Wynik wyszukiwania - "senat" - Wiadomości

Senat za poprawkami do ustawy ws. osłon dla odbiorców energii

Czasowe zwolnienie gospodarstw domowych z opłaty mocowej, które miałoby dodatkowo ograniczyć prognozowany od 1 lipca wzrost rachunków za energię elektryczną, przewiduje jedna z poprawek, jaką do ustawy ws. osłon dla odbiorców energii zaproponował w środę Senat.
22.05.2024

Senat rozpoczął posiedzenie. Zajmie się m.in. ustawą o bonie energetycznym

Senat w środę przed południem rozpoczął posiedzenie; zajmie się m.in. ustawą o bonie energetycznym, nowelizacją ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, a także ustawą o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka.
22.05.2024

W Senacie będzie obradował Morski Zespół Parlamentarny nt. morskich farm wiatrowych

Centrum Informacyjne Senatu informuje, że w środę, 6 marca br. o godz. 9.00 w sali 179 w Senacie odbędzie się posiedzenie Morskiego Zespołu Parlamentarnego nt. stanu przygotowań do pierwszej fazy uruchomienia morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim.
05.03.2024

Sejm przeciw odrzuceniu przez Senat noweli dot. wyznaczania strategicznych złóż kopalin

Sejm opowiedział się w czwartek przeciw odrzuceniu przez Senat nowelizacji Prawa geologicznego i górniczego. Nowe przepisy przewidują m.in. zdefiniowanie strategicznych złóż kopalin podlegających szczególnej ochronie. Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta.
18.08.2023

Sejm sprzeciwił się odrzuceniu przez Senat ustawy o rewitalizacji Odry

Sejm opowiedział się w czwartek przeciwko uchwale Senatu o odrzuceniu w całości ustawy o rewitalizacji rzeki Odry. Nowe przepisy zakładają m.in. usprawnienie w prowadzeniu inwestycji na Odrze. Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta.
18.08.2023

Senat uzupełnił nowelę ustawy o OZE o cable pooling

Senat uzupełnił w piątek nowelizację ustawy o OZE o pakiet regulacji pozwalających na cable pooling - włączenie do sieci kilku OZE na jednym przyłączu. Senackie poprawki rozpatrzy teraz Sejm.
29.07.2023

Senackie komisje poparły zmianę ustawy o inwestycjach w energetykę jądrową

Senackie komisje środowiska i gospodarki poparły we wtorek nowelizację ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej z poprawką redakcyjną. Ustawa ma w opinii rządu m.in. ograniczyć ryzyka przy budowie elektrowni jądrowych.
08.02.2023

Pozytywna opinia senackiej komisji środowiska ws. części budżetu na 2023 r.

Senacka Komisja Środowiska przegłosowała w środę pozytywną opinię do części budżetu państwa na rok 2023, dotyczących zakresu działania komisji.
04.01.2023

Senat podniósł limity zużycia w ustawie o zamrożeniu cen energii w 2023 r.

Senat zgłosił w czwartek poprawki do ustawy przewidującej zamrożenie cen energii elektrycznej w 2023 r. Podnoszą one limity zużycia, do których cena pozostaje zamrożona na poziomie z 2022 r. Senackie poprawki rozpatrzy teraz Sejm.
07.10.2022

Senat za poprawkami do ustawy o wsparciu dla przedsiębiorców znad Odry

Senat opowiedział się za wprowadzeniem kilku poprawek do ustawy o wsparciu dla przedsiębiorców znad Odry. Jedna z senackich zmian przewiduje, że świadczenie w wysokości 3010 zł nie będzie jednorazowe, ale obejmie trzy kolejne miesiące.
08.09.2022

W środę w Senacie m.in. ustawa o wsparciu odbiorców ciepła i powołanie członka RPP

Ustawą o wsparciu odbiorców ciepła, która przewiduje obowiązkowe ograniczenie cen ciepła sieciowego przez wytwórców oraz dodatki dla gospodarstw domowych używających do ogrzewania drewna, pelletu, LPG lub oleju opałowego i powołaniem członka RPP - zajmie się Senat na środowym posiedzeniu.
07.09.2022

Senackie komisje za regulacją ograniczającą zanieczyszczanie Bałtyku przez statki w portach

Senackie komisje środowiska oraz infrastruktury poparły bez poprawek ustawę, która ma ograniczyć zanieczyszczenie Bałtyku przez statki wpływające do portów.
17.05.2022

Senacka komisja za odrzuceniem w całości noweli ustawy o OZE

Senacka Komisja Nadzwyczajna do spraw Klimatu opowiedziała się w czwartek za odrzuceniem w całości nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Komisja zdecydowała też o podjęciu inicjatywy ustawodawczej dotyczącej nowelizacji regulacji o OZE.
19.11.2021

Polscy europosłowie o szansach i zagrożeniach polityki klimatycznej UE

„Istnieją szacunki, że za politykę klimatyczną UE zapłacą nie tylko przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim gospodarstwa domowe” – mówił w środę w Brukseli europoseł Bogdan Rzońca (PiS). „Wyzwanie jest ogromne, ale trzeba to zrobić. (…) Na tym polega ta wielka jakość cywilizacji europejskiej” – podkreślał europoseł Jerzy Buzek (PO).
14.10.2021

Senat postuluje o przynajmniej 0,5 proc. PKB na walkę ze smogiem

Państwo miałoby corocznie przeznaczać minimum 0,5 proc. PKB na walkę ze smogiem - przewiduje projekt noweli Prawa ochrony środowiska, który poparł w czwartek Senat. Projekt przewiduje m.in. stworzenie Funduszu Ochrony Powietrza.
25.03.2021

Senat apeluje o szybsze działania na rzecz czystego powietrza

Centrum Informacyjne Senatu uprzejmie przekazuje, że 23 lutego br. komisje: Nadzwyczajna ds. Klimatu, Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Zdrowia poświęciły wspólne posiedzenie zapoznaniu się z sytuacją zdrowotną ludności Polski i jej uwarunkowaniom w zakresie nierówności w narażeniu na pył zawieszony, a także z raportem głównego inspektora ochrony środowiska na temat jakości powietrza w Polsce w latach 2017–2020.
23.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.