Wynik wyszukiwania - " nowa energia" - Wiadomości

EKG 2024: zielona energetyka to tania energia, ale jej rozwój wymaga przyspieszenia

Rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce powinien w najbliższych kilku latach znacząco przyspieszyć, by do roku 2030 OZE dawało łącznie 50 GW mocy. O tym, jak budować system elektroenergetyczny oparty o „zielone” źródła energii rozmawiali uczestnicy panelu „Odnawialne źródła energii”, który odbył się w trakcie XVI Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach.
09.05.2024

PSPA to teraz PSNM - Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności

PSPA, największa organizacja branżowa kreująca rynek zrównoważonego transportu w Polsce i w regionie CEE, zmieniło nazwę na PSNM - Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności. PSNM zrzesza ponad 250 podmiotów z całego łańcucha wartości e-mobility w Polsce i Europie. Łącznie zatrudniają one ponad 500 tys. osób i generują 16% polskiego PKB.
16.04.2024

Enea Nowa Energia rozpoczęła prace przy budowie farmy fotowoltaicznej Dygowo I

Enea Nowa Energia rozpoczęła prace przy budowie farmy fotowoltaicznej Dygowo I w woj. zachodniopomorskim, podpisała też umowę na wykonanie farmy Jastrowie II - poinformowała w piątek Grupa Enea. Instalacje powiększą moc zainstalowaną w PV o 16 MW.
27.10.2023

Niemal 400 tysięcy złotych dofinansowania na zagospodarowanie historycznych obiektów elektrociepłowni w Siechnicach

Na liście beneficjentów drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków znalazła się Gmina Siechnice, która złożyła wniosek o dofinansowanie prac przygotowujących do zagospodarowania historycznego obiektu siechnickiej elektrociepłowni.
13.10.2023

Enea kupiła od szwedzkiej firmy OX2 projekt farmy wiatrowej Bejsce

Enea Nowa Energia - spółka z Grupy Enea kupiła od szwedzkiej spółki OX2 Holding Poland 100 proc. udziałów w spółce Farma Wiatrowa Bejsce, właściciela projektu farmy wiatrowej o mocy 19,8 MW. Jak poinformowała Enea, wartość umowy to ponad 57 mln euro.
08.09.2023

Obiekty starej elektrociepłowni w Siechnicach zostaną zrewitalizowane

Dobiega końca budowa nowej elektrociepłowni Czechnica-2 w Siechnicach, realizowana przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja, należący do PGE Energia Ciepła. Obiekty starej ciepłowni mają zostać zrewitalizowane na potrzeby mieszkańców.
26.08.2023

Wyniki strategii Kaiyi Auto na rzecz nowej energii opublikowane w rocznicę jej wdrożenia

W dniach 9-11 czerwca w mieście Yibin odbywa się Międzynarodowa Konferencja Sektora Akumulatorów (World Power Battery Conference), której tematem przewodnim jest „Nowa ekologiczna moc, światowa nowa energia”. Podczas konferencji, firma Kaiyi Auto przedstawi swoje trzy nowe platformy technologiczne opracowane zgodnie z „koncepcją Yi” oraz pięć nowych produktów, w tym X7 PHEV, HH11 i HH12.
13.06.2023

Hybrydowe OZE: Enea łączy fotowoltaikę i onshore

W I kwartale tego roku ruszyła budowa farmy fotowoltaicznej Darżyno. Nowa instalacja budowana przez Eneę Nowa Energia powstaje na terenie należącej do Grupy Enea farmy wiatrowej. Instalacja będzie korzystała z tego samego przyłącza co farma wiatrowa. Dzięki wykorzystaniu źródeł o różnym profilu wytwarzania energii w ramach jednego przyłącza, zdolności przesyłowe będą efektywniej wykorzystane.
29.03.2023

GWM prezentuje nową technologię hybrydową, aby przyspieszyć przejście na pojazdy elektryczne

10 marca GWM zorganizował w swoim centrum technologicznym w Chinach wydarzenie INTELLIGENT NEV DAY.
13.03.2023

GWM rozszerza swój ogólnoświatowy zasięg dzięki wykorzystaniu ekosystemu nawiązującego do leśnego

16 stycznia wyemitowano film dokumentalny z udziałem GWM, w którym przedstawiono mocne strony GWM w zakresie pojazdów hybrydowych, akumulatorów, inteligentnych rozwiązań i strategicznego ogólnoświatowego zasięgu.
23.01.2023

Nowa farma fotowoltaiczna Grupy Enea w Lubuskim

W Lubnie w powiecie gorzowskim (woj. lubuskie) uruchomiono kolejną w Grupie Enea farmę fotowoltaiczną. Farma, składająca się z trzech niezależnych instalacji, ma łączną moc 5 MW i zbudowana jest z ponad 9 tys. paneli.
04.01.2023

