Wynik wyszukiwania - "BGK" - Wiadomości

Banki i instytucje prorozwojowe Unii Europejskiej zwiększają wsparcie na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym

Wspólna inicjatywa na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym (JICE) zwiększa deklarowane wsparcie do 16 mld euro. Zaangażowały się w nią banki z wielu państw Europy oraz podmioty unijne. Wśród uczestników tego przedsięwzięcia jest BGK.
24.04.2024

BGK uruchomił nabór wniosków o pożyczki na zieloną transformację miast

Przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) piątego kwietnia podpisali umowę na wdrażanie Pożyczki wspierającej zieloną transformację miast. Samorządy będą mogły przeznaczyć te środki m.in. na inwestycje w tereny zielone, termomodernizację i odnawialne źródła energii (OZE). Budżet projektu to 40 mld zł.
08.04.2024

Sektor MŚP wyraźnie podzielony w sprawie ESG – wnioski z badania BGK

Co druga firma z sektora MŚP postrzega regulacje ESG przez pryzmat dodatkowych kosztów dla biznesu. Jednocześnie 7 na 10 badanych firm sprowadza zarządzanie ryzykiem ESG tylko do wymaganych prawem sprawozdań – takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
08.04.2024

Minister funduszy podpisała z BGK umowę ws. Pożyczki wspierającej zieloną transformację miast

40 mld zł wynosi budżet dotyczący Pożyczki wspierającej zieloną transformację miast. Umowę w sprawie wdrażania tego instrumentu finansowego podpisała w piątek w Poznaniu z przedstawicielem BGK minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.
07.04.2024

PGE podpisała z BGK umowę kredytową powiązaną z ratingiem ESG

PGE Polska Grupa Energetyczna podpisała umowę kredytową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego do kwoty 2,5 mld złotych z przeznaczeniem na finansowanie potrzeb inwestycyjnych PGE.
29.11.2023

BGK może finansować atom

Jesteśmy gotowi oferować finansowanie energetyki jądrowej - powiedziała PAP szefowa programu Bezpieczeństwo strategiczne w Banku Gospodarstwa Krajowego Joanna Smolik. Dodała, że chodzi zarówno o SMR-y jak i tzw. duży atom.
30.09.2023

BGK: pół miliarda euro z banku m.in. na budowę SMR-ów

500 mln euro, czyli ponad 2,2 mld zł finansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) otrzyma MS Galleon GmbH m.in. na realizację programu budowy małych reaktorów jądrowych (SMR) - poinformował w środę BGK.
12.07.2023

UE i BGK sfinansują plany Orlenu

Bank Gospodarstwa Krajowego sfinansuje dwa projekty realizowane przez PKN Orlen. Kosztem 3,6 mln euro powstanie 13 stacji ładowania dostawczych aut elektrycznych i pięć stacji wodorowych, donosi w środę "Puls Biznesu".
17.05.2023

BGK udzielił Budimexowi kredyt na budowę farmy wiatrowej w Wielkopolsce

Budimex pozyskał finansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę farmy wiatrowej składającej się z 2 turbin o łącznej mocy do 7 MW - poinformowała w piątek spółka. Wartość kredytu to 45 mln zł; inwestycja powstanie w Wielkopolsce, w pobliżu Gniezna.
29.01.2023

PGE zawarła umowę kredytową z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym na 2 mld zł

PGE zawarła umowę kredytową z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym na 2 mld zł - poinformowała spółka w piątek. Kredyt przeznaczony będzie na realizację projektów w segmencie dystrybucji m. in. na liczniki zdalnego odczytu.
09.12.2022

BGK: od 1 grudnia wyższe wsparcie na termomodernizację i remonty

Premia termomodernizacyjna od 1 grudnia br. wzrosła z 16 do 26 proc. kosztów inwestycji - podał Bank Gospodarstwa Krajowego. Mogą się o nią starać np. jednostki samorządu terytorialnego, wspólnoty mieszkaniowe, TBS-y, spółdzielnie mieszkaniowe i właściciele domów jednorodzinnych.
01.12.2022

PAK-Polska Czysta Energia:135 mln zł kredytu inwestycyjnego na budowę farmy wiatrowej w Kazimierzu Biskupim

PAK-Polska Czysta Energia:135 mln zł kredytu inwestycyjnego na budowę farmy wiatrowej w Kazimierzu Biskupim
22.09.2022

Prace Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji 3W nabierają tempa

Ponad 60 osób wzięło udział w pierwszym spotkaniu roboczym Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji 3W. Przedstawiciele uczelni, instytutów badawczych oraz Banku Gospodarstwa Krajowego spotkali się 9 czerwca na Politechnice Poznańskiej, a także w formie online. Ustalony został kalendarz najbliższych działań. Podjęto też decyzję o powołaniu czterech grup roboczych.
24.06.2022

BGK sygnatariuszem polskiego porozumienia wodorowego

Prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Beata Daszyńska-Muzyczka, sygnowała Polskie porozumienie wodorowe. Przystąpienie BGK do Porozumienia wpisuje się w nową strategię Banku, która stawia nacisk na realizację projektów wspierających zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Potwierdza także zaangażowanie Banku w realizację postulatów inicjatywy 3W, ogłoszonej niedawno przez BGK.
16.10.2021

3W: Woda - Wodór - Węgiel. Nowa inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego

3W: Woda – Wodór – Węgiel, to nowa inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego, jedynego w Polsce banku rozwoju, który wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Bank rozpoczyna realizację inicjatywy 3W, aby wesprzeć świat nauki i biznesu w rozwoju nowoczesnych technologii stosowanych w przemyśle, energetyce i medycynie.
27.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.