Wynik wyszukiwania - "stacje ładowania" - Wiadomości

Brytyjskie porty wzbogacą się o stacje ładowania statków elektrycznych

Peel Ports Group, drugi co do wielkości operator portowy w Wielkiej Brytanii, planuje stworzenie pierwszego ekologicznego korytarza żeglugowego między Wielką Brytanią a Irlandią. Inicjatywa ta, realizowana we współpracy z firmą NatPower Marine, obejmuje budowę komercyjnej sieci ładowania elektrycznego dla statków i pojazdów. Inwestycja w infrastrukturę ładowania, kosztująca około 127 milionów dolarów, obejmie osiem portów w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
27.05.2024

Polska firma Green Wallbox z prestiżową nagrodą za autorskie stacje ładowania samochodów elektrycznych

Polski producent stacji ładowania samochodów elektrycznych i akcesoriów dedykowanych elektromobilności, został uhonorowany prestiżową nagrodą Red Dot Design za swoje innowacyjne ładowarki typu wallbox: Green Wallbox 2 Pro. Ta zaszczytna nagroda docenia nie tylko elegancki design, ale także zaawansowaną funkcjonalność polskiej myśli inżynieryjnej.
17.05.2024

Orlen inwestuje w ultraszybkie stacje ładowania

Fundusz ORLEN VC zainwestował w EUROLOOP – producenta ultraszybkich stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Ładowarki polskiego startupu, z których korzystają już kierowcy w siedmiu krajach Europy, są jednymi z najszybszych na rynku. Zapewniają dostęp do prądu stałego o mocy do 720 kW.
24.04.2024

UE przekaże Polsce 467 mln zł na stacje ładowania pojazdów elektrycznych i wodorowych

Polska wygrała unijny grant w wysokości 467 mln zł na rozwój sieci ładowania pojazdów elektrycznych i wodorowych - poinformował w piątek wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jan Szyszko.
19.04.2024

Stacje ładowania samochodów elektrycznych Enefit Volt w Bielsku-Białej już dostępne dla kierowców

Enefit w Polsce, spółka należąca do estońskiej państwowej grupy energetycznej Eesti Energia, jednego z największych producentów energii w krajach bałtyckich, udostępniła kierowcom pojazdów elektrycznych z Bielska-Białej i okolic dwadzieścia dwie stacje ładowania w dziewiętnastu lokalizacjach w całym mieście. Wszystkie urządzenia będą zasilane zieloną energią, a od 5 marca do 1 kwietnia br. korzystanie z nich będzie bezpłatne.
06.03.2024

Będzie przetarg na stacje ładowania samochodów elektrycznych w Ustce

Miasto Ustka przygotowuje procedurę przetargową, w której zaoferujemy miejsca pod stacje ładowania samochodów elektrycznych. Działania podejmujemy w związku z licznymi pytaniami ze strony turystów, którym brakuje takiej oferty.
19.01.2024

Wennstrom łączy siły z Ekoenergetyką, aby dystrybuować i serwisować stacje ładowania DC na rosnącym rynku skandynawskim

Wennstrom E-mobility rozpocznie sprzedaż i serwis stacji ładowania od Ekoenergetyka, głównego europejskiego producenta infrastruktury dla pojazdów elektrycznych, na rynku skandynawskim. Ten rynek obejmuje niektóre z najszybciej rozwijających się rynków pojazdów elektrycznych na świecie.
10.11.2023

Ruszyły miejskie stacje ładowania aut elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim

Gorzów Wielkopolski odważnie wkracza w świat elektromobilności. Właśnie uruchomione zostały cztery miejskie stacje ładowania aut elektrycznych oraz hybrydowych, a na finiszu są prace nad budową kolejnych ośmiu. W sumie udostępnione będą 32 miejskie punkty ładowania. Urządzenia zostały usytuowane tam, gdzie mieszkańcy spędzają czas. Za budowę i obsługę stacji odpowiada firma Powerdot, która pokrywa wszelkie koszty tej inwestycji.
12.10.2023