Nowatorski odzysk i transport ciepła odpadowego

Wdrożenie innowacyjnej technologii energetycznej przez PWiK w Ząbkach Sp. z o.o. umożliwi udzielona ze środków własnych NFOŚiGW preferencyjna pożyczka w wys. ok. 12,2 mln zł. Projekt obejmie budowę bezemisyjnego źródła ciepła składającego się z magazynu energii cieplnej pochodzącej ze zlewni ścieków i kolektorów gruntowych, z wykorzystaniem transportu ciepła do punktów odbioru specjalistycznymi, mobilnymi magazynami energii.
15.12.2022

Borys Budka składa wniosek o kontrolę NIK w spółce Enea Nowa Energia

Szef klubu KO Borys Budka zapowiedział we wtorek w Radomiu, że składa wniosek o przeprowadzenie przez NIK kontroli w mającej siedzibę w tym mieście spółce Enea Nowa Energia.
11.10.2022

Shanghai Electric zdobywa 40 miejsce na liście 250 czołowych międzynarodowych wykonawców ENR 2022

Shanghai Electric awansowała na 40. miejsce na liście 250 czołowych międzynarodowych wykonawców 2022 opublikowanej przez Engineering News-Record (ENR), znaną na całym świecie publikację naukową przedstawiającą wiadomości, analizy, komentarze i dane dotyczące międzynarodowego przemysłu inżynieryjnego i budowlanego.
09.09.2022

Wodór jednym z głównych tematów konferencji energetycznej w Rzeszowie

W jakim kierunku i na jaką skalę jest szansa na rozwój technologii wodorowych w Polsce? Jak będzie kształtował się udział wodoru w strukturze bilansu energetycznego? Czy koszty związane z jego wytwarzaniem nie przesądzą o jego przyszłości? Czy zasadna jest specjalizacja w ramach dolin wodorowych w kontekście Polski czy lepiej skoncentrować się na działaniach, które będą wyróżniały Polskę na tle pozostałych państw Unii Europejskiej, aby budować konkurencyjność na poziomie europejskim? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć ucz
17.08.2022

Działając na rzecz niskowęglowego rozwoju przemysłu motoryzacyjnego, koncern GWM zgłasza ponad 1 tys. patentów związanych z pojazdami napędzanymi nową energią

Jak wynika z danych opublikowanych ostatnio przez AutoPat, międzynarodową platformę danych patentowych dla przemysłu motoryzacyjnego, w ubiegłym roku koncern GWM zgłosił ponad 1 tys. patentów dotyczących najnowszych rozwiązań technologicznych w sektorze pojazdów energooszczędnych.
21.06.2022

Enea uruchomiła pierwszą farmę fotowoltaiczną

W Jastrowiu w Wielkopolsce powstała pierwsza farma fotowoltaiczna Grupy Enea. Obiekt został zaprojektowany i wykonany przez spółki Grupy. Instalacja o mocy 3 MW złożona z ponad 7,4 tys. paneli wytwarza już energię elektryczną, która przekazywana jest do sąsiadującego z farmą GPZ Jastrowie należącego do Enei Operator. Inwestycja powstała dzięki współpracy z samorządem gminnym, a odpowiedzialna za projekt spółka Enea Nowa Energia zapowiada kolejne inwestycje w farmy PV we współpracy z samorządami.
13.06.2022

Publikacja raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2022” już wkrótce. Sukces wieńczący złotą dekadę krajowej fotowoltaiki i co dalej?

Trwają końcowe prace nad jubileuszową X edycją raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce”. Prezentacja wyników odbędzie się w dniu 25 maja.
25.05.2022

Grupa Enea dołączyła do Wielkopolskiej Doliny Wodorowej

Spółka z Grupy Enea, Enea Nowa Energia i władze samorządowe województwa wielkopolskiego podpisały list intencyjny o współpracy na rzecz rozwoju Wielkopolskiej Doliny Wodorowej. Grupa Enea już dziś zaangażowana jest w projekty, których celem jest wykorzystanie zielonego wodoru w energetyce.
19.05.2022

W Gorzowie Wlkp. powstaną nowe stacje do ładowania samochodów elektrycznych od PowerDot

W Gorzowie Wlkp. powstaną nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Miasto podpisało umowę z nowym inwestorem, który postawi w mieście 13 tego typu stacji. Pierwsze mogą powstać jeszcze w tym roku – poinformował rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Wiesław Ciepiela.
15.04.2022

Podczas Targów ENEX Nowa Energia Tigo Energy zaprezentuje instalatorom systemów fotowoltaicznych możliwości platformy Energy Intelligence

