Stacje ładowania samochodów elektrycznych Enefit Volt w Bielsku-Białej już dostępne dla kierowców

Strona główna Transport, Elektromobilność Stacje ładowania samochodów elektrycznych Enefit Volt w Bielsku-Białej już dostępne dla kierowców

Partnerzy portalu

Stacje ładowania samochodów elektrycznych Enefit Volt w Bielsku-Białej już dostępne dla kierowców  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Enefit

Enefit w Polsce, spółka należąca do estońskiej państwowej grupy energetycznej Eesti Energia, jednego z największych producentów energii w krajach bałtyckich, udostępniła kierowcom pojazdów elektrycznych z Bielska-Białej i okolic dwadzieścia dwie stacje ładowania w dziewiętnastu lokalizacjach w całym mieście. Wszystkie urządzenia będą zasilane zieloną energią, a od 5 marca do 1 kwietnia br. korzystanie z nich będzie bezpłatne. Plany firmy zakładają intensywny rozwój publicznej sieci stacji ładowania – w ciągu najbliższych czterech lat Enefit w Polsce planuje pozyskać lokalizacje dla 2500 stacji ładowania.

Stacje ładowania Enefit Volt są już dostępne dla kierowców samochodów elektrycznych oraz hybrydowych z możliwością ładowania baterii. Każde urządzenie jest wyposażone w gniazda typu 2, pozwalające na ładowanie zarówno prądem jednofazowym, jak i trójfazowym. Bezproblemowe i wygodne korzystanie z ładowarek zapewni przygotowana przez Enefit aplikacja na smartfony – Enefit Volt, w której użytkownicy szybko i wygodnie sprawdzą lokalizację, cennik, informacje techniczne dotyczące stacji ładowania oraz jej dostępność w czasie rzeczywistym. 

Od 5 marca do 1 kwietnia korzystanie ze stacji ładowania Enefit Volt w Bielsku-Białej będzie bezpłatne. Aby skorzystać z oferty, należy pobrać bezpłatną aplikację Volt dostępną w Google Play lub Apple Store. 

– Uruchomienie sieci publicznych stacji ładowania w Bielsku-Białej to dla nas ważny kamień milowy w rozwoju usługi Enefit Volt w Polsce. Urządzenia w Bielsku-Białej to nasze pierwsze stacje ładowania w ramach ogólnopolskiej publicznej sieci, którą intensywnie rozwijamy –  mówi Łukasz Musiałkiewicz, prezes Zarządu Enefit w Polsce i dodaje: – Mamy nadzieję, że rosnąca liczba stacji ładowania dla samochodów elektrycznych zachęci kolejnych kierowców do rezygnacji z pojazdów konwencjonalnych. Już dziś mogę zdradzić, że niedługo zaoferujemy stacje ładowania w kolejnych miastach Polski. 

Poza Polską, stacje ładowania Enefit Volt dostępne są m.in. w Estonii i na Litwie i Łotwie, gdzie usługa dostępna jest od 2020 roku. Stacje ładowania Enefit Volt będą zasilane w 100% zieloną energią, którą dostarczy Enefit.

– Mając na uwadze cel uzyskania do 2028 roku lokalizacji dla 2500 stacji ładowania, dążymy do pozyskania miejsc pod 500 stacji każdego roku. Dlatego aktywnie poszukujemy partnerów chętnych do dzierżawy swoich lokalizacji dla naszych stacji ładowania. W odróżnieniu od konkurencji, będąc nie tylko operatorem infrastruktury ładowania, ale także producentem i sprzedawcą energii w krajach bałtyckich oraz w Polsce zapewniamy stabilne warunki współpracy przez cały okres trwania umowy, atrakcyjne taryfy dla klientów oraz udział w międzynarodowym przedsięwzięciu – mówi Piotr Drożdżyk, Head of E- mobility Solutions w Enefit.

Enefit w Polsce oferuje również inne usługi z zakresu produkcji energii z OZE, modernizacji oświetlenia, a także wspiera w zwiększaniu efektywności energetycznej.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.