Polenergia eMobility otwiera kolejne stacje ładowania ev

Polenergia eMobility otworzyła nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych przy centrum handlowym Factory Annopol w Warszawie.
05.07.2023

Sungrow prezentuje nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych

15 czerwca 2023 podczas targów Intersolar Europe w Monachium firma Sungrow zaprezentowała dwa najnowsze produkty ze swojej oferty. Oba urządzenia to nowe rodzaje stacji do ładowania pojazdów elektrycznych, których sprawność sięga 96%.
27.06.2023

Polenergia eMobility uruchomiła kolejne stacje ładowania elektryków zasilane energią z OZE

Trzy nowe stacje zasilane zieloną energią powstały przy ul. Franciszkańskiej w Koszalinie. Jedna stacja DC oraz dwie AC są zlokalizowane niecałe 5 minut od zjazdu z trasy S6, jednej z najważniejszych dróg ekspresowych na Pomorzu.
29.05.2023

EKG 2023: paliwo wodorowe - najpierw stacje ładowania dla autobusów i ciężarówek, potem auta osobowe [WIDEO]

Strategia ORLEN-u w zakresie paliw wodorowych koncentruje się na transporcie zbiorowym w miastach, ale jej drugim filarem jest rozwój napędzanego wodorem transportu ciężkiego, ze stacjami ładowania przy autostradach - powiedział Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN ORLEN.
25.04.2023

Już wkrótce obowiązkowe stacje ładowania przy budynkach niemieszkalnych

Od 1 stycznia 2025 roku każdy budynek niemieszkalny, niebędący własnością małego lub średniego przedsiębiorstwa, posiadający więcej niż 20 stanowisk postojowych będzie musiał posiadać minimum jeden punkt ładowania oraz niezbędną infrastrukturę na co najmniej 1 na 5 stanowisk postojowych.
06.02.2023

Lidl otwiera tanie stacje ładowania EV

Lidl twierdzi, że jego ładowarki oferują kierowcom EV udogodnienia za prawie połowę ceny.
30.11.2022

Solaris otworzył halę magazynową i stację ładowania pojazdów bateryjnych

Stację ładowania pojazdów bateryjnych i nową halę magazynową otwarto w czwartek w terenie fabryki Solaris Bus & Coach w Bolechowie pod Poznaniem. Wartość obu inwestycji sięga w sumie ok. 80 mln zł.
29.09.2022

GDDKiA: do końca roku jeszcze 34 stacje ładowania aut elektrycznych

Do końca tego roku mają zostać uruchomione 34 stacje ładowania samochodów elektrycznych w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) kat. I przy trasach szybkiego ruchu - poinformował PAP zespół prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
07.08.2022

Nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Hucie Miedzi Cedynia

Dwie nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz dwie stacje ładowania baterii do wózków elektrycznych, z których jedna zasilana jest z instalacji fotowoltaicznej, zostały uruchomione w Hucie Miedzi Cedynia. Od prawie dwóch lat w tym oddziale KGHM trwa wdrażanie rozwiązań z zakresu elektromobilności.
11.07.2022

Stacje ładowania pojazdów od TAURONA

Już ponad 70 ogólnodostępnych stacji ładowania budowanych przez TAURON Dystrybucja w ramach obowiązku ustawowego jest przyłączonych do sieci TAURONA. Obecnie firma buduje przyłącza dla kolejnych 200 obiektów. Prace trwają w 10 gminach, głównie na Śląsku.
18.05.2022

Energa uruchomiła w Braniewie stację ładowania elektryków [WIDEO]

W Braniewie działa już stacja łącząca oświetlenie uliczne z usługą ładowania pojazdów elektrycznych. To technologiczna nowość na polskim rynku. Stację uruchomiła Energa Oświetlenie, spółka Energi z Grupy ORLEN.
25.03.2022

INPOST buduje stacje ładowania elektryków

InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – we współpracy z GreenWay Polska rozpoczął budowę sieci stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. Stacje znajdą się w centrach dystrybucyjnych InPost oraz przy Paczkomatach®.
26.11.2021