Tigo dołącza do swojego partnera biznesowego, spółki Soltec, aby podczas odbywających się w Polsce Targów Elektroniki zaprezentować urządzenia Module Level Power Electronics (MLPE) oraz rozwiązania do monitorowania systemów fotowoltaicznych.
18.02.2022

Nabór na innowacyjne projekty wodorowe od 18 marca

Innowacje w obszarze produkcji, transportu, magazynowania i wykorzystania wodoru jako pierwsze uzyskają wsparcie w ramach programu „Nowa Energia”, który uruchamia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W tym naborze zostanie udostępnione wsparcie w wysokości 300 mln zł.
14.02.2022

Yutong wychodzi z propozycją inicjatywy prowadzącej do osiągnięcia zerowej emisji netto do roku 2050, aby pomóc światu zrealizować cele związane z emisją węglową

McGill's i Pelican nawiązują partnerstwo z Yutong, które ma zapewnić transport autobusowy cechujący się zerowym poziomem emisji, począwszy od pierwszego dnia konferencji COP26 w Glasgow.
03.11.2021

Trwają prace nad nowymi przepisami w obszarze wodoru

Polska Strategia Wodorowa może jeszcze we wrześniu zostać przyjęta przez rząd. Resort klimatu i środowiska pracuje też nad innymi dokumentami strategicznymi dla branży, w tym m.in. nad ustawą Prawo wodorowe oraz nad porozumieniem sektorowym, wzorowanym na tym podpisanym w ubiegłym tygodniu w obszarze offshore. Według rządu wodór ma ogromny potencjał w dekarbonizacji polskiej gospodarki, a stworzenie ram prawnych dla tego sektora ma się przyczynić do budowy nowej gałęzi przemysłu, opartej na nowoczesnych technologiach.
20.09.2021

VI Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne" - transmisja na żywo

VI Konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” rozpoczyna się 13 września 2021 r. o godzinie 9:00 na Politechnice Rzeszowskiej. Będą to dwa dni dwa dni debat, prelekcji i prezentacji, a także spotkań kuluarowych i biznesowych z udziałem przedstawicieli gospodarki, administracji i nauki. Wszystkie panele transmitowane są na żywo!
13.09.2021

Badania nad wodorem mogą być szansą dla polskiej nauki

W najnowszym podcaście Instytutu Polityki Energetycznej „Polityka Energia Klimat” dr Paweł Kwaśnicki, dyrektor Fotowoltaicznego Centrum Badawczo-Rozwojowego spółki ML System S.A. mówi o perspektywach rewolucji wodorowej, o zaletach i wadach technologii technologii, a także zastanawia się, w którą stronę powinna pójść polska nauka, by wyróżnić się na świecie.
07.09.2021

NFOŚiGW: rusza nabór wniosków w kolejnych obszarach programu Nowa Energia

Rusza nabór wniosków w kolejnych obszarach programu Nowa Energia, w którym będzie można uzyskać wsparcie dla projektów z zakresu nowych technologii energetycznych - poinformował w czwartkowym komunikacie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
05.08.2021

ML System głównym sponsorem konkursu na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd

Trwa Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. Konkurs organizuje Instytut Polityki Energetycznej im Łukasiewicza w Rzeszowie, wspólnie z partnerami.
09.07.2021

1 czerwca startuje nabór wniosków o dofinansowanie do programu „Nowa Energia”

1 czerwca br. rusza nabór wniosków o dofinansowanie wdrożenia innowacji w obszarze plusenergetycznych budynków w ramach programu „Nowa Energia” - poinformował w środę NFOŚiGW. Na innowacyjne projekty w tej dziedzinie czeka 250 mln zł.
12.05.2021

Na nowe technologie wodorowe oparte na OZE rząd chce przeznaczyć 20 mld zł

Technologie wodorowe mogą być jednym z elementów transformacji polskiej energetyki, a rodzime firmy mogą się stać elementem światowego łańcucha dostaw dla nowoczesnych pojazdów zasilanych wodorem. W ramach Krajowego Planu Odbudowy na technologie wodorowe rząd chce wydać 800 mln euro, a kolejne 17 mld zł do 2030 roku, jak zakłada Polska Strategia Wodorowa.
15.04.2021

"Nowa Energia" - nabór wniosków do programu rozpoczęty!

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza I nabór wniosków w ramach programu priorytetowego „Nowa Energia” w obszarze nr 4 „Produkcja, transport, magazynowanie i wykorzystanie wodoru”.
18.03.2021

Od 18 marca nabór na innowacyjne projekty wodorowe

Innowacje w obszarze produkcji, transportu, magazynowania i wykorzystania wodoru jako pierwsze uzyskają wsparcie w ramach programu „Nowa Energia”, który uruchamia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W tym naborze zostanie udostępnione wsparcie w wysokości 300 mln zł.
24.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.