GWM prezentuje pierwszą na świecie stację ładowania G-Charge Supercharging Station

zk

15.11.2021 11:01 Źródło: PAP
Strona główna Transport, Elektromobilność GWM prezentuje pierwszą na świecie stację ładowania G-Charge Supercharging Station

Partnerzy portalu

 GWM prezentuje pierwszą na świecie stację ładowania G-Charge Supercharging Station - ZielonaGospodarka.pl
Fot. gwm.co.th

3 listopada GWM zaprezentowało w Bangkoku w Tajlandii pierwszą na świecie stację ładowania G-Charge Supercharging Station. Jest to najnowsze zaprezentowane użytkownikom osiągnięcie spośród rozwiązań opartych na energii pozyskiwanej z nowych źródeł.

Stacja ładowania G-Charge Supercharging Station jest pierwszą stworzoną przez GWM stacją szybkiego ładowania prądem stałym z sześcioma złączami. Każde z nich składa się z trzech końcówek ładujących na prąd stały, z których każda posiada 2 złącza typu CCS. Dzięki temu z jednego cyklu ładowania może skorzystać nawet sześciu użytkowników jednocześnie.

Ponadto stację ładowania G-Charge Supercharging Station wyposażono w wystarczającą pojemność i wydajność. Maksymalna moc ładowania wynosi 160 kW, a użytkownicy mogą z niej korzystać przez całą dobę.

Warto wspomnieć, że obsługa stacji ładowania jest niezwykle intuicyjna. Użytkownicy aplikacji GWM mogą szybko namierzyć lokalizację stacji ładowania i zarezerwować czas ładowania, zapłacić za ładowanie, skorzystać z usługi itp. Pozwala to nie tylko na zaoszczędzenie czasu, ale też nie zaburza planu podróży użytkownika, można więc powiedzieć, że jest to niezwykle „inteligentne” doświadczenie.

Podano, że użytkownicy ORA GOOD CAT mogą korzystać z ładowania na stacji G-Charge Supercharging Station bezpłatnie. Na stacji można naładować model ORA GOOD CAT 400 TECH i 400 PRO w zakresie od 30% do 80% w 32 minuty, a model 500 ULTRA w zakresie od 30% do 80% w 40 minut.

Według oficjalnych źródeł 3 listopada GWM i PEA ENCOM International Company Limited podpisały umowę o współpracy. PEA ENCOM International Company Limited jest spółką należącą do tajlandzkiego koncernu PEA specjalizującą się w opracowywaniu rozwiązań opartych na energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych, która wybudowała dwanaście stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Tym razem spółka zainstalowała na stacji ładowania G-Charge Supercharging układ paneli słonecznych, dzięki którym jest ona największą w Tajlandii publiczną stacją ładowania pojazdów elektrycznych.

Oprócz budowy infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych GWM opracowała inne przełomowe rozwiązania oparte na energii pozyskiwanej z nowych źródeł. Jednym z nich jest technologia akumulatorów Take Dayu. Technologia ta, obwarowana dwunastoma patentami, jest kluczową technologią supresji, izolowania, chłodzenia i kontrolowania źródeł ciepła itp., pozwalającą na skuteczne zabezpieczenie akumulatorów przed wybuchem spowodowanym stratami termicznymi.

W sierpniu tymczasowy prezes GWM Meng Xiangjun powiedział na konferencji Overseas Distributors Online Conference 2021, że na przestrzeni kolejnych pięciu lat GWM zainwestuje 100 mld RMB w badania i rozwój w dziedzinie energii pozyskiwanej z nowych źródeł i rozwiązań technologicznych umożliwiających zaoferowanie użytkownikom z całego świata bezpieczniejszych, bardziej przyjaznych dla środowiska i bardziej inteligentnych produktów.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25625,00 $ tona 0,39% 19 wrz
 Cynk 2476,00 $ tona -0,64% 19 wrz
 Aluminium 2174,00 $ tona 0,46% 19 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.