GWM prezentuje pierwszą na świecie stację ładowania G-Charge Supercharging Station

3 listopada GWM zaprezentowało w Bangkoku w Tajlandii pierwszą na świecie stację ładowania G-Charge Supercharging Station. Jest to najnowsze zaprezentowane użytkownikom osiągnięcie spośród rozwiązań opartych na energii pozyskiwanej z nowych źródeł.
15.11.2021

W Szczecinie podpisano umowę na autobusy elektryczne i stacje ładowania pojazdów

Dwa autobusy elektryczne i trzy stacje ładowania zeroemisyjnych pojazdów komunikacji publicznej trafią do Szczecina. Samorząd otrzymał na ten cel dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
09.11.2021

NFOŚiGW przeznaczy 1 mld zł na wsparcie rozbudowy sieci pod stacje ładowania

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje przeznaczyć 1 mld zł na wsparcie rozbudowy sieci dystrybucyjnej pod stacje ładowania - poinformował w czwartek wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski podczas posiedzenia stałej podkomisji sejmowej ds. elektromobilności.
22.10.2021

Tauron uruchomił setną stację ładowania pojazdów elektrycznych

Grupa energetyczna Tauron, która od 2018 r. rozbudowuje sieć ładowarek samochodów elektrycznych, uruchomiła setną stację ładowania pojazdów. Cztery najnowsze ładowarki, działające w ramach programu Operator, udostępniono w woj. śląskim: w Pyrzowicach, Wiśle, Cieszynie i Bielsku-Białej.
14.09.2021

Będą dotacje na przydomowe stacje ładowania elektryków

W sumie 800 mln zł ma trafić do firm, które zainwestują w budowę stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. To założenia nowego programu, który Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zamierza uruchomić w ciągu kilku tygodni.
13.09.2021

Stacje paliw zmienają się w stacje ładowania elektryków

Stacje paliw są już nie tylko punktem tankowania samochodu, lecz także miejscem, w którym klienci chcą zrobić drobne zakupy, posilić się, odebrać paczkę, skorzystać z myjni czy załatwić podstawowe sprawy.
20.08.2021

Stare budki telefoniczne zmieniane w stacje ładowania pojazdów elektrycznych

Stare budki telefoniczne w Korei Płd. przekształcane są w stacje ładowania elektrycznych pojazdów, w tym samochodów i rowerów. Program ma pomóc krajowi osiągnąć neutralność klimatyczną – podała w poniedziałek agencja prasowa Yonhap.
29.06.2021

Będą nowe stacje ładowania aut elektrycznych od Grupy Tauron

Grupa Tauron, posiadająca obecnie w południowej Polsce 87 ogólnodostępnych stacji ładowania aut elektrycznych, do końca tego roku zamierza zwiększyć ich liczbę do ponad 130. Firma uruchomiła program lojalnościowy dla klientów korzystających ze stacji należących do sieci Taurona.
14.04.2021

PKN Orlen: Stacje ładowania aut elektrycznych Energi dołączą do sieci Orlen Charge

Wkrótce stacje ładowania pojazdów elektrycznych Energi dołączą do sieci Orlen Charge. Dzięki temu będzie ona obejmować łącznie ponad 400 obiektów. Grupa Orlen stanie się liderem elektromobilności w Polsce pod względem infrastruktury ładowania - podał PKN Orlen.
15.03.2021

Wspólne stacje ładowania pojazdów Energii i Orlenu

Integracja Energi z Grupą ORLEN obejmuje kolejne obszary. Już wkrótce stacje ładowania pojazdów elektrycznych Energi dołączą do sieci ORLEN Charge. Dzięki temu po skonfigurowaniu nowych urządzeń będzie ona obejmować łącznie ponad 400 obiektów. Tym samym Grupa ORLEN stanie się liderem elektromobilności w Polsce pod względem infrastruktury ładowania.
15.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.