Yutong wychodzi z propozycją inicjatywy prowadzącej do osiągnięcia zerowej emisji netto do roku 2050, aby pomóc światu zrealizować cele związane z emisją węglową

zk

03.11.2021 10:43 Źródło: PAP
Strona główna Transport, Elektromobilność Yutong wychodzi z propozycją inicjatywy prowadzącej do osiągnięcia zerowej emisji netto do roku 2050, aby pomóc światu zrealizować cele związane z emisją węglową

Partnerzy portalu

Yutong wychodzi z propozycją inicjatywy prowadzącej do osiągnięcia zerowej emisji netto do roku 2050, aby pomóc światu zrealizować cele związane z emisją węglową - ZielonaGospodarka.pl
Fot. yutong.com

McGill's i Pelican nawiązują partnerstwo z Yutong, które ma zapewnić transport autobusowy cechujący się zerowym poziomem emisji, począwszy od pierwszego dnia konferencji COP26 w Glasgow.

Yutong Bus opublikowała propozycję dotyczącą osiągnięcia zerowej emisji netto do roku 2050 w okresie poprzedzającym konferencję ONZ w sprawie zmian klimatu? COP26, która odbywa się w terminie od 31 października do 12 listopada w centrum wystawienniczym SEC w Glasgow. Podczas wydarzenia flota pięćdziesięciu pięciu autobusów cechujących się zerową emisją, wyprodukowanych przez firmę Yutong, dołączy do sieci autobusowej w Glasgow, aby zapewnić szybkie i przyjazne dla środowiska połączenia dla mieszkańców. We współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Transportu Publicznego, Pelican Bus & Coach, brytyjskim importerem autobusów i autokarów oraz lokalnymi wiodącymi operatorami transportu publicznego, Yutong poszukuje nowych sposobów oszczędzania energii i redukcji emisji dwutlenku węgla w obszarze transportu publicznego.

Flota autobusowa obsługiwana przez McGill's, prywatnego operatora autobusów i autokarów o ugruntowanej pozycji w Wielkiej Brytanii, składa się z pięćdziesięciu pięciu w całości elektrycznych autobusów Yutong E12, które są wyposażone w szereg najnowocześniejszych funkcji dostosowanych do potrzeb brytyjskich kierowców i pasażerów. Wnętrze specjalnie skonstruowanych autobusów elektrycznych zostało wyposażone w technologię redukcji hałasu NVH firmy Yutong, ergonomiczne fotele oraz wiodący w branży system baterii, aby zapewnić komfortową, bezpieczną i cichą jazdę.

„Urbanizacja zwiększy zapotrzebowanie na zrównoważony transport na całym świecie, aby zbilansować wysoki poziom emisji powstałych w wyniku użytkowania pojazdów prywatnych, które odpowiadają za ok. 3/4 emisji CO2 z miejskiego transportu pasażerskiego” ? powiedział Philip Turner, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Publicznego podczas ceremonii odbioru pojazdów. „Transport publiczny jest najskuteczniejszym sposobem poprawy efektywności podróżowania, oszczędzania energii i redukcji emisji”, co jest zbieżne z ideą ekologicznego transportu publicznego, propagowaną przez firmę Yutong.

„Yutong przejmuje inicjatywę, aby pomóc Chinom i światu w zrealizowaniu celów związanych z emisją, uruchamiając pierwszą inicjatywę prowadzącą do osiągnięcia zerowej emisji netto w chińskim przemyśle autobusowym. Kładzie ona nacisk na innowacje technologiczne, takie jak nowa energia i autonomiczna jazda, które mają przyspieszyć badania i rozwój, produkcję oraz promocję i zastosowanie zeroemisyjnych i inteligentnych pojazdów użytkowych ? powiedział Kent Chang, dyrektor ds. dystrybucji i sprzedaży zagranicznej w Yutong. - Będziemy nadal podejmować wysiłki na rzecz promowania transformacji inteligentnej produkcji, usprawnienia łańcucha przemysłowego ekologicznych pojazdów użytkowych i propagowania kultury transportu publicznego”.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.