w USA szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas, cytowany w środę przez agencję dpa. "W ostatnich tygodniach wykonano wiele prac przygotowawczych i myślę, że w wielu kwestiach zbliżyliśmy się do siebie" - powiedział.
14.07.2021

Węgry i Serbia połączyły rurociągi, by popłynął rosyjski gaz

Końcówki gazociągów z Węgier i Serbii zostały połączone w okolicach serbskiej wsi Horgosz – poinformowały węgierskie media, powołując się na prezesa spółki gazowej FGSZ Szabolcsa Ferencza. Według dziennika "Vilaggazdasag" dzięki tej inwestycji rosyjski gaz będzie mógł ominąć Ukrainę.
05.07.2021

Putin na czele walki ze zmianami klimatycznymi

Rosja zaprasza wszystkie kraje do dołączenia się do wspólnych projektów międzynarodowych mających na celu walkę ze zmianami klimatycznymi - powiedział w czwartek prezydent Władimir Putin podczas wirtualnego szczytu klimatycznego z udziałem liderów 40 państw.
22.04.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.