Wynik wyszukiwania - "startup" - Wiadomości

Orlen inwestuje w ultraszybkie stacje ładowania

Fundusz ORLEN VC zainwestował w EUROLOOP – producenta ultraszybkich stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Ładowarki polskiego startupu, z których korzystają już kierowcy w siedmiu krajach Europy, są jednymi z najszybszych na rynku. Zapewniają dostęp do prądu stałego o mocy do 720 kW.
24.04.2024

Polski startup podpisał umowę z indyjskim producentem części elektrycznych do pojazdów

Startup Elimen Group z Polski, tworzący napędy elektryczne, podpisał umowę o współpracy z Flash, indyjskim producentem części elektrycznych do pojazdów dwu- i trzykołowych - poinformowała PAP Grupa Assay, współwłaściciel startupu. Systemy polskiej firmy mają być sprzedawane w Indiach.
21.11.2022

Polski start-up Use Waste i LPP będą produkować z odpadów tekstylnych

Firma odzieżowa LPP podpisała umowę współpracy z polskim start-upem Use Waste, której efektem ma być opracowanie innowacyjnej technologii produkcji przędzy z odpadów tekstylnych. Na mocy obowiązującego do końca 2023 roku kontraktu wypracowana zostanie naukowa metoda pełnego recyklingu zużytych tkanin poliestrowych w oparciu o ideę textile-to-textile. Podpisana umowa jest kolejnym krokiem polskiego producenta w kierunku mody cyrkularnej oraz zmniejszenia ilości odpadów tekstylnych w branży odzieżowej. Na ten cel LPP zdecydowało s
05.10.2022

Polski startup zrewolucjonizuje logistykę wewnętrzną?

Cyfryzacja procesów obejmuje coraz więcej zadań, które od początku historii sektora produkcyjnego znajdowały się w rękach człowieka. Te dwa światy, ludzi i maszyn, łączy startup Optimatik, który w ramach S5 - Akceleratora Technologii 5G w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i przy wsparciu specjalistów firmy Ericsson, rozwija autorską platformę 5G do optymalizacji floty pojazdów autonomicznych i tradycyjnych wózków widłowych, rewolucjonizując logistykę wewnętrzną w zakładach przemysłowych i centrach logistycznych.
18.08.2021

Izraelski startup stworzył syntetyczny jedwab pajęczy, który może zatrzymać lecącego Boeinga 747

Startup z Jerozolimy twierdzi, że udało mu się wyprodukować syntetyczne włókna pajęczego jedwabiu, które jest jednym z najwytrzymalszych i najbardziej sprężystych materiałów w przyrodzie. Może ono służyć do tworzenia implantów medycznych, opatrunków do gojenia ran czy mocniejszych prezerwatyw.
02.06.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.